Rapid, Anderlecht: a két nagy vesztes

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 6. 23:19
Az osztrák bajnok Rapid Wien, valamint a belga ezüstérmes Anderlecht a Bajnokok Ligája selejtező második fordulójának két nagy vesztese, legalábbis a szerdai játéknapot tekintve. Előbbieket ciprusi ellenfél búcsúztatta, utóbbiak fehérorosz riválissal szemben véreztek el. A nevesebb búcsúzó gárdák közül meg kell említenünk a Göteborgot, viszont a többi, papíron esélyesebb csapat hozta a kötelezőt. Volt együttes, amely könnyedebben, volt, amely nehezebben.

A belgák hiába játszottak 2-2-t a BATE Boriszov otthonában a második mérkőzésen, az első meccset Brüsszelben a fehéroroszok nyerték meg.

A Dinamo Kijev már jóval kedvezőbb helyzetből várhatta a visszavágót, hiszen egygólos győzelmet aratott az első meccsen, Írországban. Az ukrán futballisták ennek tudatában már nem is erőltették annyira a második meccset: a 2-2-s hazai visszavágó nekik bőven elég volt a visszavágón.

A Panathinaikosz az első meccsen 3-0-ra nyert a Dinamo Tbiliszi ellen, így biztos előny tudatában várhatta a grúziai visszavágót. A görög csapat azért Tbilisziben is kiharcolt egy döntetlent, és 3-0-s összesítéssel lépett tovább a harmadik fordulóba.

A Rapid idegenben nem tudott gólt szerezni, viszont kapott hármat. Ezzel szemben a második találkozón a ciprusi együttes már a 13. percben előnybe került. A Rapid a 21. percben tudott egyenlíteni, majd a második felvonás közepén négy perc alatt szerzett két góllal - mindkétszer Maierhofer volt eredményes - már elérhető közelségbe kertült a továbbjutás, de a fennmaradó idő nem volt elég még egy gól begyűréséhez. A ciprusi gárda a selejtező harmadik fordulójában a görög Olympiakosz Pireusz ellen lép majd pályára, a tét a csoportkörbe kerülés, de a vesztes is az UEFA-kupába nyer besorolást.

Az Aalborg az esélyeknek megfelelően simán búcsúztatta boszniai ellenfelét, a dánok a hazai 5-0-s siker után az idegenbeli visszavágó félidejében 1-0-ra vezettek, a lefújáskor pedig még mindig náluk volt az egygólos előny. Az Aalborg ellenfele a selejtező harmadik fordulójában a litván FBK Kaunas együttes lesz.

A szlovák Artmedia Petrzalka 3-0-s félidőt követően 4-2-re verte a finn Tampere United gárdáját, így előbbiek 7-3-as összesítéssel léphettek tovább. A BL-főtáblárért egy igazi nagycsapat, az olasz Juventus vár rájuk.

A svájci Basel 5-3-as összesítéssel búcsúztatta a svéd Göteborg együttesést, az idegenbeli 1-1-es döntetlen után hazai pályáén 4-.2-re nyerték a visszavágót. Utóbbi összecsapáson a svédek kétszer is vezetéshez jutottak, de a hazaiak mindkétszer egyenlítettek, majd a hajrában Ergic duplájával eldöntötte a továbbjutást. A selejtező harmadik fordulójában a portugál Vitoria Guimares lesz az ellenfelük.

A Sparta Praha kettős győzelemmel, kapott gól nélkül búcsúztatta moldáviai ellenfelét, az FC Sheriff csapatát, a főtábláért a cseheknek a görög Panathinaikosz kellene kiejteniük.

A Dinamo Zagreb az idegenbeli 3-0-s sikerét követően a visszavágót kicsit lazábbra vette a szlovén Domzale ellen, de még így is kettős győzelemmel léphetett tovább. A következő falat az ukrán Sahtar Doneck lesz számukra.

A Bakuban elért 1-1-s döntetlent követően a belgrádi visszavágón 2-0-ra nyert, így továbbjutott a Partizan az azeri Inter Baku ellen, így az MTK-t búcsúztató török Fenerbahce ellen játszanak legközelebb a BL-ben a szerbek.

A lengyel Wisla a jeruzsálemi első mérkőzésen 2-0-s vereséget szenvedett a Beitar gárdájától, de hazai pályán lemosta ellenfelét: 3-0-s félidőt követően 5-0-ra nyertek a krakkóiak, akikre a selejtező harmadik fordulójában egy igazi sztárcsapat, a Barcelona vár majd.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ:
2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ:
  • MTK - Fenerbahce (török) 0-5 (Semih Sentürk 5., 61., 79., 80., Emre Belözoglu 67., 11-esből)
  • Tj. a Dinamo Kijev, 4-3-mal
  • Rapid Wien (osztrák) - Anorthoszisz (ciprusi) 3-1 (E. Hoffer 21., S. Maierhofer 63., 66. ill. V. Laban 13.)
  • Tj. az Anortoszisz, 4-3-mal
  • FK Modrica (boszniai) - AaB Aalborg (dán) 1-2
  • Tj. az Aalborg, 7-1-gyel
  • Basel (svájci) - IFK Göteborg (svéd) 4-2 (Huggel 26., Chipperfield 71., Ergic 84. – 11-esből, Ergic 91., ill. Wernblom 19., Söder 53.)
  • Tj. a Basel, 5-3-mal
  • Artmedia Petrzalka (szlovák) - Tampere United (finn) 4-2 (Kozak 9. – 11-esből, Pospech 35., Halenar 45., Piroska 78., ill. James 71., Hjelm 79.)
  • Tj. az Artmedia Petrzalka, 7-3-mal
  • Sparta Praha (cseh) - FC Sheriff (moldovai) 2-0 (Vorisek 45., Kulic 48.)
  • Tj. a Sparta Praha, 3-0-lal
  • Dinamo Zagreb (horvát) - NK Domzale (szlovén) 3-2 (Biscan 17., Hrgovic 50., Dino Drpic 84., ill. Brezic 29., Zec 81.)
  • Tj. a Dinamo Zagreb, 6-2-vel
  • Partizan Beograd (szerb) - Inter Baku (azeri) 2-0 (Juca 62., Diarra Lamine 84.)
  • Tj. a Partizan Beograd, 3-1-gyel
  • Wisla Kraków (lengyel) - Beitar Jerusalem (izraeli) 5-0 (Mauro Cantoro 9., Cleber 25. – 11-esből, Brozek 36, Diaz 57., Niezdielan 88.)Tj. a Wisla Kraków, 6-2-vel