Válaszolt a Barcának a Real!

Szerző: shLétrehozva: 2009. szeptember 20. 20:45
Beigazolódott a papírforma a Real Madrid-Deportivo Xerez mérkőzésen. Ronaldo villámgyors gólja után sokáig csak "altattak" a fővárosiak, de az utolsó negyedórában mindent bepótoltak, kiütötték az újoncot. Ronaldo duplázott, majd Guti, Benzema és Van Nistelrooy tette súlyossá a vereséget. A hajrában mutatott játék valóságos hadüzenet volt az idényt káprázatosan kezdő Barcelonának. Három forduló után élen a Real, mivel eggyel jobb a gólkülönbsége a Barcánál. Rajtuk kívül csak a Bilbao száz százalékos.

LA LIGA, 3. FORDULÓ
REAL MADRID–XEREZ 5-0 (1-0)
Santiago Bernabéu, vezette: Ferreira.
REAL MADRID: Casillas – Ramos, Albiol, Garay, Marcelo – Lass, Gago – Ronaldo (Van Nistelrooy, 79.), Kaká (Guti, 69.) – Raúl (Granero, 59.), Benzema. Vezetőedző: Pellegrini.
XEREZ: Renan – Francis, Aythami, Casado (Momo, 59.), Prieto – Viqueira, Moreno (Abel Gómez, 74.) Bergantinos – Calvo, Maldonado (Antonito, 68.), Armenteros. Vezetőedző: Ziganda.
Gólszerző: Ronaldo (1., 75.), Guti (79.), Benzema (82.), Van Nistelrooy (88.)
További eredmények a játéknapról:
Athletic BilbaoVillarreal 3-2 (Llorente 11., 39., Martinez 38., ill. Cani 49., Cazorla 84.)
Zaragoza–Villadolid 1-2 (López Vallejo 26., ill. Barreno 3., Sisi 57.)
Almería–Getafe 1-0 (Michel 47.)
Valencia-Gijón 2-2 (Villa 24., 60., ill. Barral 7., Grégory 86., kiállítva: Michel 26., Gijón)
SZOMBAT
Deportivo–Espanyol 2-3
Mallorca–Tenerife 4-0
Málaga–Racing 1-2
Osasuna–Sevilla 0-2
Barcelona-Atlético Madrid 5-2

Meseszerűen indult a mérkőzés a Real Madrid nézőpontjából, hiszen Cristiano Ronaldo már az első perc végén elszáguldott a vendégvédők mellett, s a tizenhatos magasságából kilőtte a bal alsó sarkot. Tíz perc után után azonban visszavett a tempóból a Madrid, amelynek védelmét egy-kétszer zavarba is tudta hozni a Xerez.

Sokáig úgy tűnt elmarad a gála, és az utolsó pillanatig izgulniuk kell a hazai híveknek. Pellegrini mester azonban remek kézzel nyúlt bele a meccsbe a második félidőben, Granero, Guti és Van Nistelrooy beállásával feljavult a királyiak játéka.

Ronaldo 75. percben szerzett fejesgólja után felszabadultan játszhatott a Real, és negyedóra alatt ki is végezte ellenfelét. A rutinos Guti és Van Nistelrooy gólja között Benzema az addig tudása alatt eljesítő Benzema is megszerezte első La Liga-gólját! Öt-nulla a vége, a hajrában olyan játékot produkáltak a blancók, mint amilyet a Barcelona szombaton az Atlético Madrid ellen az első félidőben.

