Sánchezt és pontokat veszített a Barca

Szerző: shLétrehozva: 2011. szeptember 10. 19:48
VIDEÓ! Kis híján elaludt a Barcelona, miután a 11. percben már 2-0-ra vezetett a Real Sociedad otthonában, ezért pedig nagyon drága árat fizetett, csak 2-2-es döntetlenre volt képes a La Liga 3. fordulójában. A David Villa, Andrés Iniesta és Lionel Messi nélkül kezdő címvédő kreatív játéka nélkülözve futballozott, sőt, Alexis Sánchezt sérülés miatt korán lecserélték. Nem a legjobb felkészülés volt ez a Milan elleni BL-rangadóra.

LA LIGA, 3. FORDULÓ:
REAL SOCIEDAD-BARCELONA 2-2 (0-2)
San Sebastián, Aneota. Vezette: Mateu Lahoz.
REAL SOCIEDAD: Bravo - Estrada, Demidov, I. Martínez, La Bella - Illarramendi, Mariga (Aranburu 79.) - Prieto (Cadamuro 69.), Zurutuza, Griezmann - Agirretxe (Vela 79.). Vezetőedző: Philippe Montanier. Kispad: Ifrán, Aranburu, Vela, Pardo, Cadamuro, M. González, Zubikarai.
BARCELONA: Valdés - Alves, Busquets, Fontás (Iniesta 80.), Adriano - Thiago (Messi 62.), Xavi, Keita - Pedro, Sánchez (Villa 31.), Fabregas. Vezetőedző: Josep Guardiola. Kispad: Pinto, Mascherano, Villa, Iniesta, Abidal, Puyol.
Gólszerző: Xavi (10.), Fabregas (11.), ill. Agirretxe (59.), Griezmann (60.)
Sárga lap: Zurutuza (67.), Cadamuro (81.), ill. Messi (93.)
ÖSSZEFOGLALÓ:
Három sztárja, Messi, Iniesta és Villa nélkül kezdett elöl a Barcelona, amely sérülésből felépült játékosai küzül egyedül Adrianót vetette be, Puyol csak padozott, Maxwell, illetve Afellay a keretbe sem került be. A foghíjas kezdő azt jelentette, hogy Sánchez, Fabregas kezdett Pedro mellett, ami 11 perc játék után igazán jó húzásnak tűnt.
Két mintaszerű akció végén hamar kettővel vezetett a címvédő, Fabregas mint a robot úgy akciózott a bal szélen, ám a pörgés ezután hamar abbamaradt. Olyannyira, hogy az első félidőben innentől nem sok említésre való történt, a szünet előtt már egy-két próbálkozás jelezte a hazaiak éledezését. A fordulás után sem változott a játék képe, egészen...
... az 59. percig, amikor előbb Agirretxe, majd egy percre rá Griezmann talált be, és mint derült égből a villámcsapás, olyan hirtelen egyenlített a Sociedad. Bár Messi azonnal beállt, mindez nem sokat változtatott a katalánok játékán, akik nem tudtak felpörögni, és csak erőlködtek, igazi nyomás alá nem helyezték Bravo kapuját.
A hajrára sem erősödött a vendég fölény, kilenc emberrel védekeztek Montanier fiai, ez pedig elégnek bizonyult, a Barcelona a tavaszi 2-1-es vereség után megint pórul járt az Aneotában, már a második fordulóban botlott. Alexis Sánchezt hordágyon kellett levinni az első játékrészben, így nem a legjobbak az előjelek a spanyolok számára a jövő heti BL-nyitány előtt, amikor a szintén 2-2-t játszó Milan lesz a vendég a Nou Campban.
A 3. FORDULÓ MŰSORA
szombat
Villarreal-Sevilla 2-2 (Rossi 34. - 11-esből, Ruben 62., ill. Negredo 23., Alexis 86.)
94.: Vége a mérkőzésnek.
93.: Messi színészkedett, sárgát kapott.
91.: Még három perc.
90.: Vela beadását bravúrral tiszázta mellé fejjel Dani Alves.
88.: Kettő az egy ellen vihették a hazaiak, ám Cadamuro fölé durrantott.
86.: A labdabirtoklás 76-24 százalék a Barcának, nem sokra megy vele...
85.: Nincs igazán átütőerő és lendület a vendégekben, így nehéz lesz gólt lőni.
84.: Villa elől Bravo kapta fel a labdát.
83.: Hét perce maradt a Barcának...
80.: ...és egy vendég is: Fontás helyén Iniesta.
79.: Kettős hazai csere: Mariga, Agirretxe le, Vela, Aranburu
78.: Alves lódult meg a jobb oldalon, kapásból középre adott, Bravo vetődve védett.
76.: Pedro adott nagy labdát Messinek, az argentin éles szögből nem tudott túljárni Bravo eszén.
76.: Villa tett Messihez, az argentin jobbal lőtt, blokkolták.
72.: Alves tartotta meg a labdát az alapvonalnál, visszagurított Pedrónak, aki ígéretes helyzetben durrantott fölé.
69.: Hazai csere: Prieto le, Cadamuro be.
68.: Zurutuza kapott sárgát, szabadrúgásból Messi próbálkozott, Bravo simán hárított.
66.: Messit terítették le, mielőtt felgyorsult volna.
62.: Válaszként beküldte Guardiola kétszeres aranylabdását, Messit, aki Thiagót váltotta.
61.: Ilyet, két perc alatt egyenlített a Sociedad! Mondjuk, amennyire elaludt a Barcelona a második félidőben, meg is érdemelte a két bekapott gólt.
60.: GÓÓÓLLLL!!! Villa a bal oldalról adta haza a labdát a félpályáról, arra Agirretxe csapott le, kicselezte Valdést, majd a kapufára emelt, a kipattanót pedig Griezmann bólintotta a kapuba. Először nem adták meg a gólt, aztán mégis. 2-2.

