KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "BARCELONA"
Hármat számolt a Barca az Atléticóra 2015. január 11. 22:55 Lehet, hogy a pályán kívül válságos időket él meg a Barcelona, de a gyepen ennek semmi látszata nem volt az Atlético Madrid ellen, a Nou Campban, a 18. forduló vasárnap esti rangadóján. Neymar és Suárez góljával már bő félóra után kettővel elment a Barca, mindkét találatban benne volt az a Messi, aki később végleg padlóra küldte a szünet után még 2-1-re álló Atletit (Mandzukic szépített büntetőből). A Simeone-csapat kis túlzással alárendelt szerepet töltött be, bár az is igaz, hogy mindhárom barcás gólban közre játszott szerencsés körülmény.

A Real után a Barcát is elkaszálták 2015. január 4. 23:20 Jordi Alba bombafejesből talált a saját kapujába a 2. percben, így futhatott az eredmény után a Barca, amely azonban egyenlíteni sem tudott a szívósan küzdő, hátul nagyon szervezett, erőn felül teljesítő Real Sociedad otthonában, a 17. fordulóban. Ebben az is közrejátszhatott, hogy Messi és Neymar nem volt 100 százalékos, csak a második félidőben jutott szóhoz. Nem tudott élre állni a Barca, dacára annak, hogy a 22 meccsen át győztes Real otthagyta a fogát a Mestallában, a játéknap korábbi összecsapásán.

A Barca a nyolcaddöntőben érezheti magát 2014. december 4. 00:14 Nagy gólokkal rendezte le a Barca a harmadosztályú Huescát vendégként, szezonbeli első Spanyol Kupa-meccsén, ahol a nyolcaddöntőbe jutásért küzdöttek a felek. A vége 4-0 lett a katalánok javára. Ivan Rakitic és Andrés Iniesta is bombasztikus gólt ért el, Pedro és Rafinha is beköszönt. A visszavágó nyilván formalitás lesz. A múlt hétvégi kezdőből egyébként csak Mathieu maradt mutatóban.

Bevehetetlen Barca-kapu, jön a Clásico! 2014. október 18. 22:10 Kellemetlen ellenfelet vert 3-0-ra a Barcelona a spanyol bajnoksági szombat esti mérkőzésén, a Nou Campban. Az Eibar a szünetben akár vezethetett is volna. Sorrendben a gólszerzők: Xavi, Neymar és Messi. Utóbbi nyolc bajnoki alatt hét-hét találatot és asszisztot jegyzett eddig.

A Barca féltucatot gurított a Granadának 2014. szeptember 27. 20:35 Csak egy fél játékrészen át bírta a Granada, utána a Barca fáklyás diadalmenete következett Messi és Neymar főszereplésével a hatodik forduló Nou Campban rendezett szombat esti bajnokiján. Neymar a második tripláját ünnepelhette a katalán sztáralakulatnál, és nem is kellett klasszis villanás hozzá. Messi jelentette az igazi hajtóerőt, két gólja mellett két gólpasszt is jegyzett, fejesből megszerezve karrierje 400. találatát tétmeccsen. Hat meccs, tizenhat pont, tizennyolc rúgott gól, 0 kapott gól a Barca-mérleg.

Futballhősök csapata, bajnok az Atleti! 2014. május 17. 20:02 1996 után ismét spanyol bajnok az Atlético Madrid labdarúgócsapata, amely drámai küzdelemben 1-1-re végzett szombat este a Barcelonával a Nou Campban, a liga utolsó fordulójában. Sánchez klasszis gólja után előnyben pihenhetett a katalán csapat, de aztán nekirontott az Atleti, és egy Godín-fejesből egyenlített. A madridiak masszív ellenállását nem lehetett megtörni a hajrában. 90 ponttal első, tizedszer aranyérmes a piros-fehér alakulat. Először történt meg, hogy nem a Barca ünnepelt bajnoki címet a Nou Campban. A Realnak a bronz jutott ebben az idényben.

Saját Messijében bízik az Atlético 2014. április 1. 17:54 Kérdésesnek tűnt az Atlético Madrid gólfelelősének, Diego Costának a szereplése a Barcelona elleni, kedd esti Bajnokok Ligája-ütközetben, de a legfrissebb hírek szerint kockáztat, és beveti mestere Diego Simeone. A Barcánál eljött José Manuel Pinto ideje, neki kell majd pótolnia hét hónapra lesérült Victor Valdést.

Vége Valdés barcelonai pályafutásának 2014. március 26. 22:08 A Barca 3-0-s győzelmet aratott szerda este a Celta Vigo felett a spanyol bajnokság 30. fordulójában, a Nou Campban, ezzel átmenetileg élre ugrott a tabellán. Neymar kétszer, Messi egyszer csengetett.

A Barca sorompót mutatott a Realnak! 2014. március 23. 23:00 Harminc egy mérkőzés után ismét le tudták győzni a Real Madridot, éppen annak a Barcelonának esett áldozatul, amely legutóbb, októberben vereséggel küldte haza. A szokásosnál is nagyobb várakozás övezte, és szokásosnál is magasabb színvonalú Clásicón kétszer is vezetett a Real, de Leo Messi triplájának köszönhetően végül a Barca nevethetett. A 2-2-es félidő után CR tizenegyesgólja következett, a fővárosiaknak állt a zászló, de Ramos kiállításának és két újabb büntetőnek köszönhetően fordult a kocka. Messi a Clásico-történet legeredményesebbje lett, nem mellesleg minden idők második legjobb góllövőjévé avanzsált a spanyol bajnokságban.

A Barca-elnök végzete: a Neymar-üzlet 2014. január 23. 16:59 Rendkívüli ülést hívott össze a Barcelona labdarúróklub vezetősége csütörtök este hat órára, amelyen minden valószínűség szerint lemond az elnök Sandro Rosell. A Barca első embere abba bukhat bele, hogy kétes körülmények között igazolta le a nyáron Neymart. A vételár sokkal magasabb lehet, mint amivel a Barca elszámolt az illetékes hatóságok felé. Az ügyben a napokban indult bírósági vizsgálat Spanyolországban.