Hiába vár már száz éve Chicago egyik fele egy újabb bajnoki címre, idén már biztos nem jön össze a végső győzelem a Cubsnak, miután a csapat három sima vereséget szenvedett és kiesett a Dodgers ellen a rájátszás első körében.
A csapat lélektelen játéka már a második mérkőzés után heves reakciót váltott ki az igényes játékhoz szokott Wrigley Field közönségénél.
A 2007-ben nyolc évre 136 millió dolláros szerződést aláíró Alfonso Soriano 14 ütéskísérletéből mindössze egy baseütést ért el. Aramis Ramirez esélyes volt a National League MVP díjára, de a Dodgers elleni teljesítményével (2/11) ez a cím is valószínűleg kicsúszik a kezéből.
Tetézve a bajt, Kosuke Fukudome játéka is tulajdonképpen értékelhetetlennek tekinthető. A japán 0/7-el zárt, de játékáról mindent elmond, hogy a harmadik mérkőzés előtt annyira össze volt törve, hogy Los Angelesben a kezdőcsapatból is ki kellett hagyni.
A Los Angeles Dodgers ugyanakkor a legrosszabb mérleggel került a rájátszásba, de így sem adott esélyt ellenfelének. A nagy nevek (Manny Ramirez, James Loney, Andre Ethier) mellett a szériában ismét feltűnt a 2000-es év NL újonca Rafael Furcal.
Az idén mindössze 36 mérkőzésen pályára lépő shortstop szinte hibátlan játékának köszönhetően a Dodgersnek a hazafutások mellett a sima futásokra is maradt energiája.
A gigászok csatáját a Los Angeles Angels és a címvédő Boston
Red Sox szériája hozta. A címvédő Boston három alkalommal is a kilencedik
inningben döntötte el a találkozót, így hiába játszott közönségszórakoztató
játékot az Angels is, csak a harmadik mérkőzésen, igaz idegenben, a Fenway Parkban tudott nyerni.
Anaheimben várták a csapattól az alapszakaszban megcsodált agresszív támadójátékot, a fontos szituációkban azonban rontottak Guerreroék, amit a rájátszás-specialista Boston könyörtelenül kihasználta.
A Tampa Bay Rays ott folytatta, ahol az alapszakaszban
abbahagyta.
A Chicago White Sox elleni négy mérkőzésen, amíg a Tampa Bay végig a legerősebb összeállításában tudott szerepelni, addig a Chicago White Soxnak továbbra is nélkülöznie kellett két alapemberét (Carlos Quentin, Joe Crede).
Mindez pedig elég volt ahhoz, hogy az idén 10 éves klub első playoff meccseit megnyerve továbbjusson. A játékukat elnézve komolyan kell számolni velük a továbbiakban.
Philadelphiában is kezdenek reménykedni, miután a Phillies
továbbjutott a Milwaukee Brewers ellen. Még a félelmetes CC Sabathiát is
sikerült megtörniük.
A következő kör két érdekességet is tartogat: a Boston Red Sox a Tampa Bay Raysszel csap össze. Az alapszakaszban a St. Petersburgiek voltak a jobbak, most a zsinórban hatodik alkalommal főcsoportdöntőt játszó Boston visszavágásra készül.
Manny Ramirez pedig ismét visszatérhet régi sikerei színhelyére, ha a Los Angeles Dodgers és a Boston Red Sox is sikerrel venné a ránk váró kanyart.
Az első mérkőzéseket magyar idő szerint október 10-én pénteken rendezik. A Phillies 02:22-től, a Rays 22:35-től fogadja soros ellenfelét. A párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak.