Madaras Norberték leigázták a németeket

Szerző: shLétrehozva: 2008. június 27. 19:24
A magyar férfi vízilabda-válogatott nehéz kezdés után hat góllal, 14-8-ra múlta felül a német nemzeti csapatot első, pénteki mérkőzésén, a szombathelyi ING-kupán. Madaras Norbert négy gólt vágott, 7-7 után lemosták a mieink az ellenfelet. Szombat este az olimpiai csoportellenfél Montenegró vár Kemény Dénes tanítványaira, a délszlávok a másik pénteki meccsen 11-8-ra verték Görögországot.

VÍZILABDA, ING-KUPA, SZOMBATHELY
MAGYARORSZÁG–NÉMETORSZÁG 14-8 (3-3, 4-1, 4-3, 3-1)
Szombathely, 1.300 néző. Vezette: Hans Klopper (Hollandia), Luko Buletic (Horvátország).
MAGYARORSZÁG: Gergely – Varga T., Madaras 4, Kásás 1, Benedek 2, Varga Dániel, Molnár 2. Cserék: Steinmetz, Szivós 1, Kiss G., Varga Dénes 3, Varga Zs., Hosnyánszky 1, Gór-Nagy. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes.
NÉMETORSZÁG: Tchigir – Savic, Politze, Nossek 4, Scherwitis 1, Krenzmann, Mackeben 1. Cserék: Naroska, Bukowski, Dierolf, Öler, Schlotterbeck 1, Zelmer, Stamm, Real Julian 1. Szövetségi kapitány: Hagen Stamm.

Sören Mackeben már fél perc után beköszönt emberelőnyből Tófürdőn, majd Benedek gólját nem adták meg a szabaddobás lassú elvégzése miatt. Hosnyánszky gurult erre be, s rövid lóba után a jobb alsóba ágyúzott a következő akciónkból. Gergely védte be aztán Heiko Nossek bombáját, de Madaras Norbert válaszolni tudott, a rövid sarokba csavart. Továbbra is zajlott az adok-kapok: Andreas Schlotterbeck birkózta ki magának aztán a helyzetet, s centerből mattolta Gergelyt, a másik kapunál Benedek lökete kacsázott a bal felső sarokba, döntetlennel zárult az első felvonás.

A második negyed elején robbantottak a magyarok, Madaras második lövése is a hálóban landolt, s végre Molnár Tamás is megvillant centerből. Beindult a henger: Madaras önzetlen passza után Benedek sem kegyelmezett sakk-matt szituációban, majd Szívós 10 méteres bombája demoralizálta a németeket. Az is belefért, hogy ajándékgólt engedjünk Julian Realnak. 7-4 a nagyszünetben.

Nossek pattintása és Bukowski ejtése után visszajöttek a meccsbe a németek a harmadik etap elején. Nossek passza után Schwertwitis megint centerből emelt át Gergelyen. 7-7! Varga Dénes révén vették át újra a vezetést a fehérsapkások, a szenzáziós formában lévő Madaras keze pedig kétszer is elsült, megszerezte harmadik és negyedik gólját. Molnár megint megrázta magát, klasszikus centergólt szerzett lefordulásból, gyakorlatilag eldőlt a meccs. 11-7.

Kásás is letette a névjegyét a záró játékrészben, távolról szerzett mesterlövész-gólt, majd Varga Dénes bombázott a kapu bal oldalának közepébe. Nossek harmadik góljával zárkóztak a vendégek, Varga Dénes újabb találatával állította be a 14-8-as végeredményt.

EDZŐSZEMMEL
Kemény Dénes: Kitűnő körülmények teremtettek a szervezők: a három oldalra rakott lelátókkal olyan hangulatot varázsoltak, mintha uszodában játszottunk volna. Többször is voltak hullámvölgyek a játékunkban. Van olyan játékos, aki többet nyújtott annál, amit vártam, és van olyan is, aki kevesebbet. De még hátra van két mérkőzés Szombathelyen – azaz minden változhat. Továbbra sem hoztam végleges döntést a keretet illetően.
Hagen Stamm: Amíg erővel bírtuk, addig partiban tudtunk lenni a magyarokkal. Láttam bíztató jeleket, többségében azért elégedett voltam a teljesítményünkkel.