A Real után a Barcát is elkaszálták

Szerző: SHLétrehozva: 2015. január 4. 23:20
Jordi Alba bombafejesből talált a saját kapujába a 2. percben, így futhatott az eredmény után a Barca, amely azonban egyenlíteni sem tudott a szívósan küzdő, hátul nagyon szervezett, erőn felül teljesítő Real Sociedad otthonában, a 17. fordulóban. Ebben az is közrejátszhatott, hogy Messi és Neymar nem volt 100 százalékos, csak a második félidőben jutott szóhoz. Nem tudott élre állni a Barca, dacára annak, hogy a 22 meccsen át győztes Real otthagyta a fogát a Mestallában, a játéknap korábbi összecsapásán.

2007 óta először fordult elő, hogy a Real, az Atlético, és a Barca is kikapott ugyanabban a stadionban egy szezon belül.

A Sociedad egyébként három különböző edzővel verte a három nagyágyút (Arrasate, Santana, Moyes).

LA LIGA, 17. FORDULÓ:
REAL SOCIEDAD-BARCELONA 1-0 (1-0)
San Sebastián, Anoeta, vezette: Carlos del Cerro.

REAL SOCIEDAD: Rulli - C. Martínez, I. Martínez, Ansotegi, De la Bella - Granero, Bergara - Canales (Yuri, 93.), Xabi Prieto, Chory Castro (Finnbogason, 66.) - Vela (Pardo, 90.). Vezetőedző: David Moyes.

BARCA: Bravo - Montoya, Mathieu (Dani Alves, 70.), Mascherano, Alba - Busquets, Xavi, Iniesta - El Haddadi (Messi, 46.), Suárez, Pedro (Neymar, 58.). Vezetőedző: Luis Enrique.

G.: Alba (2. - öngól)

Sárga lap: Vela (39.), Inigo Martínez (43.), Granero (51.), Finnbogason (89.), Bergara (92.), ill. Mathieu (34.), Dani Alves (76.), Alba (89.), Neymar (93.)

VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓ:

Real Sociedad 1-0 Barcelona ( All Goals and... by pewdiepieofficia

Korábbi eredmények: Getafe-Rayo 1-2, Espanyol-Eibar 1-2, Valencia-Real Madrid 2-1.