A nyári olimpia hagyta minden valószínűség szerint a legmélyebb nyomot a sportot szerető emberekben 2008-ban, és bár nem dicsekedhetünk a korábbi játékokhoz hasonlóan éremgazdag eredménnyel, szép emlékekkel így is bőven ellátott minket a pekingi három hét.
Vajda Attila ellentmondást nem tűrő, lenyűgöző teljesítménnyel állhatott fel a dobogó legfelső fokára, és jóvoltából csendülhetett fel egyetlen egyszer egyéni olimpiai bajnok tiszteletére a magyar himnusz.
Michael Phelps egyetlen számban sem talált legyőzőre a játékokon, és sajnos Cseh Lászlónak sem sikerült a bravúr, hogy megelőzze az amerikai „kétéltűt”. Bánatra azonban semmi ok, szépen fénylik a három ezüstérem is, amellyel minden kétséget kizáróan beírta magát a sport históriáskönyvébe.
Fodor Zoltán a birkózószőnyegen harcolta ki a második helyet, így kínai közönség előtt nyílt lehetősége arra, hogy megünnepelje a nem várt sikert. Pars Krisztiánnak ez a kegy nem adatott meg, ő ugyanis a Madárfészekben elért eredménye alapján csak negyedikként végzett. A második és harmadik helyen zárt fehérorosz kalapácsvető azonban, mint később bebizonyosodott, nem éppen vegytiszta eszközökkel szálltak harcba, így vissza kellett szolgáltatniuk érmüket a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak.
Kolonincs György tragikus halála megrázta egész Magyarországot, kiváltképp hű harcostársát, Kozmann Györgyöt. A kenus azonban erőt merített társa emlékéből, és Kiss Tamás oldalán bronzéremmel tisztelgett egykori jóbarátja előtt.
A vízilabda-válogatott sorozatban harmadik alkalommal oktatta az olimpiai mezőnyt, és a sikerekből oroszlánrészt vállalt Biros Péter. Az Eger színeiben is fényesen tündöklő átlövőt Európa legjobb vízilabdázójának választották, ez már önmagában feljogosítja arra, hogy a SportHirado.hu is megelőlegezze neki az olvasók bizalmát.
A magyar jégkorong sohasem látott népszerűségnek örvend hazánkban, köszönhetően nagyrészt Palkovics Krisztiánnak, aki vezére volt az A-divízióba felkerült együttesnek, és sikerre vezette a címeres együttest az olimpiai előselejtezőkön.
Természetesen az MKB Veszprém klasszis jobbátlövője, Iváncsik Tamás sem maradhat le erről a listáról. A bajnokcsapat húzóembere kiemelkedő egyénisége a magyar kézilabdának, a KEK-győzelem pedig jócskán növelte az amúgy is az egekbe szökő ázsióját.
Talmácsi Gábor már évek óta kicsiny hazánk világszerte megbecsülésnek örvendő nagykövete, és annak ellenére, hogy 2007-es világbajnoki címét nem tudta megvédeni, harmadik helyével sem kell leszegett fejjel kullognia.
És végül következzen Juhász Roland, aki az Anderlecht hátvédjeként nem aratott világra szóló győzelmeket, ám a válogatottal megtalálta a helyes utat, így visszatért a remény, hogy hatalmas bravúrral kiharcoljuk a 2010-es világbajnokságon való indulás jogát.
Tessék szemezgetni és szavazni, lássuk, ki a jobb, magyarok!