Nem bírta legyűrni az Arsenal a Haladást

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 22. 20:25
Bravúrosnak mondható, 1-1-es döntetlent ért el a Haladás futballcsapata az Arsenal elleni barátságos felkészülési mérkőzésen, Szombathelyen. A mieink szereztek vezetést, Kenesei Krisztián a 23. percben pörgetett Almunia kapujába, majd a 41. percben az angol válogatott Theo Walcott egalizált. A magyarok becsülettel küzdöttek, s minden elismerést megérdemelnek.

Fotó: Unger Tamás
BARÁTSÁGOS LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS:
HALADÁS – ARSENAL 1–1 (1-1)
Szombathely, 12 000 néző, vezette: Király (Kovács Z., Huszár D.) – mindhárman magyarok
HALADÁS: Rózsa – Schimmer (Maikel, 69.), Guzmics, Kuttor (Balassa, 72.), Tóth P. (Csontos, 69.) – Vörös, Molnár B., Kaj (Rajos, 61.), Oross (Burkus, 73.) – Kenesei K. (Sipos N, 61.) Simon A. (Csutak, 87.). Vezetőedző: Csertői Aurél.
ARSENAL: Almunia (Mannone, 46.) – Sagna, J. Hoyte (Traore, 46.), G. Hoyte, Clichy – Walcott, Ramsey (Randall, 46.), Denilson, Wilshere (Coquelin, 62.) – Vela (Lansbury, 46.), Bendtner (Simpson, 62.). Vezetőedző: Arsene Wenger.
Gólszerző: Kenesei K. (23.), ill. Walcott (41.)
Sárga lap: Kuttor (43.)

Régen nem voltak ennyien a Rohonci úton, ám kedd délután 12 ezer ember döntött úgy, kilátogat a szombathelyi szentélybe, hogy részese legyen a labdarúgó NB I-be legutóbb visszakerült kedvencek ünnepének.

A Haladás az angol nagyágyúval, az Arsenallal játszott barátságos felkészülési mérkőzést - emberemlékezet óta nem járt ekkora név a nyugat-magyarországi városban.

Kellemes idő, zsúfolásig megtöltött aréna: igazi futballfiesztára készülődtek Kenesei Krisztiánék, s ahogy ígérték, összességében egyáltalán nem ijedtek meg a nagynevű ellenféltől.

Igaz, az első percekben még inkább aludtak Kuttor Atilláék, a hátsó alakzatban többször alakult ki zavar, előbb Denilson rúgott hatalmas felsőkapufát az 5. percben, majd Walcott veszélyeztetett.

Aztán kezdett kiegyenlítetté válni a találkozó, a Haladás egyre bátrabban merészkedett előre, az angolok már képtelenek voltak kézben tartani a találkozót. Az iram kimondottan nagy volt, élvezetes perceknek lehettek szemtanúi a szurkolók.

A magyarok nemcsak mertek, de nyertek is! Kenesei a 23. percben kapott remek labdát Schimmer Szabolcstól, amit mellel maga elé tett és 13 méterre a gólvonaltól finom mozdulattal átemelt a kifutó és eldőlő Almunia fölött. G. Hoyte mentett ugyan, de a játékvezető a partjelző intésére megadta a találatot (1-0).

A Hali kimondottan tetszetősen futballozott, az erősen vitatható gól után sem állt be védekezni, s többször bizony Almuniának kellett mentenie. Az örömbe aztán sajnos üröm vegyült, amikor a 41. percben Bendtner vett le spiccel egy ívelést, majd azonnal a jobb szélen felfutó Walcott elé tálalt, aki 14 méterről igazítás nélkül lőtt a kapu hosszú oldala felé. A labda a kapufáról pattant a hálóba (1-1).

Az Arsenal ellen jó az iksz - még akkor is, ha csupán egy barátságos találkozóról volt szó. Ennek tükrében alakult a második félidő, amit jobbára a londoniak irányítottak. Több, szemet gyönyörködtető megoldással rukkoltak elő, de a szombathelyieket nem tudták rászedni.

Már nem volt akkora a hajtás, az edzők "szétcserélték" csapatukat. A találkozó végét azonban felpörgette a Haladás és csupán a szerencse mentette meg Arsene Wenger tanítványait az újabb bekapott góltól.

Maradt a bravúrosnak mondható 1-1, ami megsüvegelendő, még akkor is, ha az igazi nagyágyú(so)k nem tették tiszteletüket Magyarországon.