Már a Livornóval sem bír a Milan

Szerző: shLétrehozva: 2010. január 31. 16:55
Vereség az Intertől a derbin, kiesés a kupából, most pedig hazai döntetlen a kiesőjelölt Livornóval szemben. Nem vitás, ismét hullámvölgybe került a Milan, a piros-feketéket pontszámban beérte a harmadik helyezett Roma. Az Inter előnye nyolc pont a városi riválissal szemben úgy, hogy nem is játszottak a fordulóban a Mourinho-fiúk.

SERIE A, 22. FORDULÓ
MILAN–LIVORNO 1-1 (1-0)
Milánó, San Siro, vezette: Trefoloni.
MILAN: Abbiati - Abate, Thiago Silva, Favalli, Antonini - Flamini (Inzaghi, 77.), Ambrosini - Seedorf - Beckham, Borriello (Huntelaar, 46.), Ronaldinho. Vezetőedző: Leonardo.
Kispad: Roma, Zambrotta, Bonera, Kaladze, Gattuso, Huntelaar, Inzaghi.
LIVORNO: Benussi - Perticone, Rivas, Knezevics - Raimondi, Pulzetti (Marchini, 68.), Pieri, Filippini, Bergvold (Moro, 60.) - Lucarelli, Bellucci (Tavano, 73.). Vezetőedző: Serse Cosmi.
Kispad: Bardi, Bernardini, Marchini, Moro, Danilevicius, Tavano, Esposito.
Gólszerző: Ambrosini (44.), ill. Lucarelli (53.)
Sárga lap: Huntelaar (61.), Beckham (88.), ill. Rivas (24.), Bellucci (34.), Filippini (57.), Lucarelli (58.), Marchini (92.)
Ahogy Livornóban, úgy a San Siróban is döntetlenre végzett a Milan a bordómezesekkel, ezzel új cél lebeghet Leonardo és játékosai szeme előtt: a második hely...
Dida, Nesta, Pirlo és Pato nélkül is kötelező volt a három pont megszerzése Milánó - jelenleg - második számú futballcsapatának, amely már az első félidőben meddő mezőnyfölényt alakított ki.
Ronaldinhón nem múlt semmi, a brazil sokat futott és futtatott. A szünet előtt a jobbszélsőnek üzent nagy labdájával: "Csavard be, mint Beckham", szerencséjére épp Becks adott be, Benussi röviden mentett, Ambrosini fejezte be az akciót - góllal.
A Livorno nem zuhant össze, az 53. percben Bellucci eltévedt lövése Lucarellinek volt tökéletes, az egykori gólkirály nem is hibázott.
A Milan hiába iparkodott a folytatásban, Benussi kapus (Ambrosini  bal alsóra tartó fejesénél) és a toszkán védelem állta a sarat. Amikor nem, akkor meg Huntelaar puskázta el a helyzetet. Igazságos döntetlen a vége, az Inter és Mourinho röhöghet a markába. Nyolc pont a különbség, úgy, hogy mindkét csapat húsz meccsen van túl. A Roma a Siena elleni sikerrel befogta a piros-feketéket, nagy küzdelem várható a bajnoki hajrában a második helyért.
A TOVÁBBI EREDMÉNYEK VASÁRNAPRÓL
Sampdoria-Atalanta 2-0 (Palombo 36., 45+1., kiállítva: Padalino 90., Sampdoria)
Chievo-Bologna 1-1 (Pellissier 50., ill. Di Vaio 11.)
Cagliari-Fiorentina 2-2 (Lazzari 35., Astori 48. ill. Marchionni 8., Jovetics 63., kiállítva: Cossu 52., Cagliari)
AS Roma-Siena 2-1 (Riise 29., Okaka 88., ill. Vergassola 41.)
Catania-Udinese 1-1 (Biagianti 80., Floro Flores 32.)
A Parma-Internazionale - a találkozót elhalasztották február 10-ére
Juventus-Lazio 1-1 (Del Piero 70. - 11-esből, ill. Mauri 78.)
AZ ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
95.: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!
