Hevesi-Tóth kiütötte a Szolnokot

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 30. 19:23
A másodosztályú labdarúgó bajnokság negyedik fordulójában megyei rangadón fogadta a Jászberény a Szolnokot. A hazai Hevesi-Tóth Tamás mesterhármasával, gyakorlatilag egyedül döntötte el a rangadó sorsát, ezzel a győzelmével a Berényiek nyolc év után örülhettek újra három pontnak a vendégek ellen.

LABDARÚGÁS, NB II, KELETI CSOPORT, 4. FORDULÓ:
JÁSZBERÉNYI SE-SZOLNOKI MÁV-MONDI 4-1 (2-1)
Jászberény, 400 néző Vezette: Németh Á. (Butkai, Varga G.)
JÁSZBERÉNYI SE: Szalma - Gulyás, Lukácsi, Majzik, Murinai - Móczó, Hevesi-Tóth (Vaszicsku 81.), Rebecsák, Viskovic – Bubori (Mohácsi 61.), Németh (Peric 79.). Vezetőedző: Földesi Károly.
SZOLNOK: Rézsó – Bálint, Szalai (Bozori 54.), Antal, Balogh P., – Szabó T., Hegedűs, Mile, Kiss K.,– Zana, Kotula. Vezetőedző: Vígh Tibor
Gólszerző: Hevesi-Tóth (19., 20., 76.), Szabó T. (44.) Rebecsák (68.)
Sárgalap: Szabó T. (34.), Mile (67.)

A mérkőzés 19. percében egy jobb oldali szabadrúgás után Hevesi-Tóth emelkedett legmagasabbra és fejéről a labda a jobb sarokba hullott. 1-0

Középkezdést követően labdát szerzett a Berény, Németh jobbról belőtt labdáját Bubori fejelte kapura, Rézsó bravúrral mentett ám balszerencséjére a labda az érkező Hevesi-Tóth elé pattant, aki megduplázta a hazaiak előnyét. 2-0

A félidő második felében magukhoz tértek a vendégek, sorra alakították ki a helyzeteket, amit rendre elpuskáztak. A találkozó 41.percében Zana a jobb oldali kapufát találta el.

A 44. percben góllá érett a vendégek fölénye, Antal ívelt a kapu elé és az érkező Szabó Tamás 11 m-ről a kapuba csúsztatott. 2-1

Fordulás után a vendégek voltak valamivel aktívabbak, de igazi helyzetet nem tudtak kialakítani Szalma kapuja előtt. A találkozó 68. percében Rebecsák végzett el egy bal oldali szabadrúgást ívelt a kapu elé a labda mindenki feje mellett elszállt és meglepett Rézsó mellett a kapu jobb oldalába került. 3-1

A 76. percben ismét Hevesi-Tóth volt a főszereplő egy szép csel után 15-méterről csavart a bal felső sarokba. 4-1

A helyzeteit jobban kihasználó berényi alakulat a vártnál magabiztosabban, de teljesen megérdemelten nyert a megyei riválisa ellen, ezzel megszerezve első győzelmét a bajnokságban, míg a vendégek elveszették veretlenségüket.

EDZŐSZEMMEL
Földesi Károly: - Nagyon örülök az első győzelmünknek. A fiúk betartották a megbeszélteket és egy jó Szolnokot sikerült legyőznünk.
Vígh Tibor: - Megérdemelten nyert a lelkesebben küzdő Jászberény