A ráadás után Egerben maradt a kupa

Szerző: shLétrehozva: 2008. november 30. 12:16
Az Eger és a Vasas nem bírt egymással a rendes játékidőben, a hosszabbításban viszont a hazaiak éltek a kínálkozó lehetőséggel, így a férfi vízilabda Magyar Kupa trófeája ismételten az ő vitrinjükbe került. A hevesiek igazi csapatként játszva kerekedtek felül ellenfelükön, míg a vendégeknél mindössze az ötgólos Varga Dénes brillírozott, ami a végén kevésnek bizonyult.

FÉRFI VÍZILABDA MAGYAR KUPA, DÖNTŐ:
EGER - VASAS 9-8 (3-2, 2-1, 1-3, 1-1, 2-0, 0-1)
Eger, Bitskey Aladár uszoda, 1000 néző. Vezette: Kiszelly, Székely B.
EGER: Szécsi - Decker, Nyéki, Bárány 2, Kiss, Hegedűs 2, Varga II. Zs. 2 Cs.: Erdélyi, Feltham 1, Binder 1, Bundschuch, Hárai 1, Biros. Vezetődző: Gerendás György
VASAS: Nagy V. - Katonás, Kovács R., Varga Dániel, Varga Dénes 5, Steinmetz B., Kis G. 2 Cs.: Takács, Kállay 1, Hosnyánszky, Vörös, Tóth M., Hőna. Vezetőedző: Földi László
Emberelőny - gól: 10/2 ill. 13/3
Ötméteres - gól: - ill. 1/0
Piros lap: Mátéfalvy Csaba (32.p.)
Kipontozódott: Binder Szabolcs (29.p.), Steinmetz Barna (34.p.)

Az Euroliga múlt heti csoportmeccse után ismét megmérkőzött az Eger és a Vasas, a tét ezúttal a Magyar Kupa-győzelem volt. Egy héttel ezelőtt a bajnoki címvédő pörgött fel jobban a találkozóra, akkor a piros-kékek szinte rajt-cél sikert arattak.

Az Eger azonban okult a hibáiból, és rögtön az elején meg is szerezte a vezetést, a Vasas csak futott az eredmény után. Varga Dénes révén, a piros-kékek tizese volt az egyetlen, aki be tudta venni Szécsi kapuját.

A mérkőzés kísértetiesen hasonlított a legutóbbi találkozóra, csak ezúttal fordított volt a szereposztás, az Eger jóval hatékonyabban értékesítette lehetőségeit. Szorosan védekezett mindkét fél, de a szemfüles Hegedűs kétszer is talált magának egy üres sávot.

Biros Péter kapura ugyan nem jelentett komolyabb veszélyt, mezőnyben azonban sokat tett hozzá csapata teljesítményéhez, és igazi vezéregyénisége volt csapatának.

Térfélcsere után Kis Gábor vette át Varga Dénes szerepét: az Egerből az idén a Vasasba igazoló center két gólt szerzett gyors egymásutánban, majd ismét Varga Dénes őrjönghetett egy hatalmas átlövés után. Kiegyenlített a Vasas.

A záró játékrészben mintha a nulláról indultak volna a csapatok, a feszültség viszont nőtt, amely nem egyszer a pontosság rovására ment.

Egy gyors gólváltást követően ismét ikszre álltak a felek. Előbb Varga Zsolt ejtette át gyönyörűen - centerből, a víz alól - Nagy Viktort, majd egy emberfór végén - ki más, - Varga Dénes volt eredményes.

Az utolsó percben teljesen kaotikussá vált a játék, két kontra és három időkérés mellett azonban nem szereztek gólt a csapatok, így a döntés a hosszabbításra maradt.

Az első három percben az Eger szerzett kétgólos előnyt. Előbb Varga Zsolt, majd Biros remek passzából Bárány Attila talált Nagy Viktor kapujába. A túloldalon a Vasas kihagyta a megítélt emberelőnyket, elúszni látszott a hajó.

A hosszabbítás második felében már csak őriznie kellett előnyét a hevesi együttesnek, és végül sikerrel teljesítette a feladatot: megérdemelten, remek játékkal hódította el a Magyar Kupát, igaz, ehhez az "egyszemélyes" Vasas gyenge produkciója is kellett.

PERCRŐL-PERCRE:

