Nyert és vb-csoportelső a pólóválogatott

Szerző: shLétrehozva: 2011. július 22. 12:07
A magyar férfi vízilabda-válogatott 12-11-re legyőzte Spanyolországot a sanghaji vizes vb-n, ezzel harmadik meccsét is megnyerte az A jelű négyesben. Ennek köszönhetően megszerezte a csoportelsőséget és a negyeddöntőbe jutott. Ott a Kanada-Egyesült Államok találkozó győztesével találkozik majd július 26-án. A hispánok elleni sikerből Hárai Balázs és Madaras Norbert 3-3, Biros Péter 2 találattal vette ki a részét.

VIZES-VB, FÉRFI-VÍZILABDA:
MAGYARORSZÁG-SPANYOLORSZÁG  12-11 (5-5, 4-3, 2-1, 1-2)
MAGYARORSZÁG: Nagy V., Szécsi, Biros, Gór-Nagy, Hárai, Hosnyánszky, Kiss G., Madaras, Steinmetz Á., Szivós, Varga II Zs., Varga Dá., Varga Dé. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes.
Magyar góldobók: Hárai (3), Madaras (3), Biros (2), Varga D., Kis G., Szívós, Hosnyánszky
Kiállítások: 13/11
A montenegróiak kínkeserves és a kazahok könnyed legyőzését követően harmadjára is nyernie kellett a Kemény Dénes által vezetett férfi pólóválogatottnak ahhoz, hogy egy meccset megspóroljon magának a világbajnokságon.
A csoportelsőséggel ugyanis automatikusan a negyeddöntőbe repülhetett nemzeti együttesünk, amely ehhez képest kissé könnyelműen kezdte meg utolsó csoportmeccsét.
Szerencsére a szellős védekezést Hárai Balázs klasszisa ellensúlyozta. A 24 esztendős honvédos az első negyedben háromszor talált be az ellenfél kapujába - nagyon kellett ez a tripla, mert a spanyolok elhúzhattak volna.
A későbbiekben szépen lassan feljavult ugyan a védekezésünk, de továbbra is gyűjtögettük a kiállításokat. Ennek lett áldozata előbb Gór-Nagy Miklós, majd a meccs hajrájában Varga II Zsolt.
A nagyszünetben egygólos fórban voltunk, Kemény kapitány azonban nem lehetett teljesen nyugodt. A folytatásra a rutinosabb, sokat tapasztalt Biros Péter és Madaras Norbert vette kézbe az irányítást, Szívós Márton csatlakozott még a duó mellé, ennek hála vissza tudtuk tartani a vetélytársat.
A gólok elapadtak, a hispánok is éberek voltak, nálunk pedig Nagy Viktor parádéira is szükség volt az ellenfél kiiktatására. A végére egygólosra fogyott a nem sokkal azelőtt még háromgólos előny, de a fene bánja, hiszen így is negyeddöntős a Kemény-alakulat!
Később Montenegró Kazahsztánnal meccsel a csoportban, amelyet valószínűleg meg is nyer, ezzel Janovicsék lesznek a másodikok. Kanada holnapután az Egyesült Államokkal vívhat meg azért, hogy velünk találkozzon az elődöntőbe kerülésért.
Korábban: Magyarország-Kazahsztán 16-5, Magyarország-Montenegró 11-10.
Az A csoport állása: 1. Magyarország 6 pont/3 meccs, 2. Spanyolország 2/3 (36-26), 3. Montenegró 2/2 (19-18), 4. Kazahsztán 0/2.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:
Vége! Nyert a magyar válogatott! 12-11!
32. Molina a jobb alsóba vágta az 5-méterest! 12-11!
Spanyol időkérés. A hispánok a harmadik, mi az első helyen végzünk...
Magyar időkérés.
28. Minguell lőtt mnessziről a jobb alsóba. Ismét majdnem visszaért a kiállítás után a játékosunk. 12-10!
Gór-Nagy Miklós után Varga II Zsolt is kipontozta magát. Időkérés.
