Vb-selejtezők: belga pont Isztambulból, kiütéses boszniai siker

Szerző: shLétrehozva: 2008. szeptember 10. 22:10
Nem bírt egymással Isztambulban a házigazda török és a vendég belga labdarúgó-válogatott világbajnoki selejtező mérkőzésen.

A belgák a hétvégi játéknapon duplázó Wesley Sonck találatával a 31. percben kerültek előnybe, a házigazdáknak a második felvonás közepén büntetőből jött össze az egyenlítés. Az első fordulóban mindkét válogatott nyert, a törökök Jerevánban az örmények ellen (2-0), a belgák odahaza (3-2) az észtek ellen.

Zenicán a vendéglátó boszniaiak 2-0-ás félidei vezetés után padlóra küldték az észteket: a győztes csapatban Misimovic klasszikus mesterhármast ért el. Az észtek két forduló után is pont nélkül állnak, a Spanyolországban 1-0-s vereséget szenvedő boszniaiak azonban megszerezték első győzelmüket.

VB-SELEJTEZŐK, EURÓPAI ZÓNA, 5. CSOPORT, 2. FORDULÓ:
Törökország – Belgium 1-1 (0-1)
Gólszerzők: Belözoglu 74. – 11-esből, ill. Sonck 31.
Bosznia-Hercegovina – Észtország 7-0 (2-0)
Gólszerzők: Misimovic 25., 29. – 11-esből, 57., Muslimovic 58., Dzeko 60., 72., Ibricic 88.