- Feltételezem, hogy olvasta Bicskei Bertalan levelét, amely a Nemzeti Sport csütörtöki számában jelent meg.
- Ritkán olvasom a sportnapilapot, de felhívták a figyelmem az éles hangú kritikára, ezért kezembe vettem az újságot.
- Mi a véleménye?
- Egy sértett ember dühe köszön vissza a sorok közül. Ez egy elvtelen támadás, amely nem személyesen engem ért, de mivel az általam vezetett szövetséget állították falhoz, fel kell emelnem a hangom.
- Halljuk!
- Az egész történet ott kezdődött, hogy 2006-ban Bicskei Bertalan egyszer már cserbenhagyta az MLSZ-t. Egyik pillanatról a másikra Újpesten lett vezetőedző, ahonnan egyetlen mérkőzés után kirúgták. Ezután újra kopogtatott nálam azzal, hogy megbánta, amit tett, vagyis visszasündörgött a hátsó ajtón. Fátylat borítottunk a múltra, nem gördítettem akadályt visszatérése útjába. Vagyis ugyanúgy folytatódott minden, mintha mi sem történt volna.
- Az azóta eltelt időszakról mi az, amit feltétlenül tudni érdemes, hogy tisztán lássunk?
- Mindezidáig nem hoztuk nyilvánosságra, de Bicskei Bertalan egészségügyi okokból nem tudott teljes értékű munkát végezni. Megtámadta a szervezetét a halálos kór.
- ???
- Így igaz. A kemoterápiás kezelés mellékhatásait aligha kell ecsetelni, betegsége idején pedig méltányossági alapon a teljes bérét megkapta, úgy, hogy képtelen lett volna elvégezni azt a mennyiségű és minőségű munkát, ami korábban nem okozott gondot. Teljes vállszélességgel kiálltunk mellette, egy pillanatra sem hezitáltunk, amiben csak tudtuk, támogattuk őt és családját.
- Ez mit jelentett a gyakorlatban?
- Mondok egy példát. Megbízom önt három feladattal, s ha elvégzi, kap ezért száz forintot. Tegyük fel, hogy valamilyen kívülálló tényező miatt ezt nem tudja kivitelezni, erre én azt javaslom, hogy ugyanúgy kapja meg a száz forintot, csak egy feladatot végezzen el a három közül. Korrekt ajánlat?
- Önmagáért beszél. Feltételezem, nem három számjegyű összegről volt szó.
- Nem. Egymillió forint volt a megbízási díja. S arról se feledkezzünk meg, hogy az utánpótlás-válogatottak - az U17-es és az U19-es csapat - teljesítménye után prémiumot kapott. 2007-ben 7,750 millió Ft+ÁFA, 2008-ban 15,3 millió Ft+ÁFA összeget vett fel, ez a megbízási díjból, plusz az alapszerződésen felüli juttatásból tevődik össze. Pedig ott sem volt, nélküle zajlottak az események. De szó nélkül kifizettük, mert ez is benne volt a szerződésében. Félreértés ne essék, nem vagyok kapzsi, nem vagyok fukar, csak azt szeretném érzékeltetni, hogy azok után támadott minket hátba Berci, hogy mi kiálltunk mellette.
- Mikor épült fel Bicskei Bertalan?
- Ez egy hosszú folyamat volt, a tavalyi évben tavasz végén, nyár elején számolt le végleg a rákkal. Könnyeikkel küszködve köszönték meg a családtagok az odaadó segítséget. Lám, nem sokkal azután, hogy elmúlt a baj, nagyot fordult a világ.
- Mitől változhatott így meg Bicskei? Miért fajultak el így a dolgok?
- Egyértelmű, presztízsveszteségként élte meg Jámbor László fejlesztési igazgató érkezését, holott mindenkinek megvolt a feladata a gépezetben. Képtelen volt feldolgozni, hogy nem lehet egyszemélyi vezető. Igazán visszás a történet, Berci úgy írt alá ötszörös, tízszeres, vagy nem tudom hányszoros pénzért Egyiptomba, hogy el sem küldte az MLSZ-nek a felmondását. Nem érkezett meg a dokumentum. Bizarr.
- A korábbi szövetségi kapitány levelében kollektívan támadja a szövetséget, „önhitt viselkedésről, arrogáns vezetői stílusról” ír. Az edzőképzés „szakmaiatlan, nem építő jellegű”. És még hosszasan sorolhatnám. Sisa Tibort viszont védelme alá vette.
- Utóbbi a legkülönösebb pont az egész levélben, hiszen azt nem árt tudni, hogy nem találták meg egymással a közös hangot. És akkor még finoman fogalmaztam. De a rágalomhadjáratba úgy tűnik az is belefér, hogy a szakmai rivalizálás után hirtelen egymásra találtak. Bicskeivel szemben Sisa mellé tettem le a garast, amikor nem értettek szót, pedig nem szorult rá a védelmemre. Az már más kérdés, hogy nem tudtuk folytatni a közös munkát. Sisa nem tudta elképzelni a maga helyét az operatív teamben, pedig számítottunk volna rá. Korrekt körülmények között váltunk el. Értékes szakember, sajnálom, hogy távozott. De szögezzük le, szakmailag Bicskeit is sokra tartom, emberileg viszont mélységesen csalódtam benne.
- Nyilván a pillanat hevében indokoltak a felfokozott érzelmek, érezhető a hangjában a düh, a csalódottság, a felháborodás. Az idő múlásával elképzelhető, hogy elcsitul az ellentét?
- Nincs visszaút. Az árulás az árulás. Kizártnak tartom, hogy bármilyen formában is együttműködjek a jövőben Bicskei Bertalannal: egy életre leírta magát nálam. Azt javaslom neki, hogy nézzen a tükörbe és gondolkozzon el!
- Nem tart attól, hogy ön ellen fordíthatják markáns véleményét?
- A legkevésbé sem. Ha azokból, amiket elmondtam van egyetlen szó is, ami nem fedi a valóságot, és Bicskei Bertalan ezt alá is tudja támasztani, akkor veszem a kalapom, és lemondok az elnöki posztról a Magyar Labdarúgó-szövetségben.
BICSKEI BERTALAN REAKCIÓJA AZ INTERJÚRA - ITT!