27. Biroooos! Szívós lepattant lövése után 3 méterről bombázott a bal alsóba! 12-9!
Sanghajban szól a Hajrá, magyarok!
Nagyon nagyokat véd Nagy Viktor
25. Mi hoztuk el a labdát a ráúszásnál - első alkalommal a meccsen.
24. Vége a 3. negyednek! Már kettővel megyünk! 11-9!
23. Óóóóó, kérem szépen! Kis Gergő emelt messziről a kapu elé érkező Biroshoz, aki közelről, újheggyel pattintott a jobb alsóba. Pfff! 11-9!
Helyzetek itt is és ott is, de újabb gól nincs!
18. Madaraaas! A jobb alsóba vágta az 5-méterest! 10-9!
18. Hernández balról, 4 méterről eredményes emberelőnyből! 9-9!
18. Xavi Vallés 3 méterről dobott felsőkapufát!
17. A spanyolok harmadjára is megkparintották a labdát a ráúszásnál. Pedig mi hoztuk el!
A félidő eredménye
16. Gór-Nagy kipontozódott! A végén Szívós lőtt nagyon messziről kapufát, de maradt a 9-8 a nagyszünetre!
16. Hosnyánszky!!! Messziről a kapu bal oldalába bombázott. Gyönyörűű! 9-8!
16. Ez azzz! Espanol húzta kapura a labdát, de Nagy Viktor védte! Oda a spanyol előny!
14. Perrone válaszoltBalról a hosszú felsőbe! 8-8!
14. Madaras!!! Balról a hálóba emberelőnyből! Azaz! 8-7!
13. Szívóóós! Varga Dénes emelt jobbról a hosszú kapufához érkező társhoz, aki közelről a kapuba továbbított. Újabb gól emberelőnyből! 7-7!
12. Espanol bombázott jobbról a léc alá. Pedig már jött vissza a büntiből Biros! 6-7!
11. Perez használta ki a kettős spanyol előnyt centerből! Így könnyű! 6-6!
10. GÓÓÓÓL! Kis Gergő védhetetlenül vágta a hálóba az ötméterest! Elősztör vezetünk! 6-5!
9. Megint a spanyolok hozták el a labdát.
Vége az 1. negyednek: 5-5!
Az 1. negyed statisztikája
8. Háraiiii! Harmadik gólját közelről, középről kotorta a kapuba! Emberelőnyből! 5-5!
8. Minguell pattintoott a vízre, a labda fölészállt. Kimaradt a spanyol fór.
6. Varga Déneees! Balról, 5 méterről vágta a kapuba a labdát! 4-5!
6. Espanol bombázott a léc alá távolról, középről. Kiahsznált spanyol előny, kettő oda. 3-5!
5. Kis Gergő bombázott balról a ketrecre, de a kapus mentett.
4. Jajj, a spanyolok is kihasználják az előnyt: García tette be középre a lasztit, Perez pedig 3 méterről a kapunkba húzta azt. Negyedjére is vezet az ellenfél. 3-4!
3. Madaraaas! Kijátszott emberelőny, Madaras a jobbra áttett labdát vágta 5 méterről kegyetlenül  kapus szemei közé. 3-3!
3. Perez vágta a léc alá a labdát centerből. 2-3!
2. GÓÓÓÓL! Magyar kapufa után Hárai eszmélt a leggyorsabban és 20 centiről a kapuba pöcintett. Kihasznált emberelőny! 2-2!
2. Molina! Ez is egy távoli bombaaa! A bal felsőbe. Kár érte, megint ott az előny. 1-2!
1. Ott a válasz! Hárai kapott nagy labdát Varga Dénestől, bent háttal a kapunka, 4 méterről  jobb alsba csavart. Gyönyörű!!! 1-1!
1. Puff neki! Xavier García lőtt messziről nag gólt a kapunk bal oldalába! 0-1!
1. A spanyolok hozták el a labdát a ráúszásnál.
Köszöntjük a vízilabda szerelmeseit, a magyarokért szurkolókat!