UEFA-kupa: a hajrában fordított a Valencia és simán továbbjutott

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 3. 00:04
Az FC Valencia az idegenbeli sikere után a hazai visszavágón is legyőzte a portugál Marítimót, így bejutott a labdarúgó UEFA-kupa csoportkörébe. A Benfica kétgólos sikerével szintén továbblépett, ugyanakkor a Deportivo La Coruna tizenegyesekkel biztosította helyét a sorozat következő fordulójában.

A portugál Marítimo sokáig vezetett Valenciában és úgy tűnt hosszabbításban dől el a továbbjutás kérdése, ám a 81. percben Horno egyenlített, majd Villa tizenegyesből megszerezte a győztes gólt, így kettős sikerrel lépett a csoportkörbe a spanyol alakulat.

A Benfica az első mérkőzésen 3-2-es vereséget szenvedett Nápolyban, így már egygólos siker is továbbjutást ért volna, végül 2-0 lett a vége, ezzel 4-3-as összesítéssel a portugálok örülhettek.

A Deportivo tizenegyesekkel harcolta ki a kvalifikációt a csoportkörbe.

UEFA-KUPA, 1. FORDULÓ, A CSOPORTKÖRBE JUTÁSÉRT:
Valencia (spanyol) – Marítimo (portugál) 2-1 (0-1)
Gólszerző: Horno (81.), Villa (90. - 11-esből)
továbbjutott: Valencia 3-1-es összesítéssel
Benfica (portugál) – SSC Napoli (olasz) 2-0 (0-0)
Gólszerző: Reyes (57.), Nuno Gomes (84.)
továbbjutott: Benfica 4-3-as összesítéssel
Deportivo La Coruna (spanyol) – Brann Bergen (dán) 2-0 (1-0, 2-0, 2-0 - 3-2 tizenegyesekkel)
Gólszerző: Colotto (18., 76.)
továbbjutott: Deportivo La Coruna 2-2-es összesítéssel, 3-2-vel tizenegyesekkel