Kiesett a magyar válogatott, de hogy?!

Szerző: shLétrehozva: 2010. január 23. 22:04
A magyar válogatott 19 másodperccel a vége előtt még egyenlőre állt Csehország ellen, végül azonban kikapott, így kiesett a hazai rendezésű futsal Európa-bajnokság csoportkörében. Pedig huszonöt perc után még négy góllal vezetett Magyarország, ami azonban utána történt, arra nincsen magyarázat.

FUTSAL EURÓPA-BAJNOKSÁG, A-CSOPORT:
CSEHORSZÁG-MAGYARORSZÁG 6-5 (0-2)
Budapest, Papp László Sportaréna, 7066 néző, vezette: Stephan Kammerer (német).
CSEHORSZÁG: Meller - Dlouhy, Kopecky, Fric, Resetár. Szövetségi edző: Tomás Neumann.
Cserék: Gercák, Blazej, Polásek, Havel, Belej, Sláma, Janovsky.
MAGYARORSZÁG: Balázs - Trencsényi, Lovas, Nagy T., Angyalos. Szövetségi edző: Kozma Mihály.
Cserék: Reveland, Nagy G., Lódi, Sivák, Madarász, Gyurcsányi, Dróth.
Gólszerző: Resetár (26.), Belej (34.), Dlouhy (35., 39.), Fric (37.), Kopecky (40.), ill. Dróth (6., 25.), Lódi (10., 25.), Gyurcsányi (40.)
Sárga lap: Blazej (10.), Kopecky (32.)
Az azeriek ellen elszenvedett „csupán” kétgólos vereség miatt már egy döntetlen is a magyar válogatott számára kedvezett volna, és hazai pályán a nálunk semmivel sem erősebb csehek ellen – mondjuk ki – kötelező volt hozni legalább az ikszet.

Az első félidő csak ráerősített minderre, hiszen a keddi vérszegény játéknak nyoma sem volt, gyorsan járattuk a labdát, és a kapura is veszélyesek, veszélyesebbek voltunk.

A folytatás elejét megint megnyomtuk, négygólos vezetésünknél pedig alighanem egyetlen olyan magyar szurkoló sem akadt a helyszínen a több mint hétezerből, akinek akárcsak átvillant az agyán, hogy nem mi jutunk tovább.

Pedig nem, holott még 19 másodperccel a vége előtt is a mieink álltak jobban, köszönhetően Gyurcsányi Zsolt utolsó percben szerzett góljának. Kopecky azonban összetörte a magyar álmokat, így keserű véget ért számunkra a kontinensviadal. Túl keserűt, hogy igaz legyen.
AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE:
1. Azerbajdzsán 2 2 0 0 9 2 6
2. Csehország 2 1 0 1 7 11 3
3. Magyarország 2 0 0 2 6 9 0

