Kapusgól a könnyed Loki-majálison

Szerző: shLétrehozva: 2009. május 30. 19:55
A kapus Vukasin Polekszics és a csatár Rudolf Gergely is 11-esből volt eredményes, így az aranyérmes DVSC-TEVA 2-0-ra győzte le a Paksot a labdarúgó NB I utolsó, 30. fordulójában. A hálóőr az első, míg csapattársa a második játékrészben talált a korábbi Loki-játékos, Csernyánszki Norbert hálójába.

LABDARÚGÓ NB I, 30. FORDULÓ:
DVSC-TEVA – PAKS 2-0 (1-0)
Debrecen, Oláh Gábor u., 6000 néző v.: Szabó S.
DVSC: Polekszics – Bernáth, Komlósi, Mészáros, Leandro – Dombi (Kerekes 73.), Czvitkovics, Kiss Z., Szakály P. (Varga J. 67.) – Rudolf, Oláh (Vinicius 57.), Klubmenedzser: Herczegh András
Paks: Csernyánszki – Horváth L. (Fiola 73.), Éger, Zováth (Tamási 50.), Pintér A. – Heffler, Böde, Sipeki, Nagy I. (Bohner 67.) – Kiss T., Vári, Vezetőedző: Gellei Imre
G.: Polekszics (44. – 11-esből), Rudolf (69. – 11-esből)
Sárga lap: Zováth (24.), Böde (64.), Tamási (72.)
További eredmények:
  • REAC-MTK 0-4 (Hidvégi 35., Urbán 37., Pátkai 69., Tischler 87.)
  • Nyíregyháza-Vasas 3-1 (Goia 7., Sztojkov 65., 66., ill. Piller 52.)
  • Siófok-Győr 3-2 (Bojtor 5., Magasföldi 26., Takács 55., ill. Alekszidze 64., 86.)
  • Haladás-Zalaegerszeg 1-2 (Oross 71., ill. Pavicsevics 90., Balázs 93.)
  • Kaposvár-Bp. Honvéd 3-1 (Kovácsevics 12., Nikolics 23., 83., ill. Moreira 78.)
  • Kecskemét-Diósgyőr 2-0 (Litsingi 43., Yannick 79. - 11-esből)
16. REAC 30 3 6 21 33 73 -40 15

Igazi tétje már nem volt a debreceni összecsapásnak, „csupán” annyi, hogy a hazaiak mindenképpen győzelemmel szerették volna megakadályozni az aranyérmüket ünneplő szurkolókat. A találkozó előtt a vendégek sorfallal köszöntötték a bajnokokat, akik különböző ajándékokat és díjakat is átvehettek a kezdés előtt.

Teltház ugyan nem volt az Oláh Gábor utcában, de a lelátón ülők így is jól szórakoztatták magukat. A játék minősége ugyanis alig érte el a közepes minősítés kritériumait, de ezúttal ez sem jelentett gondot. Bosszantó hibák tarkították a találkozót, amelyen azért érződött, a futballisták többsége már nem tud felpörögni a záró körre. Igaz, a korábbi fordulókat sem jellemezték a kimagasló színvonalú összecsapások, de ezt már megszokhattuk…

Az első negyedóra kétharmadánál Komlósi bólintotta a kapufára a múlt pénteki diósgyőri bajnokavatón duplázó Czvitkovics szögletét, majd hosszú ideig semmi érdemleges nem történt.

A hajrában, a 43. percben Zováth feleslegesen buktatta Oláht a 16-oson belül, a büntetőt azonban közjáték zavarta meg. Rudolf ugyanis kezébe vette a labdát, majd meglepve tapasztalta, a kapus Polekszics baktatott mellé. A rutinosabb futballista akarata győzedelmeskedett, míg a válogatott csatár felcsóválva fújt visszavonulót. Utóbb viszont jó döntésnek tarthattuk a hálóőr cselekedetét, ugyanis mezőnyjátékosokat megszégyenítő magabiztossággal, egy laza Panenka-emeléssel juttatta vezetéshez a Lokit.

A szünet után is a hazai együttes futballozott mezőnyfölényben, a 69. percben pedig teljesült Rudolf óhaja. A támadó Kiss mellett esett el a 16-osn belül, a büntetőt pedig a sértett magabiztosan értékesítette. Ezzel el is dőlt a három pont sorsa, a hátralévő időben a Debrecen már magabiztosan őrizte előnyét, a lefújás után pedig kezdődhetett a bajnokcsapat majálisa. A hazai együttes negyedszer ünnepelhetett aranyérmet a legfelsőbb osztályban.