Válságban Argentína, Maradona feje a tét

Szerző: shLétrehozva: 2009. szeptember 10. 09:35
Videókkal! Sorozatban harmadik vereségét szenvedte el a világbajnoki selejtezők során Argentína. A Diego Maradona vezette csapat ezúttal Paraguay otthonában maradt alul egy góllal, amivel „továbbjuttatta" az ellenfelet a dél-afrikai vb-re. Javier Mascheranóék jelenleg az ötödikek és ha így marad, akkor szégyenszemre pótselejtezőre kényszerülnek. A nagy riválissal ellentétben a brazilok - biztosított afrikai útjuk tudatában - 4-2-re verték hazai pályán Chile legjobbjait. A nyáron Villarrealba igazolt Nilmar mesterhármassal feledtette Kaká, Lucio és Luis Fabiano hiányát.

Az egyébként is gyengén játszó Albiceleste dolgát csak tovább nehezítette a nemrégiben reaktivált harcos, Juan Sebastian Verón kiállítása a második félidő elején. Több se kellett az egyébként is támadó felfogásban pályára lépő hazaiak számára. Nem engedték érvényesülni Maradona gyengécske válogatottját.

Bár a második félidőben három támadó szellemű játékost hozott be az egykori legendás játékos, a vendégek így se, úgy se tudtak igazán átütő akciókat vezetni Justo Villar kapujára.  Paraguay ezzel a sikerével már biztosan nem tud a negyedik helynél alább kerülni, így megváltotta repülőjegyét a jövő évi dél-afrikai világbajnokságra. Brazília után Gerardo Martino együttese tehát a második a dél-amerikai zónából, amely biztos vb-résztvevő.

Az argentinoknál pedig kezd válsághangulat kialakulni - ha eddig még nem lett volna az... A legtöbb médium és szakértő Diego Maradona fejét követeli. Az égszínkék-fehérek jelenleg az ötödikek, ám ez a helyezés csak a pótselejtezőre elég.

A PARAGUAY-ARGENTÍNA MÉRKŐZÉS EGYETLEN TALÁLATA:

Bezzeg az ősi rivális! Dunga brazil válogatottja parádézott Chile ellen hazai pályán. Pontosítsunk: Nilmar parádézott. A nyáron Villarrealba igazolt támadó mesterhármassal vette ki a részét a 4-2-es sikerből. Jól sikerült tehát a Kaká-Luis Fabiano-Lucio hármas pótlása. Bár két kiállítás (testvériesen 1-1) is kizökkentette a ritmusukból a csapatokat, ám ez nem befolyásolta nagy mértékben a végeredményt. A már biztos vb-szereplő brazilok Chilének is jó esélye van az afrikai útra, hiszen jelenleg a harmadik helyen áll Marcelo Bielsa csapata.

A BRAZÍLIA-CHILE MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA:

VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐK, DÉL-AMERIKA, 16. FORDULÓ:
Brazília-Chile 4-2 (2-1)
Gólszerző: Nilmar (31., 74., 76.), Baptista (41.), ill. Suazo (45., 52., - az elsőt 11-esből)
Kiállítva: Felipe Melo (49.), ill. Sanchez (78.)
Paraguay-Argentína 1-0 (1-0)
Gólszerző:  Valdez (28.)
Kiállítva: Veron (53.)
Venezuela-Peru 3-1 (1-1)
Gólszerző: Fedor (33., 52.), Vargas (71.), ill. Fuenmayor (42. - öngól)
Bolívia-Ecuador 1-3 (0-1)

Gólszerző: Yecerotte (85.), ill. Mendez (6.), Valencia (46.), Benitez (56.)

Uruguay-Kolumbia 3-1 (1-0)

Gólszerző: Suarez (6.), Scotti (77.), Eguren (87.), ill. Martinez (64.)

Kiállítva: Valdez (30.), ill. Gutierrez (46.)