KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "BRAZIL_LABDARUGO_VALOGATOTT"
Brazil öröm, Messi büntetőt rontott 2014. október 11. 18:09 Az idei vb házigazdája 2-0-ra verte az idei vb ezüstérmesét szombaton Pekingben, felkészülési mérkőzésen, a Brazília-Argentína presztízscsatán. Diego Tardelli mindkét félidőben talált egy gólt (az elsőhöz hajmeresztő védelmi hiba, a másodikhoz egy jól beívelt szöglet kellett), Leo Messi tizenegyest hibázott 1-0-s állásnál a szünet előtt, Jefferson könnyedén hárított.

Brazil futballkatasztrófa, német extázis 2014. július 8. 23:55 GÓLVIDEÓK! Neymar és Thiago Silva távollétében összeomlott a brazil válogatott a németek elleni kedd esti vb-elődöntőben, Belo Horizonte-ban. Korábban csak egy alkalommal kapott ki hat góllal a selecao: 1920-ban, Uruguay ellen. Hétnél többször csak egyszer kapitulált egy meccsen (1934, Jugoszlávia, 4-8). Sok brazil szurkoló már félóra elteltével, 0-5-nél elhagyta a nézőteret. Kroos és a csereként beálló Schürrle duplázott, Klose 16. vb-gólja után egyedüli csúcstartó az örökrangsorban. Müller is, sőt, még Khedira is csengetett. Német-holland vagy német argentin döntőt rendeznek vasárnap este Rióban.

Sorsot húzott és nyert Brazília 2014. június 28. 20:58 Mázli is kellett a braziloknak ahhoz, hogy versenyben maradjanak a világbajnokságon, és bejussanak a legjobb nyolc közé szombat este, Belo Horizonte-ban, Chile ellen. Egy szerencsés öngól eredményezte a hazai előnyt bő negyedóra után, Alexis Sánchez azonban hamarosan egalizált. Utána patthelyzet alakult ki, csak Hulk tudta feltörni a kettős chilei falat, ám találatát Webb játékvezető érvénytelenítette a második félidőben. Pinilla kapufát rúgott a 120. percben, a szerencse a büntetőrúgások során is Neymarék mellé szegődött. Chile negyedszer volt tagja a legjobb 16-nak, és negyedszer bukott el a selecaóval szemben! Az utóbbi 20 évben nem rendeztek negyeddöntőket a vb-n a brazilok nélkül.

Nem lehetetlen a brazil kiesés a vb-n 2014. június 19. 16:08 Érdekesség: Ha Horvátország 3-2-re verné az utolsó fordulóban Mexikót, Brazília pedig 2-0-ra kikapna Kameruntól, abban az esetben SORSOLÁS döntene Brazília és Mexikó között arról, hogy ki jut tovább az A-csoportból. Ennek valószínűsége csekély, de ezen a vébén bármi megtörténhet.

A brazilok bicskája beletört Mexikóba 2014. június 17. 23:00 Nem bírt egymással a házigazda, Könfoderációs Kupa-győztes Brazília és az olimpiai bajnoki címvédő Mexikó a vb-csoportkör második fordulójában. Az élvezetes meccs legjobbja Guillermo Ochoa kapus volt. Lövések száma: 14-13, kaput eltaláló lövések: 8-3. A Herrera-csapat felnőtt a feladathoz, igazságos az iksz. Akár kiélezett is lehet a végkifejlet a kvartettben.

Neymar behúzta az elsőt a braziloknak 2014. június 12. 23:53 Neymar duplája kellett ahhoz, hogy megnyugodjanak a brazilok a csütörtök esti vb-nyitómeccsen, Sao Paulóban, Horvátország ellen. Oscar a hosszabbításban zárta le az összecsapást, amelyen sokáig még a győzelemben is reménykedhettek a délszlávok. Neymar gyakorlatilag egymaga fordított, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy második gólja előtt erősen véleményes tizenegyest fújt be a japán bíró. Összességében a brazil csapat tett nagyobb erőfeszítéseket a győzelemért, amely nem is maradt el.

Fred volt a nyerőember, német henger 2014. június 6. 23:14 Nem csillogott, de Fred góljának köszönhetően behúzta utolsó felkészülési meccsét a vb-házigazda Brazília péntek este Sao Paulóban, Szerbia ellen. A Fluminense-csatár Thiago Silva passzát vette le mellel, és vágta a hosszú felsőbe. A németeknél későn indult be a henger, de akkor nagyon: húsz perc alatt ötöt gurítottak a Henrih Mhitarjannal felálló örményeknek. A siker vezéráldozattal járt, Marco Reus bokája a 43. percben kifordult, kórházba szállították. A helyére beálló Lukas Podolski három gólpasszt is kiosztott a meccsen. A szintén csereként beküldött Miro Klose nem más abszolút gólcsúcsát döntötte meg, mint Gerd Müllerét a Nationalelfben. 69-et mutat a Lazio-ász számlálója.

Meddig jutna a vb-n "Brazília B"? 2014. május 8. 19:04 Ütősnek ütős a Luiz Felipe Scolari-féle, 23 fős brazil világbajnoki keret, amelyet szerdán jelentettek be, de a legfontosabb kimaradók listája sem piskóta, és akkor még a spanyolokhoz "igazoló" Diego Costáról nem is beszéltünk. Nézd csak meg az alábbi névsort!

Rontott a válogatott, Brazília 4. 2014. május 8. 18:09 A legutóbbihoz hasonlóan a magyar válogatott ismét egy helyet rontott, s így a 45. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb, csütörtökön nyilvánosságra hozott világranglistáján, melyet változatlanul az Európa- és világbajnok spanyolok vezetnek.

Ebben a mezben játszik a vb-n Brazília 2013. november 27. 16:52 A hét elején bemutatták a vb-történet legsikeresebb válogatottjának, a 2014-es torna házigazdájának, Brazíliának a jövő évi évi mezét a Nike jóvoltából. A sportszergyártó az egyszerű, letisztult design mellett döntött, és a hagyományokra épített, ami teljesen természetes a világ egyik legismertebb szerelése esetében. A korábbinál keskenyebb zöld csíkokat alakítottak ki. Minden mez 100 százalékban Brazíliában készül. Luiz Felipe Scolari szövetségi kapitány szerint csak egy baj van vele: csak öt csillag van rajta, és hiányzik az , amely a hatodik vb-címet jelképezné.