Pelle gólja pontot ért a válogatottnak

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 13. 08:15
Az utolsó pillanatok egyikében Pelle Anikó találatával a magyar női vízilabda-válogatott 7-7-es döntetlenre mentette az ausztrálok elleni találkozót a pekingi olimpián. Godova Gábor együttese a vége előtt három perccel még kétgólos hátrányban volt, de Pelle kétszer villant, a mieink pedig egy pontot szereztek.

NŐI VÍZILABDA, B CSOPORT, 2. FORDULÓ:
MAGYARORSZÁG – AUSZTRÁLIA 7-7 (1-1, 1-1, 1-2, 4-3)
Jingtung uszoda, vezette: Mario Brguljan (montenegrói), Ahmet Erhan Turga (török)
MAGYARORSZÁG: Horváth – Szremko, Györe, Kisteleki, Stieber, Takács O., Drávucz 3, Zantleitner, Brávik, Pelle 2, Valkai Á. 2, Primász. Szövetségi kapitány: Godova Gábor
AUSZTRÁLIA: E. Knox – Beadsworth, Cuffe 1, R. Rippon 2, Fraser, B. Knox 2, Gofers, Gynther, J. Santoromito, M. Santoromito, M. Rippon 2, Hetzel. Szövetségi kapitány: Greg McFadden
Kipontozódott: Gofers.

A B jelzésű kvartett azon két csapata mérte össze erejét, amely jobban kezdte az ötkarikás játékokat, hiszen a mieink 11-9-re verték a hollandokat, míg az ausztrálok 8-6-ra győzték le a görögöket.

A találkozó első gólja Nikita Cuffe nevéhez fűződött, de szerencsére az ausztrálok hármasának korai találatára Drávucz Rita egy perccel később válaszolt (1-1). A magyar kiválóság egy nagyszerű ejtéssel egyenlített.

A felek kiegyenlített csatát vívtak, azonban a nyolc perc végén mégis Godova Gábor együttesének volt esélye megszerezni a vezetést. Ám Primász Ágnes utolsó előtti másodpercben ellőtt labdája a kapufán csattant, így a magyar csapat a második fórját sem tudta kihasználni.

A folytatásban mindkét csapat sokat hibázott támadásban, az emberelőnyös helyzetek kihasználatlanul maradtak, így az állás nem változott egészen a felvonás harmadik percéig, amikor Drávucz volt ismét eredményes, ezúttal ötméteresből.

Nem egészen két perccel később megszületett az összecsapás első emberelőnyös találata, ez Rebecca Rippon nevéhez fűződött. A negyed hajrájában ismét a mieinknek volt több lehetősége, de Kisteleki Dóra ziccert hibázott, majd az utolsó másodpercben Györe Anett lövését tolta a felső lécre az ausztrál hálóőr (2-2).

A harmadik felvonás rémálomszerűen alakult a Godova-csapat számára, hiszen Melissa Rippon két perc alatt kétszer is bevette Horváth Patrícia kapuját, és ezzel váratlanul 4-2-re alakította az állást.

A mieink csupán Valkai Ágnes klasszisának köszönhették, hogy egygólos hátránnyal vonulhattak az utolsó pihenőre. A nemrégiben a Dominóhoz visszaszerződött kiválóság szemtelenül ejtett a kapu bal oldalába.

A záró periódus elején aztán Zantleitner Krisztina harcolt ki ötméterest, amelyet Valkai értékesített, sőt nem sokkal később Drávucz megszerezte harmadik gólját, amelynek köszönhetően újra a magyar csapatnál volt az előny (5-4).

A folytatás azonban nem volt ennyire szép válogatottunk számára: Rebecca Rippon ejtett Horváth kapujába, majd Bronwen Knox előbb akcióból, majd büntetőből is bevette a magyar kaput, és már-már azt lehetett hinni, hogy ezzel eldőlt a mérkőzés (5-7).

De nem, a hajrában Pelle Anikó még szerzett egy bombagólt, majd négy másodperccel a vége előtt emberelőnyből ragasztott egy újabbat az ausztrál kapu jobb felső sarkába, így kiegyenlített, és ezzel egy pontot mentett a magyar csapatnak (7-7).