Jégkorong-vb: az oroszok százszázalékosan zárták az alapszakaszt

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 6. 21:24
Harmadik mérkőzésén is győzelmet aratott Oroszország válogatottja Dánia ellen a kanadai A-csoportos jégkorong-világbajnokság D csoportjában Quebec Cityben. Ezzel csoportelsőként jutott a középdöntőbe a tavalyi bronzérmes alakulat. A vereség ellenére a dánok is továbbléptek korábbi, Olaszország elleni sikerükkel.

A vártnál nehezebben melegedett be az orosz együttes, azért már az első harmadot is sikerült előnnyel zárniuk Makszim Afinogenov találatának köszönhetően.

A 27. percben a Washington Capitals sztárja, Alekszander Ovecskin duplázta meg az előnyt, két és fel perc múlva Szergej Fjedorov tett rá még egy lapáttal 3-0-ra alakítva az állást.

Az utolsó etapra is jutott orosz gól, Konsztantin Gorovikov volt eredményes a 42. minutumban.

Az olaszokat leiskolázó dánok erejéből ezen az estén csak a becsületgólra futotta: Kim Staal állította be a végeredményt Lars Eller passzából.

72. A-CSOPORTOS JÉGKORONG, VILÁGBAJNOKSÁG, D CSOPORT, HARMADIK FORDULÓ
OROSZORSZÁG-DÁNIA 4-1 (1-0, 2-0, 1-1)
Gólszerzők: Afinogenov 10:38 (Grebeskov, Radulov), Ovecskin 27:07 (Fjedorov, Kovalcsuk), Fjedorov 29:45 (Kornyejev, Kovalcsuk), Gorovikov 42:47 (Mozjakin, Szusinszkij), ill. Staal 57:25 (Eller)