Javított a Videoton

Szerző: shLétrehozva: 2011. augusztus 6. 21:47
A vidéki fellegvár Diósgyőr legyőzésével feledtette a kaposvári sima vereséget a magyar bajnoki címvédő Videoton az NB I 4. fordulójában, szombat este. Alves és Brachi góljával nyertek a fehérváriak. A Győri ETO FC továbbra is száz százalékos, ezúttal Rati Alekszidze találatával nyert 1-0-ra Siófokon. A Pápa hazai pályán győzött Lovrencsics Gergő góljával 1-0-ra a Kaposvár ellen.

LABDARÚGÓ NB I, 4. FORDULÓ:
SZOMBATON:
Videoton-Diósgyőr 2-0 (Alves 21., Brachi 89.)

16. Zalaegerszegi TE 4 0 0 4 2-12 -10 0

Kétarcú találkozó volt, ezt pedig a hazai csapatnak „köszönhetjük”. A Videoton játékosai ugyanis úgy gondolták, elég, ha csak negyvenöt percen át hajtanak, utána már eljöhet a pihenés ideje …

Utóbbi gondolat egyáltalán nem tetszett a fehérvári közönségnek, egyáltalán nem tetszett Paulo Sousának. A portugál edző a fordulás után többször toporzékolt az oldalvonal mellett, pedig a nyitó felvonásban még elégedett lehetett fiaival.

Az első félidőben ugyanis a címvédő látványosan és veszélyesen futballozott, szép akciók követték egymást. Több helyzet is kialakult Rados kapuja előtt, nem csak a diósgyőri játékoson múlt, hogy csak egy gól esett. Természetesen Andre Alves volt az ítéletvégrehajtó, a brazil csatár már előtte is közel járt az igazsághoz.

A szünet után a Vidi visszaállt, nyugodtan várta a diósgyőri támadásokat. Azok azonban csak ritkán jutottak el a tizenhatosig, így bántóan unalmas volt ez a rész. A végén aztán Brachi remek szabadrúgásgólt szerzett, ez némileg feledtette az addig átélt „kínokat”. De jó, ha a fehérváriak megjegyzik, ennél több kell a folytatásban a címvédéshez.

Videoton-Diósgyőr 2-0 (1-0)
Székesfehérvár, 4800 néző, v.: Solymosi
Videoton: Tujvel - Brachi, Lipták, Vaskó, Horváth (Polonkai 74.) - Nagy, Mitrovics, Sándor, Vasziljevics  (Elek 65.) - Alves, Gosztonyi (Nikolics 86.), vezetőedző: Paulo Sousa
Kispad: Bozsovics (kapus), Hidvégi, Nikolics, Polonkai, Walter, Brandao, Elek
DVTK: Rados - Vadász, Budovinszky, Gal, Dobos -  Luque (Arze 58.), Lippai, Abdouraman, Gallardo - Carreno (Pál 74.), Seydi (Menougong 46.), vezetőedző: Benczés Miklós
Kispad: Farkas (kapus), Eperjesi, Nagy T., Arze, Menougong, Pál
Gól: Alves (20.), Brachi (89.)
Sárga lap:
II. FÉLIDŐ:
93.: Vége!
89.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Brachi 23 méteres szabadrúgása a balról a jobb oldali kapufára vágódott, majd a hálóba  pattant. REMEK GÓL! 2-0
86.: Gosztonyi le, Nikolics be.
85.: Budovinszky 26 méteres szabadrúgása vágódott nem sokkal a kapu fölé.
76.: Gallardo szerzett labdát, majd bokából Menougong elé passzolt. A cserecsatár 14 méterről a kapusba lőtt.
74.: Carreno le, Pál be.  Horváth le, Polonkai be.
70.: A DVTK hajt az egyenlítésért, de semmi veszélyt nem jelent Tujvel kapujára. A Vidi alapjáraton "csoszog".
65.: Vasziljevics le, Elek be.
58.: Luque le, Arze be.
55.: Nem sok érdekesség történt a fordulás óta.
51.: Menougong 17 méteres lövését védte biztosan Tujvel
46.: Folytatódott a találkozó. Menougong be, Seydi le.
I. FÉLIDŐ:
46.: Szünet!
42.: Próbálkozik a DVTK, néhány percen belül Tujvel kétszer is veszélyes helyzetben mentett.
38.: Picit "leült" a mérkőzés ...
30.: A Vidi nagy fölényben játszik, pedig a vendégek is derekasan küzdenek.
23.: Hihetetlen! Alves balról 13 méterről lőtt, Radosról kipattant a labda, amely Sándor testéről a keresztlécre vágódott.
20.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Gosztonyi balról emelt tökéletesen középre, az üresen hagyott Alves pedig 6 méterről a hálóba bólintott. 1-0
18.: Vasziljevics négy diósgyőrit bolondított meg, majd 11 méterről a kapu fölé lőtt.
16.: Vasziljevics ugratta ki Alvest, aki 10 méterről a bal alsó sarok mellé lőtt. Ez is hatalmas helyzet volt!
8.: Mitrovics balról tekert középre, Horváth pedig 6 méterről bólintott a kapu fölé.
5.: Nagy passzolt jobbról középre, Sándor ballal 14 méterről a kapufát találta el, a kipattanót Alves 6 méterről vágta a szinte teljesen üres kapu mellé.
3.:  Brachi balról emelt középre, Sándor pedig kapásból 8 méterről a kapu jobb oldala mellé lőtt. Nagy helyzet volt!
1.: Elkeződött a találkozó.
19:20 ó.: Az NB I szombati első mérkőzésén nem született gól. Vasas-Haladás 0-0
Pénteken játszották: ZTE-Honvéd 0-4