Peking 2008, férfi vízilabda: Ausztrália legyőzte a görögöket

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 10. 09:31
A spanyol férfi vízilabda-válogatott tíz góllal, 16-6-ra verte Kanadát, míg Ausztrália négy találattal (12-8) bizonyult jobbnak Görögország ellen a Pekingben zajló olimpia férfi vízilabda tornájában. A négy gárdával azonos csoportban szerepel az Eb-aranyérmes Montenegró elleni 10-10-es döntetlennel kezdő magyar válogatott.

A spanyolok rossz emberelőnyös mutatóval is minden negyedet biztosan nyertek, az elsőben rögtön öt dobott góllal nyitottak, Molina és Javier Garcia is 3-3 gólt szerzett.

A rosszul sikerült Eb után hiába fogadkoztak a görögök és takaróztak az olimpiára való felkészüléssel, Pekingben négygólos vereséget szenvedtek az ausztrálok elleni nyitómérkőzésükön. Az összecsapás első negyedében nem is töltöttek, csak lőttek a csapatok: tíz gól született, de előnyt egyik csapatnak sem sikerült szereznie.

Nem úgy a folytatásban: a nagyszünetig az ausztráloknak sikerült vezetést szerezniük, bár kicsit alábbhagyott a felek góllövőkedve, azért így is átlag fölötti volt.

A második félidőben azonban teljesen megváltozott a játék képe: az ausztrálok erejéből előbb kettő, majd a záró részben mindössze egy találatra futotta, a görögökéből azonban még egyetlen egyre sem.

Az ausztrálok jóval aktívabbak voltak ellenfelüknél, hiszen 35 kapura lövésükkel szemben a görögök mindössze 20 alkalommal veszélyeztettek. Ráadásul a győztes együttes 5/9-es emberelőnyös mutatója sem nevezhető rossznak. Főként nem a rivális 4/11-es mutatójával szemben.

PEKING 2008, FÉRFI VÍZILABDA, A CSOPORT, 1. FORDULÓ:
SPANYOLORSZÁG – KANADA 16-6 (5-2, 4-2, 3-1, 4-1)
Peking, Jingdong Uszoda, vezette: Csirics (szerb), Ni Si-vej (kínai).
SPANYOLORSZÁG: Aguilar – J. M. Garcia 1, Martin, R. Perrone 1, Molina 3, Minguell 1, Gallego, Piralkov 2, Valles 2, F. Perrone 2, Perez 1, Javier Garcia 3, Andreo (kapus).
KANADA: Randall – Kudaba, Diggle, Mitchell, Boyd 1, Marks 1, Jung, Graham 1, Feltham 2, Palamarevic, Sayegh 1, Miller, Youngblud (kapus).
Gólok/kiállítások: 1/4, ill. 3/5.

AUSZTRÁLIA – GÖRÖGORSZÁG 12-8 (5-5, 4-3, 2-0, 1-0)
Peking, Jingdong Uszoda, vezette: Bock (Németország), Chaney (Egyesült Államok).
AUSZTRÁLIA: Stanton – Campbell 1, Franklin, Figlioli 4, Maitland, Martin 1, Neesham 1, McGregor 3, Whalan 1, Woods 1, Howden, Beadsworh, Sterk (kapus).
GÖRÖGORSZÁG: Deligiannisz – Schizasz, Mazisz 1, Kokkinakisz 1, Tomakosz 1, Teodoropulosz, C. Afrodakisz 1, Ntoszkasz 3, G. Afrodakisz, Miteludisz, Vlontakisz, Mylonakisz 1, Reppasz (kapus).
Gólok/kiállítások: 5/9, ill. 4/11.
Gólok/büntetőből: -, ill. 1/1