59.: GÓÓÓLLL!!! Kellett nagyon ez a gól a mérkőzésnek, a Barcelona szinte megállt a második félidőre, ám Agirretxe jobb oldali beadás utáni fejesével ismét izgalmas lesz a találkozó! 1-2.

58.: A bal oldalon vezette akcióját a Real, Griezmann beadását Valdés fogta.
58.: Alves kapott jó nagyot a bokájára, nincs sárga, amúgy is sportszerű a meccs.
57.: Messi kezdett melegíteni.
55.: Pedro cselezett jobbról középre, 18 méterről megpróbálta, de Bravónak csemege volt a lövés.
52.: Ellabdázgat a Barca a Sociedad térfelén, nem sieti el, komótosan építi akcióit.
49.: Alves indult be jobbról, Fabregas tette neki a labdát, amit Estrada fejelt az égbe, majd Bravo húzott le.
46.: Agirretxe lőtt 12 méterről a jobb kapufa mellé, ez azért helyzet volt.
46.: Folytatááás!
45+2.: Vége az első félidőnek.
45.: Még egy perc.
44.: Éledezik a Sociedad, Prieto kapásból balról tűzte rá, Valdés vetődve védett.
44.: A labdbirtoklás 67-33 százalék a Barca javára.
42.: A Villarreal-Sevilla rangadó 1-1-re áll, Negredo szerzett vezetést a vendégeknek, mielőtt Rossi büntetőből egyenlített.
41.: Adriano könnyelműsködött egy picit a bal szélen, persze tehette, mert előtte lesen állt Prieto.
38.: Pedro lépett ki a leshatáron, átemelte Bravo felett a labdát, de a védők tisztáztak.
35.: Zurutuza próbált megindulni Busquets mellett, a világbajnok szerelte.
34.: Kicsit furcsa szabadrúgás-variáció után Mariga fejese szállt reménytelenül fölé.
31.: Sánchezt le is cserélték, Villa váltotta.
30. Baj van: Sáncheznek becsúsztak, miután a földre került. Lennmaradt, ápolni kellett, hordágyon vitték le a chileit.
29.: Adriano körülményeskedett egy kicsit, nagyobb gond nem lett belőle, a jobbról beadott labdát Valdés nyelte el.
25.: Az iram finoman szólva sem valami hajtós, a katalánok tartják a labdát különösebb gond nélkül, a Sociedad meg nézi.
20.: Ma 412. alkalommal lépett pályára Victor Valdés a Barcelonában, ezzel mindössze 29 évesen megdöntötte a klub szereplési csúcsát, amelyet a korábbi szintén kapus, mostani technikai igazgató Andoni Zubizaretta tartott 411-gyel.
18.: Videó, nézd meg a két Barca-gólt lejjebb!
16.: Ez az Arsenaltól elhozott támadó negyedik gólja, mióta váltott, alig öt meccsen lépett azóta pályára - erre mondhatják Barcelonában, máris bevált.
15.: Fabregas hihetetlen aktív a bal oldalon, most lesen látta a bíró, pedig nem onnan indult. Ez is ziccer lett volna.
12.: Nem kellett túl sokáig izgulniuk a vendég szurkolóknak, a Villarreal elleni 5-0 után joggal érezhetjük úgy, a spanyol bajnokság egyoldalúbb lesz, mint valaha...
11.: GÓÓÓLLLL!!! Fabregas lódult meg balra Xavi labdájával a leshatárról, mellre vette, letette Pedrónak, ő elhibázta, de aztán az új szerzemény csak bekotorta azt. 0-2.

