Már a rajtnál elcsúszott a PSV

Szerző: shLétrehozva: 2009. augusztus 2. 20:35
Felsült a 21-szeres holland bajnok PSV Eindhoven a holland bajnokság 2009-2010-es idényének nyitányán. Dzsudzsák Balázs csapata drámai körülmények között vesztett két pontot az újonc Venlo ellen. A magyar szélső gólpasszt adott a 3-3-ra végződő meccsen.

A PSV rögtön a rajton botlott, ráadásul a Philips Stadionban az újonc Venlo ellen.

Nordin Amrabat és Ola Toivonen góljával a szünetben kétgólos előny tudatában pihenhettek a Rutten-fiúk (utóbbi Dzsudzsák beadását fejelte a hálóba), de a második félidiő elején hat perc alatt egyenlítettek a vendégek.

A finn csatár hiába volt ismét eredményes a 81. percben, Schaken öt perccel a vége előtt ismét egyenlőre alakította az állást.

Az Ajax és a Feyenoord esélyeshez méltón győzött a Groningen otthonában, illetve a Babossal a kapuban felálló NEC vendéglátójaként. Fehér Csaba végigjátszotta a NAC Breda győztes meccsét az ADO otthonában. Érdekesség, hogy a szlovákiai magyar Horváth Csaba szerezte a hazaiak gólját, ez sem volt azonban elég számukra a pontszerzéshez.

A forduló meglepetését a bajnoki címvédő AZ veresége szolgáltatta, a Heracles Almelo otthonában égett meg az Alkmaar.

HOLLAND ÉLVONALBELI BAJNOKSÁG (EREDIVISIE)

2009-2010-ES IDÉNY, 1. FORDULÓ

VASÁRNAPI JÁTÉKNAP

PSV-Venlo 3-3 (Amrabat 26., Toivonen 40., 81., ill. Ahahaui 53., Honda 59., Schaken 84.)

Feyenoord-NEC 2-0 (Tomasson 10., Fer 76. - 11-esből)

Groningen-Ajax 0-2 (Szulejmani 41., Rommedahl 72.)

Den Haag-NAC Breda 1-2 (Horváth 74., ill. Lurling 42., Amoah 66.)