HOSSZABBÍTÁS, 2. FÉLIDŐ
3. p.: Vége, az Eger nyerte a férfi vízilabda Magyar Kupát.
3. p.: Erdélyi Balázs révén egy gólra feljött a Vasas, de már csak 14 mp van hátra (8-9).
3. p.: Két támadás, két hiba, az Eger a kupagyőzelem kapujába lépett.
1. p.: A Vasas ismét elhozta a labdát, de a támadását nem tudta góllal befejezni.
HOSSZABBÍTÁS, 1. FÉLIDŐ
3. p.: Az Eger a győzelem kapujába lépett, az első három perc után 9-7-re vezet.
3. p.: Bárány Attila paskolt bele egy beadásba, fantasztikus góllal növelte kétgólosra előnyét az Eger.
2. p.: Szécsi védte Hosnyánszky kísérletét.
2. p.: Varga Zsolt emelkedett ki a vízből és váratlanul lőtt Nagy Viktor kezei között a kapuba. (7-8)
1. p.: Ismét a Vasas nyerte a ráúszást.
4. NEGYED
8. p.: Hosszabbítás következik. Nagy Viktor védett az utolsó másodpercben.
8. p.: Rossz Vasas-bejátszás után nyolc másodperce maradt az Egernek a gólszerzésre, egyébként hosszabbítás következik.
8. p.: Nem tudott gól lőni az Eger, egy támadóideje maradt a Vasasnak.
8. p.: Nyéki Balázs hagyott ki helyzetet, mikor Gerendás György kért időt.
7. p.: Támadott az Eger, Hőna Dávid azonban hibázott, a Vasas pedig a kapufára lőtte a labdát, semmi sem dőlt el.
6. p.: Mesterötös Varga Dénes módra, egészen fantasztikusan játszik, ismét egyenlített. (7-7)
5. p.: Igazi rangadót láthat a közönség.
5. p.: Varga Zsolt közelről ismét vezetéshez jutatta a vendéglátókat. (6-7)
4. p.: Varga Dénes látványos mozdulattal, mattolta Szécsit, de a kapufa az Eger segítségére sietett.
2. p.: Kiss Csaba találta el a lécet, kimaradt az egri lehetőség.
1. p.: Tóth hozta el a labdát, a Vasas támadhatott először, Szécsi hárított.
3. NEGYED
8. p.: Vége a harmadik negyednek, a Vasas felzárkózott, a vendéglátók kissé tanácstalannak tűnnek.
8. p.: Kihagyott Eger-helyzet után a nap hőse, ismét Varga Dénes került helyzetbe, de a játékvezetők szerint szabályosan szerelték.
6. p.: Kezd paprikás lenni a hangulat, Varga Dénes pedig már a negyedik gólját lőtte és kiegyenlített a Vasas. (6-6)
5. p.: Kis Gábor akciógóljával ismét egy gólra zárkóztak fel az angyalföldiek. (5-6)
4. p.: Hatalmas góllal válaszolt Binder, aki óriási erővel zúdította a labdát Nagy Viktor kapujába. (4-6)
3. p.: Kis Gábor bravúros gólt szerzett a vendéglátók gyűrűjében. (4-5)
2. p.: Büntetőhöz jutott az Eger, az ötméterest Nyéki kapufára vágta.
2. p.: Mindkét oldalon kimaradt egy-egy helyzet, továbbra is két góllal vezetnek a vendéglátók.
1. p.: A Vasas hozta el a labdát, de már az Eger vezethet támadást.
2. NEGYED
8. p.: Hosnyánszky nem figyelt az órára, letelt a második negyed, így maradt a félidei eredmény, 5-3 az Eger javára.
7. p.: Nagy Viktor védett hatalmasat, Varga Zsolt lövését hárította bravúrral.
6. p.: Hegedűsről feledkeztek meg a védők, aki könyörtelenül használta ki a ziccert, végre akciógól is született. (3-5)
6. p.: Kis Gábor lőtte két méterről a védők fogásában a kapu fölé a labdát.
4. p.: Varga Dénes használta ki közelről, balról a kettős emberelőnyt, felzárkóztak az angyalföldiek. (3-4)
4. p.: Kiss Csaba hagyott ki helyzetet a másik oldalon.
3. p.: A frissen beállt Kis Gábor lövését hárította Szécsi Zoltán.
2. p.: Hosnyánszky távoli bombáját védte Szécsi.
1. p.: Bárány szerzett gólt, éppen akkor, amikor a Vasas kiegészült. (2-4)
1. p.: Erdélyi hozta el a labdát, az Eger támadhat először a második negyedben.
1. NEGYED
8. p.: Vége az első negyednek, az Eger 3-2-re vezet.
8. p.: Varga Dénes messziről szépített, második gólját lőtte. (2-3)
8. p.: Hárai Balázs növelte az Eger előnyét, közelről volt eredményes. (1-3)
6. p.: Emberhátrányt védekezett ki az Eger, majd a másik oldalon Feltham lőtt közelről a kapuba. (1-2)
5. p.: Biros vétett el egy passzt, majd messziről próbálkozott, de Nagy Viktor védett.
5. p.: Varga Dénes egyenlített, ügyesen vett át egy passzt és ejtett a kapu jobb oldalába. (1-1)
4. p.: Remek hangulatban zajlik a döntő.
4. p.: Ismét emberelőny került a Vasas, de Varga Dániel a kapufára lőtte a labdát.
2. p.: Varga Dénes nem tudta kapura húzni Hosnyánszky labdáját.
2. p.: Hegedűs Gábor bal oldalról gólt lőtt, vezet az Eger (0-1)
2. p.: Emberelőnyben támadhat az Eger.
1. p.: Katonás Gergő vétette el a kaput, kihasználatlanul maradt az első emberelőny.
1. p.: Kiállítás, Székely Balázst küldték ki.
1. p.: A Vasas hozta el a labdát.

MAGYAR KUPA-DÖNTŐ, A KERETEK:
VASAS: Nagy Viktor – Takács Bálint, Kállay Márk, Katonás Gergely, Hosnyánszky Nórbert, Vörös Viktor, Kovács Róbert, Tóth Márton, Varga Dániel, Varga Dénes, Steinmetz Barnabás, dr., Kis Gábor, Hőna Dávid, Jónás György
EGER: Szécsi Zoltán – Decker Ádám, Erdélyi Balázs, Nyéki Balázs, Bárány Attila, Kiss Csaba, Hegedűs Gábor, Varga Zsolt, Aeron Feltham, Binder Szabolcs, Bondschuh Erik, Hárai Balázs, Biros Péter, Valics Bence