Nem sikerült a kecskeméti premier

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 28. 21:56
Nem tört meg az átok, Tomiszlav Szivics vezetőedző ismét nem tudta győzelemmel kezdeni a szezont a kecskeméti kispadon: bár délelőtt és kora délután úgy tűnt, a labdarúgókat "legyőzi" a gyomorrontás, ezúttal kézzelfoghatóbb ellenfél - a Paks aratott győzelmet a hírös városiak felett.

SOPRONI LIGA, 1. FORDULÓ:
KECSKEMÉT - PAKS 1-2 (1-1)
Kecskemét, 6000 néző. Vezette: Solymosi P. (Takács, Vígh)
KTE: Mitrovic – Schindler, Lovric, Grkinic, Koszó – Csordás, Savic, Cukic, Yannick – Montvai (Balázs 86.), Kormos (Koncz, 64.). Edző: Tomislav Szivics
PAKS: Kovács – Kriston (Vári, 60.), Éger, Horváth, Hanák – Heffler, Kiss (Sipeki, 74.), Böde, Báló – Tököli, Márkus (Buzás, 64.). Edző: Gellei Imre
Sárga lap: Kriston (4.), Báló (30.) Koszó (37.) Cukic (40.)
Gólszerző: Csordás (15.-11-esből) ill. Tököli (2., 90.)

NBI – Nincs visszaút! Ezzel a transzparenssel, és egy látványos élőképpel fogadta a kecskeméti ultracsoport a története első élvonalbeli mérkőzését játszó KTE labdarúgócsapatát.

Nem indult zökkenőmentesen a hírös városiak napja; amint arról a SportHirado.hu korábban beszámolt, a tegnapi csapatösszetartáson gyomorrontást kaptak a játékosok.

A 25 fős keretből 16-an kórházban töltötték a délelőttöt és a délután egy részét, ám Szivics edző ragaszkodott ahhoz, hogy ma a Paks ellen pályára lépjenek játékosai. Mivel az orvosok engedélyezték, így a tervezett összeállításban kezdhetett este 8 órakor a kecskeméti alakulat.

Pörgős játék, szépen vezetett támadások és mindkét oldalon egy gól: így lehetne összefoglalni az első félidő történéseit. A vendégek hamar vezetést szereztek; Tököli Attila már a 2. percben bevette a lilák kapuját, Mitrovic kapus tehetetlen volt. (0-1).

Hamar válaszoltak a hazaiak, Kovács kapus buktatta Kormost, a játékvezető azonnal a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Csordás értékesítette. (1-1).

A második játékrészben sem tétlenkedtek a csapatok; az 50. perctől „tűz alatt volt” mindkét kapu, a hálóőröknek meglehetősen sok dolguk akadt.

Az NBI-es újonc hívei aggódtak, hogy a hírös városiak – elsősorban a tömeges gyomorrontás miatt – nem fogják bírni erővel az élvonal iramát, de a 70. perc környékén világossá vált, az aggodalom felesleges volt.

Óriási vendéghelyzet maradt ki a 77. percben; Tököli kapott remek labdát Buzástól, ám a paksi csatár ajtó-ablak helyzetben a bal kapufa mellé gurított.

A 90. percben Tököli döntötte el a mérkőzést, Grkinic és Mitrovic kapus nem értette meg egymást, és addig ügyetlenkedtek, míg a paksi játékos lecsapott a labdára, és könnyedén a hálóba gurította. (1-2).

Ez a momentum döntötte el a mérkőzést, pedig a játék képe alapján a döntetlen reálisabb lett volna.

Nem sikerült tehát a Kecskemét számára a bravúr, de a mérkőzés alapján a hírös városiaknak lesz keresnivalójuk az élvonalban.

Tomiszlav Szivics:- Rutintalanságunknak köszönhetően kaptunk ki a végén, gratulálok az ellenfélnek!
Gellei Imre:- Nagyon értékes győzelmet arattunk, habár csak a végén szereztük a győztes gólt. Megérdemelten nyertünk.