Videoton, Újpest, MTK: tovább!

Szerző: shLétrehozva: 2009. szeptember 19. 19:31
Az MTK és az Újpest után a Videoton is magabiztos győzelmet aratott a labdarúgó NB I nyolcadik fordulójában, így a nyolcadik forduló szombati játéknapja után nem változott a sorrend az élmezőnyben, a fehérváriak megőrizték első helyüket a tabellán.

Sabin-Cosmin Goia, a nyírségiek román védője a mennyből a pokolba jutott az Újpest és a Nyíregyháza összecsapásán a Megyeri úton. A 28. percben még vezetést szerzett a Spartacusnak, de a második félidőben az ő kiállítása után pecsételődött meg a vendégek sorsa. Kabát Péter duplázott a meccsen, amelyen Rajczi szögletből szerzett fejesgólja után dőlhetett hátra Willie McStay, a fővárosiak skót vezetőedzője.

A Videoton sem hibázott, a Paks elleni találkozó hőse az a Szakály Dénes volt, aki két jól helyezett lövésből is gólt szerzett valamint egy gólpasszt is jegyzett.

Háromszor is vezetést szerzett a Haladás a Kecskemét ellen a Rohonci úton, de mindannyiszor érkezett válasz a túloldalon, így nem jött össze a szezonbeli második győzelem a szombathelyieknek. Tizenegyesgóllal nyert Diósgyőrben a Honvéd, megszégyenült Pápán a Vasas, a hetedik helyezett angyalföldieknél csak a sereghajtó Haladás kapott több gólt (szám szerint huszat).

LABDARÚGÓ NB I, 8. FORDULÓ

SZOMBAT ESTI EREDMÉNYEK
Diósgyőr–Honvéd 1-2 (Milicsics 90., Hrepka 7., Macko 66. – 11-esből)
Haladás–Kecskemét 3-3 (Lattenstein 33., Nagy G. 51., Kuttor 61., ill. Csordás 48., Yannick 57., Bertus 67.)
Pápa–Vasas 4-1 (Bali 28., Bárányos 57., Rebryk 68., Mészáros 88., ill. Divics 85.)
Videoton–Paks 3-0 (Szakály 32., 83., Nagy D. 65.)
Újpest–Nyíregyháza 3-1 (Kabát 42., 55. - 11-esből, Rajczi 86., ill. Goia 28.), piros lap: Goia (54.).