KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "CATANIA"
Felébredt a rémálomból a Milan 2013. december 1. 14:24 VIDEÓK! Első idegenbeli győzelmét aratta a Milan az olasz bajnoki szezonban, méghozzá hátrányból fordítva Cataniában, a 14. forduló vasásnapi játéknapján. 1-1-es félidőt követően Mario Balotelli villant szabadrúgásból, majd kiállítottak róla egy középpályást. A meccset Kaká zárta le egy remekbe szabott találattal. Megindult felfelé a Milan, amely a BL-ben is közel áll a továbbjutáshoz.

Legjobb játékosát veszítette a Catania 2013. július 30. 15:54 Olasz források tényként közlik, hogy 8-9 millió euró körüli összegért az ukrán ezüstérmes Metaliszt Harkivhoz igazol a Catania 25 éves, argentin támadója Alejandro Gomez. A játékos évente másfél millióval gazdagodik majd.

Pazzini a 3. helyen tartotta a Milant 2013. április 28. 22:40 Fordulatos, gólgazdag meccse tartotta otthon a három pontot a Milan a Catania ellen, és tartotta maga mögött a Fiorentinát a BL-kvalikációért folyó ádáz küzdelemben. Giampaolo Pazzini percekkel beállása után duplázott, ezzel került nyeregbe a Milan, a végeredményt Mario Balotelli állította be, aki egyszerűen nem tud tizenegyest rontani. El Shaarawy egy gólban benne volt, de nem ment neki a játék. A piros-feketék védelme sem vizsgázott túl jól, rendre zavarba hozhatónak tűnt. A szicíliaiak kapusa remekelt, de így is négyszer kellett maga mögé nyúlnia.

Négyet lőve javult ötből ötre a Milan 2011. november 6. 16:51 VIDEÓ! Feledtetve a Bajnokok Ligájában történt minszki kisiklást (1-1), zsinórban ötödik győzelmét aratta a Serie A-ban a Milan, amely 4-0-ra gázolta le a Cataniát a 12. fordulóban. A hét alapemberét nélkülöző címvédő Zlatan Ibrahimovic, Robinho, Gianluca Zambrotta találata mellett Francesco Lodi öngóljával győzött. Így tett és a Juventus kényszerpihenőjével élre állt az Udinese, de nyert a második helyre feljövő Lazio is.

Ez már ciki: Cataniában bukott az Inter! 2011. október 15. 19:57 Eddig hat meccséből mindössze egyet tudott megnyerni az olasz futballt éveken át uraló Inter, amely már negyedszer volt kénytelen lenyelni a vereség keserű piruláját. Ezúttal a Catania vendégeként kapott ki 2-1-re. Jóllehet, jól kezdődött a parti az milánói csapat számára, korán megszerezte a vezetést, ám Cambiasso gólja után "elfelejtett" futballozni, a sokkalta elszántabb, lelkesebb Catania pedig a szünet után két perc alatt fordított.

Catania 2011: megint csak hatodik hely 2011. október 12. 15:47 Imre Géza kikapott a negyeddöntőben, s a hatodik helyen végzett a férfi párbajtőrözők szerdai versenyében, a cataniai vívó-világbajnokságon. Korábban Szilágyi Áron lett hatodik férfi kardban, ennél jobb eredményünk nincs - eddig.

Cataniában sem tudott nyerni a Juve 2011. szeptember 25. 16:55 VIDEÓ! Zsinórban második mérkőzésén maradt győzelem nélkül a nyáron 86 millió euróból megerősített Juventus, amely Cataniában játszott 1-1-es döntetlent a Serie A 5. fordulójában. Főleg az első félidőben gyengélkedtek a torinóiak, a másodikban enyhe fölényben játszottak, de a szicíliaiak helyzeteik alapján simán nyerhettek volna. Gólnélküli döntetlent játszott az Udinese és a Lazio, megint nyert az Atalanta, amely ha nem lenne pontlevonása, vezetné a ligát.

Futballünnep: új stadionhoz új Juventus! 2011. szeptember 11. 14:20 VIDEÓ! Ha nem lett volna elég az új stadion a szurkolóknak, nagy megelégedésükre egy teljesen új Juventust is láthattak a Serie A nyitányán - és nem csak a 86 millió eurós erősítés miatt. A 2. fordulóban a Zebrák igazi futballünnepet rendezve 4-1-re mosták le a Parmát, amely legutóbb éppen ilyen arányban győzött Torinóban. A hazaiak szárnyaltak, simán lőhettek volna hatot is, ebben a csapatban bizony van perspektíva!

Szicíliába kerülhet a római edző 2011. június 6. 13:13 A legutóbbi szezont a 13. helyen záró Catania illetékesei jelentős előrelépést terveznek, ennek egyik jele, hogy már ki is nézték maguknak Diego Simeone vezetőedző lehetséges utódját.

Catania: távozott az Inter legendája 2011. június 2. 09:19 Nem folytatja a Catania vezetőedzőjeként Diego Simeone, aki mindössze négy hónapnyi tartózkodás után áll tovább annak ellenére, hogy irányításával az együttes elkerülte a kiesést az olasz élvonalból.