Szerző: shLétrehozva: 2011. július 20. 14:50
A magyar férfi vízilabda-válogatott fényesen kezdte a vizes-világbajnokságot, Montenegró után Kazahsztánt is legyőzte, méghozzá fölényesen, 16-5-re. A fiúk már a spanyolok elleni csörtére pihenhettek, a csoportelsőség sokat érne Sanghajban.

VIZES-VILÁGBAJNOKSÁG, VÍZILABDA, A-CSOPORT:
MAGYARORSZÁG-KAZAHSZTÁN 16-5 (4-1, 4-0, 3-2, 5-2)
Sanghaj (Kína), Oriental Sports Centre.
MAGYARORSZÁG: Nagy V., Szécsi - Biros 3, Gór-Nagy, Hárai 1, Hosnyánszky 3, Kiss G. 1, Madaras 4, Steinmetz Á., Szivós 1, Varga II Zs., Varga Dá. 1, Varga Dé. 2. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes.
KAZAHSZTÁN: Kokorin, Sakenov - kapus, Demcsenko, Svedov, Akszenov 1, Fenocsko, Gubarjev 1, Manafov, Panfili, Pilipenko, Rudaj 1, Ukumanov, Zsiljajev 2. Szövetségi kapitány: Aszkar Orazalinov.
Az olimpiai bajnoktól elvárható, hogy simán verje Kazahsztánt, és a várakozásoknak megfelelően fölényes sikerrel tudta le a kötelezőt.

Az első percben kihagyott Biros Péter-büntető némileg elbizonytalanította a magyar drukkereket, a csapat vajon mennyire veszi komolyan a találkozót, de gyorsan összekapta magát, és negyedenként négygólos átlagot produkált.

Hosnyánszky Norbert keze életveszély volt, és ha nem véd remekül a kazah kapus, jóval súlyosabb vereségbe is belefuthatott volna együttese.

Nekünk viszont nem volt aggódnivalónk, és a Montenegró felett aratott szoros győzelem után most rápihenhettünk az előttünk álló feladatokra.

Kell is az erő, a spanyolok ellen ugyanis csak a győzelem elfogadható, hiszen a csoportelsőséggel felettéb kedvező helyzetből várhatnánk a folytatást.

ONLINE KÖZVETÍTÉS:
IV. NEGYED
8.: VÉGE A MECCSNEK. Nagyon laza magyar győzelem. Készülhetnek a fiúk Spanyolország ellen.
8.: Ruday, 16-5.
8.: Megint Biros, 16-4.
7.: Biros a bal alsóba pattintott, 15-4.
5.: Madaras, közte 10.
4.: Kazah gól, majd Varga Dániel villant.
3.: Varga Dénes a félpályán túlról pattintott a hálóba, 12-3.
1.: FOLYTATÓDOTT.
III. NEGYED
8.: SZÜNET. Nagyon biztos magyar vezetés.
7.: Hosnyánszky dobott a jobb felsőbe, 11-3.
7.: Varga Dénes ide, Zsiljajev oda, 10-3.
5.: Hárai lőtt gólt centerből, 9-2. A két kapuson kívül már mindenki szerzett gólt a magyar csapatból a vb-n.
4.: Zsiljajev szemben a kapuval a bal alsóba lőtt, 8-2.
4.: A kazahok jól védekeztek, átvészelték az emberhátrányt.
2.: Két perc eltelt a játékrészből, és még nincs magyar gól. Hihetetlen!
1.: A mieink hozták el a labdát.
II. NEGYED
8.: PIHI. Egy csapat van a vízben.
8.: Magyar kapufa, de a labda kifelé pattan.

6.: Szivós keze sült el, 8-1.
6.: Magyar tiki-taka, majd Hosnyánszky zúdított a hálóba.
5.: Kemény Dénes időt kér.
5.: Zsiljajev lövését a bal felsőből szedte ki Nagy Viktor. Szép lövés, szép védés.
4.: Emberelőnybe kerültünk, de Kiss Gergő lövése jobb is lehetett volna.
3.: Szivóst küldte ki a játékvezető.
2.: Hosnyánszky varrta be egészen messziről, 6-1.
1.: Madaras föllőtte a rövid felsőbe, 5-1.
1. FOLYTATÁS!
---------------
I. NEGYED
8.: VÉGE AZ ELSŐ NEGYEDNEK. Eddig nagyon sima.
8.: A mieink sem tudták kihasználni az emberelőnyt.
8.: Varga Zsolt ziccerébe belepiszkált a kapus, sarokdobás.
7.: A kazahok időt kértek.
7.: Varga Dénes már nem hibázott büntetőből.
6.: Biros lövése nem volt túlontúl életerős.
5.: Biros bejátszásába beleértek, a kazahok jönnek.
4.: Madaras a bal felsőbe zúdított, már 3-1.
4.: Megint Gubarjev lőtt, a lécen csattant.
4.: Kiss gyorsan tett arról, hogy ne legyen sokáig döntetlen az állás, 2-1.
3.: Gubarjev lövése a bal alsóban kötött ki.
3.: Ukumanov megúszott, de Nagy Viktor remek reflexszel védett.
2.: Madaras lövését védte a kazah kapus.
2.: A kazahok villámgyorsan elszórják a labdákat, a magyar fiúknak aligha kell megszenvedniük a győzelemért.
1.: Biros Péter előbb büntetőt hibázott, majd akcióból betalált.
1.: A magyar csapat hozta el a labdát.
13:35. Köszöntjük kedves Olvasóinkat, rövidesen kezdenek a férfi pólósok a kazahok ellen.