10.: GÓÓÓLLLL!!! Sánchez ugrott ki, levette a labdát, szépen balra tette azt tovább a kimozduló Bravo mellett, Xavi pedig az üres kapuba gurított. 0-1.

8.: Fabregas lépett ki a leshatárról, Bravo jól ütemben lépett ki és csapott le a labdára.
5.: A mérkőzéssel párhuzamosan egy rangadó is zajlik, a Villarreal a Sevillát fogadja.
4.: Van miért visszavágni a katalánoknak, április 30-án a 34. fordulóban 2-1-re égtek meg, Ifrán és Prieto, illetve Thiago voltak a gólszerzők. Itt az összefoglaló:

2.: Még szokni kell: a Barca fekete, a Sociedad kék-fehér szerelésben.
1.: Elkezdődött a mérkőzés.
17:50: A Barcelona fél szemmel a jövő heti Milan ellni BL-mérkőzésre gondolva felforgatott kezdővel lép pályára San Sebastiánban. Jó szórakozást kívánunk!
KEDVCSINÁLÓ:
Megoldódnak a Barcelona védekezési problémái - már ha egyáltalán voltak ilyenek - hiszen Josep Guardiola Carles Puyollal, Adrianóval és Maxwellel is számolhat a hétvégén, de visszatér Ibrahim Afellay is.
A világbajnok júniusi térdműtétje óta lábadozott, a két héttel ezelőtti szezonrajt még túl korai volt, nem úgy a hétvégi bajnoki, ahol már bevethető lesz. Adriano a Porto ellen 2-0-ra megnyert Európai Szuperkupa-mérkőzésen sérült meg, de már napok óta a csapattal edz, így nem lehet kérdés játéka. Brazil honfitársa, Maxwell még az amerikai túrán szedett össze hasizomhúzódást, majd egy kisebb lábprobléma miatt volt harcképtelen, ezidáig. Végül a holland a Manchester United elleni nyári elbukott rangadó óta bajlódott térdével, de szombaton sor kerülhet idei első hivatalos szereplésére az új idényben. Csak Piqué hiányzik tehát sérülés miatt, de valószínű, hogy Puyolt, Xavit és Villát is pihenteti Guardiola mester.
A katalánoknak lesz miért visszavágni, hiszen áprilisban 2-1-re kikaptak a Sociedadtól, igaz előtte ősszel öttel szórták meg riválisukat. Jó lesz figyelni Mascheranóéknak a Gijón ellen duplázó Agirretxére, aki Joseba Llorentét szorította ki a baszkoknál.