Ismét botlott a Lazio

Szerző: shLétrehozva: 2010. november 28. 18:05
Meglepetéssel folytatódott a 14. forduló a Serie A-ban: a nemrég még éllovas Lazio csak 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a Cataniával. A 44. percben a vendégek szereztek vezetést Matías Silvestre találatával, erre válaszolt három perccel később Hernanes. Gólnélküli döntetlent hozott a Brescia-Genoa összecsapás, a magyarok közül csak Vass Ádám jutott szóhoz, aki végig a pályán volt.

A korábbi válogatott támadó, Antonio Di Natale mesterhármast szerzett Udinében, együttese 3–1-re nyert a Napoli ellen.

A Lazio a találkozó elejétől nagy erőkkel támadott, de ez nem is meglepő, lévén csak a három ponttal maradt volna az éllovas AC Milan közvetlen közelében. Cristian Ledesma, Giuseppe Biava és Sergio Floccari is helyzetbe került, de ünneplés helyett csak bosszankodhattak a hazai szurkolók.

A 44. percben meglepetésre a Catania jutott előnyhöz, bal oldali szögletet követően Matías Silvestre fejelt a kapu bal alsó sarkába (0–1).  A gól felrázta a Laziót, mert az első félidő hosszabbításának második percében máris sikerült egalizálnia. Hernanes vezette a labdát középen, senki nem támadta meg, 18 méterről próbálkozott, a labda a jobb alsó sarokban állt meg (1–1).

A második félidő első fele nem hozott sok izgalmat, főként a mezőnyben csatáztak a játékosok. A legnagyobb lehetőséget a Lazio dolgozta ki, de Mauro Zárate emelését Andújar bravúrral ütötte ki a léc alól.

A folytatás is meglehetősen unalmasan alakult, a cserék sem hoztak változást.
Nem született gól a Brescia–Genoa találkozón, amelyen három magyar futballista is szerepelhetett volna. Végül csak Vass Ádám jutott szóhoz, mindvégig a pályán volt, Feczsein Róbert nem került be a keretbe a hazaiaknál, míg Rudolf Gergely a kispadon ücsörgött.

SERIE A
14. FORDULÓ
Brescia–Genoa 0–0
Bologna–Chievo elhalasztva
Udinese–Napoli 3–1 (Di Natale 16. – 11-esből, 45., 57., ill. Hamsík 58.)
Cagliari–Lecce 3–2 (Matri 7., 15., Canini 28., ill. Olivera 54., Di Michele 81.)
Lazio–Catania 1–1 (Hernanes 45+2., ill. Silvestre 44.)
Bari–Cesena 1–1 (Caputo 64., ill. Colucci 62. – 11-esből)