93.: Dinho csapta be védőjét, aztán a bal oldalról adott be Benussi kezébe.
92.: Marchini-sárga, időhúzásért.
90.: Négy perc a hosszabbítás.
89.: Moro távoli lövése, alig jutott el Abbiatihoz.
88.: Beckham sárga lapja.
88.: Beckham varázsolta Huntelaar fejére a labdát, nem találta el jól a holland.
77.: Csere: Flamini helyett INZAGHI.
74.: Raimondi fejelt kapura egy kontra végén.
73.: Csere: Bellucci helyett Tavano.
71.: Egykapuzik a Milan.
70.: Beckham bombázott, ez is lejött a blokkról.
68.: Csere: Pulzetti helyett Marchini.
67.: Ronaldinho sarokkal indította Ambrosinit, csodás beadás balról, Huntelaar középen, kihagyta!!! Ez is kapu fölé. Túl kicsi a kapu Huntelaarnak.
65.: Abate lövésébe szálltak bele, szöglet. Ambrosini fejese, leért a bal alsó sarokra Benussi! Micsoda védés. A kipattanót nem érte el Thiago Silva, elesett, nincs tizenegyes.
64.: Abate beadására robbant be Huntelaar, de Benussi vetődve megelőzte.
61.: Huntelaar kapott sárga lapot.
60.: Csere: Bergvold helyett Moro.
58.: Lucarelli rúgta le Abatét. Újabb sárga.
57.: Filippini kapott sárga lapot.
53.: GÓÓÓL!!! Bellucci törte el a lövést, így lett jó a leshatárról kilépő Lucarellinek, aki középről, hét méterről nem kegyelmezett. 1-1!
51.: Bellucci fejesét szedte le könnyedén Abbiati.
49.: Huntelaar nagyon akar, előbb laposan tüzelt Benussi kezébe, aztán kapásból durrantott kevéssel fölé.
47.: Ronaldinho gurított középre, Beckham sarkazott, Benussié.
46.: Folytatás. Csere: Borriello helyett Huntelaar.
45+2.: Vége a félidőnek! A Milan akarata érvényesült, és a hajrában ez gólban is megmutatkozott, de egy topcsapat ellen ugyanez már nem lenne elég.
45.: Két perc a hosszabbítás.
44.: GÓÓÓL!! Beckham lágy beadását középre (!) bokszolta Benussi, Ambrosini passzolt a hálóba nyolc méterről. 1-0!
38.: Seedorf átlövése, zavarták, három méterrel mellé.
36.: Ronaldinho belsőzött a jobb kapufára 16 méterről.
34.: Bellucci kapott sárga lapot.
31.: Beckham gondolt egyet, s csavart kapura ezúttal akcióból, a 18 méteres, félmagas lövés csak Benussi önbizalmát növelte.
25.: Beckham 25 méteres szabadrúgása a jobb kapufa mellett pattant az alapvonalon túlra. Benussiban megállt az ütő.
24.: Rivas kapott sárga lapot.
20.: Ambrosini 24 méteres bombája, méterekkel fölé.
19.: Borriello fejelt össze egy védővel, hárman is a földön. Saját lábán távozott a pályáról a csatár, most az oldalvonal mellett ápolják.
15.: Ronaldinho 30 méteres szabadrúgása, Benussi gyűjtötte be az előtte megpattanó labdát.
12.: Pieri lógott meg a bal összekötő helyén, Beckham ért vissza a lövésre.
11.: Seedorf vérszegény fejese nem okozott gondot Benussinak, Beckham pazar jobboldali beadása után fejelt a holland.
8.: Knezevicet kellett ápolni.
4.: A Milan irányít. A Livorno térfelén vertek sátrat a hazaiak.
1.: Megsérült Seedorf, a térdét fájlalja, de tudja folytatni.
1.: A MILAN KEZDTE A MECCSET! Dida válla megrándult, Abbiati a kezdőben, Roma a padon. Pirlo is sérült. Tridente, azaz támadótrió a piros-feketéknél, mögötte Seedorf.