ONLINE KÖZVETÍTÉS:
40.: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK. Magyarország kiesett, a cseheknek még van folytatás.
40.: ILYEN NINCS, 6-5! Balázs bravúrral védett, de a kipattanót Kopecky a kapuba pofozta. Magyar tragédia.
40.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!! GYURCSÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁNYI!!! Gyurcsányi lövése utat talált a kapuba, most már bekkeljük ki ezt a 39 másodpercet.
39.: Meller egész pályás ívelése a felső lécről pattant ki.
39.: ILYEN NINCS, FORDÍTOTTAK A CSEHEK, 5-4! Dlouhy fejese a jobb felső sarokban kötött ki, a kapufa is mellettük volt.
37.: 0-4-ről EGYENLÍTETTEK A CSEHEK!!! Fric a bal sarokba emelt. Ha még egy gólt kapunk... De ne is gondoljunk erre.
37.: Hatalmas kavarodás a magyar kapu előtt, de megúsztuk.
35.: Magyar időkérés.
35.: KAPASZKODNAK A CSEHEK, 3-4!!! Egy lepattanó labda Dlouhy elé pattant, aki nem hibázott.
35.: Fric lövését kaparta ki a jobb sarokból Balázs.
34.: 2-4!!! Egy gyors támadás végén Belej passzolt a hálóba két méterről.
32.: Kopecky buktatta Lódit, sárga lap.
32.: A csehek járatják a labdát, de kapura nem jelentenek veszélyt.
29.: Dróth lövését segítette ki a visszasprintelő Meller.
28.: Nagy Tamás rúgta a labdát saját kapujának felső lécére.
28.: A vészkapus, Kopecky lőtt kapura, Balázs fölé ütötte a labdát.
26.: SZÉPÍTETTEK A CSEHEK, 1-4!!! Resetár lőtt hét méterről a bal alsó sarokba.
25.: NÉGGYEL VEZETÜNK, 0-4!!! A cseh vészkapus, Kopecky kint kolbászolt a félpályánál, Dróth pedig az üres kapuba emelt.
25.: HÁROMMAL MEGYÜNK, 0-3!!! Gyurcsányi passza után Lódi emelt a jobb sarokba. Újabb zseniális támadás, magabiztos magyar előny.
23.: Belej szabadrúgása Nagy Gáborról pattant le.
22.: Meller emelt a magyar kapura, nem sok híja, hogy beakadjon.
21.: A kiugró Nagy Tamást akadályozta meg Meller a gólszerzésben. A cseh kapus jó napot fogott ki, ennek ellenére két góllal vezetünk.
21.: FOLYTATÓDOTT A MÉRKŐZÉS.
20.: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK. Ha így folytatjuk, nem kérdéses, melyik csapat játszik Olaszországgal a negyeddöntőben.
A hivatalos nézőszám 7066, amely rekordnak számít a futsal Európa-bajnokságok történelmében.
18.: Trencsényi vette át hosszan a labdát, a kirontó Meller felszabadított.
16.: Dlouhy nagyjából tizenöt centiről rúgta mellé a labdát. Bravúr a javából!
16.: Lódi lövése a felsőlécről a gólvonal mögé, majd kifelé kipattant, a játékvezető azonban nem ítélt gólt. Hiba.
15.: Gyurcsányi középre tartó lövését Meller fogta.
14.: A csehek is időt kérnek. Reméljük feleslegesen.
12.: Magyar időkérés. Azt próbáljuk kifundálni, hogyan lehetne még ennél is tekintélyesebb a különbség.
10.: MÁR KETTŐ!!! 0-2!!! Gyurcsányi készítette le nagyszerűen a labdát Lódinak, aki hét méterről, balról irtózatos erővel lőtt a kapu közepébe. Ezt a brazilok sem csinálták volna szebben.
10.: Blazej buktatta Angyalost, sárga lap.
8.: Egy, a legvégsőkig kijátszott cseh támadás végén Dlouhy passzolt kapu mellé közvetlen közelről.
7.: Egyelőre elégedettek lehetünk azzal, amit látunk. A mieink dominálnak, és a helyzetek, immár pedig a gól sem marad el.
6.: VEZETÜNK, MÉGHOZZÁ GYÖNYÖRŰ GÓLLAL!!! 0-1!!! Dróth balról, hét méterről lőtt spiccel a hosszú sarokba. Mindenki beadást várt, de így lett jó.
4.: Belej lövése suhant el centikkel a bal sarok mellett.
3.: A magyar kontra végén Lovas lövését védte a jó ütemben kimozduló Meller.
2.: Egy nagyszerű támadás végén Trencsényi pörgetését ütötte mellé Meller.
1.: Angyalos beadása után alakult ki veszélyes helyzet, de Fric becsúszva mentett.
1: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS.
Az ünnepélyes kezdőrúgást Garaba Imre és Christian Karembeu végezte el.
20:20. Köszöntjük kedves Olvasóinkat. Perceken belül kezdődik a Csehország-Magyarország futsal Európa-bajnoki mérkőzés.
A mieinknek már egy döntetlen elég a továbbjutáshoz, a cseheken csak a győzelem segíthet.
A magyar válogatott fehér, a cseh nemzeti együttes piros mezt öltött magára.