REAL-XEREZ, PERCRŐL PERCRE
92.: Nem is várta meg a két percet Ferreira, vége a mérkőzésnek!
90.: Két perc a hosszabbítás.
90.: Van Nistelrooy sarkazása után Gago nézte ki magának a bal alsót, Renan védett.
88.. GÓÓÓL! Guti előkészítése után Van Nistelrooy lőhetett jobbról 15 méterről, Renan lábai között tüzelt a hálóba. 5-0
82.: GÓÓÓL! Megtört a jég! Benzema első gólja tétmeccsen a Real Madridban! Tizennégy méterről kissé balról varrta fel a léc alá a labdát. Van Nistelrooytól kapta a passzt. 4-0
79.: Csere: Ronaldo helyett Van Nistelrooy.
79.: GÓÓÓL! Ronaldo adott be, Benzema kis híján lyukat rúgott, így lett jó Gutinak, aki középről a kapuba vágta a labdát, Renan csak beleérni tudott! 3-0
75.: GÓÓÓL! Granero jobb oldali szögletét Ronaldo tanítanivaló mozdulattal fejelte a kapuba középről. Renan erről lemaradt. Négy meccsen hat gól a portugál mérlege. 2-0
74.: Csere: Moreno helyett Abel Gómez.
70.: Nincs ritmusa a Real játékának, kényelmes a tempó, erre még ráfázhatnak.
69.: Csere: Kaká helyett Guti. A közönség nincs elájulva ettől a cserétől.
68.: Csere: Maldonado helyett Antonito.
63.: Nem a Real percei, Casillas húzta le Calvo labdáját.
62.: Megint Calvo okozott veszélyt, úgy tűnik a beadásokat azonban nem gyakorolta eleget.
61.: Calvo viharzott el a jobb szélen, lecsúszott a beadása. Közben Kakát látja el tanácsokkal Pellegrini, Guti pedig rendületlenül melegít.
59.: Csere: Lejön a kapitány. Raúl helyett Granero a pályán. A karszalag Casillasé.
59.: Csere: Casado helyett Momo.
56.: Ramos ígéretes beadását szedte le Renan. Csere lesz a vendégeknél.
53.: Szellősnek tűnik ez a Real-védelem, Kaká jól tartja meg a labdákat.
52.: Csak hogy Benzema nevét is említsük, az előbb a tizenhatoson belül esett el, nem bántották, aztán egy lekészített labdát tűzött kapura 17-ről, csemege Renannak.
51.: Maldonado kapott forintos labdát, de vérszegény volt lövése Albiol mellől.
50.: Jobb oldali beadás, Bergantinos fejelte le Ramost, egy kapunyival fölé.
49.: Kaká-show, az alapvonalig cselezte magát, éles beadása kifelé pattant egy védőről, könnyen öngól is lehetett volna.
47.: Kaká beadása Casado mellkasáról vágódott szögetre. Lendületesen kezd a Madrid.
46.: Folytatódik a meccs.
45.: Vége a félidőnek! Kis túlzással egykapuzik a Real, a Xerez elsősorban a rögzített szituációkban bízik, amely a fővárosiak gyenge pontja szokott lenni mostanában.
42.: Marcelo vette észre az üresen álló Raúlt, de Renan kapus is, aki megelőzte a csatárt, így oda lett a helyzet.
39.: Maldonado került lövőhelyzetbe, Albiol blokkolt.
36.: Gago lőtt mellé.
35.: Kaká nézhetett farkasszemet Renannal, de leshelyzetben kapta a labdát. Benzemát alig lehet észrevenni eddig.
33.: Armenteros labdája találta nagy helyzetben Viqueirát, aki csúnyán elrontotta.
30.: Kaká lövését védte Renan. Ez volt a nyolcadik kapuralövés a királyi gárdától.
28.: Nyugodtan, türelmesen játszik a Real, a Xerez teljesen ártalmatlan az utóbbi tíz percben.
20.: A Real első szöglete után Ramos fejesét kellett hárítania Renannak, újabb szöglet, ezúttal is a kapus tisztázott.
17.: Marcelo baloldali beadása nem volt elég precíz, pedig Ronaldo gond nélkül mattolhatta volna Renant.
10.: Viqueira kapufája szabadrúgásból!
8.: Ronaldo ezúttal a bal oldalon lódult meg, most is lőtt, de most Renanba.
5.: Sortűz a Xerez kapujára! Kétszer is nagyot védett Renan, harmadszorra meg a jobb kapufa mellett zúgott el a labda. Sorrendben: Ronaldo, Raúl és Kaká lőtt.
4.: Maldonado maradt le centikkel egy átlövésről, egyenlíthetett volna a Xerez.
1.: GÓÓÓL! Ronaldo már az első perc végén gólt szerzett!!! Szélvészként suhant el a védelem jobb oldalán, majd 17 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 1-0
19:00. Elkezdődött a mérkőzés!