KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "XEREZ CD"
La Liga: 0-1-ről fordított a Valencia 2010. május 5. 09:14 Az első félidőben hátrányba került, majd a szünet előtt egyenlített, végül simán győzött a harmadik helyen álló Valencia a sereghajtó Xerez ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 36. fordulójában. A hazai együttes legjobbja a duplázó Mata volt.

Trükkös bíró a La Ligában – videó! 2010. február 15. 21:50 A spanyol bajnokság legtechnikásabb bírója címre pályázott Alfonso Álvarez Izquierdo játékvezető a közelmúltban egy Athletic-Xerez összecsapáson. Belebotlott a labdába, majd hátrapasszolta Vítor Sáncheznek. A jerezi játékos egy piruettel folytatta az akciót, hogy aztán rögtön felrúgják. Csapattársa, Sidi Yaya Keita majdnem röhögőgörcsöt kapott (0:17) az eset után. Nézd meg videón!

Ronaldo-dupla, Real-tripla 7 perc alatt 2010. február 13. 21:52 VIDEÓ! Háromgólos győzelmet aratott története első jerezi mérkőzésén a Real Madrid a tökutolsó Xerez ellen a 22. forduló szombati esti mérkőzésén. Hatvan percig szenvedtek a fővárosiak, de aztán Kaká és Ronaldo megrázta magát, és hét perc alatt eldőlt minden. A jobbhátvéd Arbeloa szerzett vezetést, Ronaldo két ziccert is értékesített, mindkétszer Kaká volt az előkészítő.

A sereghajtó vinné a Barca csatárát 2010. január 10. 16:33 A portugál A Bola lap úgy tudja, a spanyol élvonal utolsó helyezettje lehet Keirrisonnak, a Barcelona 21 éves brazil csatárának új klubja.

A sereghajtóhoz mehet a Barca „csodája" 2010. január 7. 10:30 A Benficánál egyértelműen csalódást keltő Keirrison immár Spanyolországban bizonyíthat, de még mindig nem az FC Barcelonában. A nemrég még csodagyereknek titulált brazil csatárt a La Ligában sereghajtó, eddig mindössze 7 pontot (!) gyűjtő Xerez szerződtetné, de csak kölcsönbe.

Válaszolt a Barcának a Real! 2009. szeptember 20. 20:45 Beigazolódott a papírforma a Real Madrid-Deportivo Xerez mérkőzésen. Ronaldo villámgyors gólja után sokáig csak "altattak" a fővárosiak, de az utolsó negyedórában mindent bepótoltak, kiütötték az újoncot. Ronaldo duplázott, majd Guti, Benzema és Van Nistelrooy tette súlyossá a vereséget. A hajrában mutatott játék valóságos hadüzenet volt az idényt káprázatosan kezdő Barcelonának. Három forduló után élen a Real, mivel eggyel jobb a gólkülönbsége a Barcánál. Rajtuk kívül csak a Bilbao száz százalékos.

Új csapatot köszöntenek a La Ligában 2009. június 13. 21:23 Egy fordulóval a bajnokság befejezése előtt máris fény derült a három feljutó kilétére a spanyol másodosztályú labdarúgó-bajnokságban, a Segunda Divisiónban. A Zaragoza és a Tenerife szinte „ visszajáró vendégek" az élvonalban, ám a Xerez története során először szerepelhet majd a legjobbak között.