Heti hetes Kispesten - debreceni módra

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 28. 19:55
Kevés megválaszolatlan kérdés maradt a visszavágóra a Honvéd-Debrecen labdarúgó Magyar Kupa-döntő első mérkőzése után, amelyet a kiírás valaha volt legnagyobb gólkülönbségű, 7-0-s sikerével zárt a Debrecen. A Loki már az első játékrészben 3-0-s előnyre tett szert a Bozsik-stadionban, a második félidőben pedig tovább robogtak a két ízben is megfogyatkozó hazaiakkal szemben. A cívisvárosiakat már csak egy hét - a tét nélkülivé vált visszavágó - választja el harmadik kupasikerüktől, ezzel 1999 és 2001 után emelhetik fel ismét a Magyar Kupa trófeáját.

LABDARÚGÓ MAGYAR KUPA, DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS:
BP. HONVÉD – DEBRECEN 0–7 (0-3)
Bozsik József Stadion, 3000 néző, vezette: Kassai (Erős, Vámos)
HONVÉD: Tóth I. – Adewunmi, Pomper, Szmiljanics, Vincze Z. - Dobos, Genito, Ivancsics, Filó (Abraham, 46.) – Hercegfalvi (Berdó, 65.), Bárányos (Diego, 55.). Vezetőedző: Vass László.
DEBRECEN: Polekszics – Bernáth, Komlósi (Szatmári, 14.), Szűcs I., Takács Z. – Huszák (Dombi, 59.), Czvitkovics, Kiss Z., Leandro (Bogdanovics, 79.) - Rudolf, Kouemaha. Klubmenedzser: Herczeg András
Gólszerző: Leandro (9.), Rudolf (17.), Czvitkovics (29., 82.), Kouemaha (58., 11-esből, 78., 89. )
Sárga lap: Filó (11.), Rudolf (29.), Pomper (69.), Takács Z. (69.)
Piros lap: Adewunmi (58.- Honvéd), Dobos (73.- Honvéd)

Ha a mérkőzés előtt közvélemény-kutatást végeztek volna, minden bizonnyal a megkérdezettek többsége úgy vélekedett volna az esélyekről, a két találkozó alapján semmi esélye sincs a Kispestnek a végső győzelemre, azaz a Magyar Kupa elhódítására.

Nos, a számok alapján valóban egyoldalú párharcra lehetett számítani: a Honvéd a tavasszal meglepőbbnél meglepőbb vereségeket szenvedett el, és ha csak a szezon második felének pontszámai alapján húznák meg a vonalat a kieső és bennmaradó csapatok között a bajnoki tabellán, bizony az utolsó fordulóig izgulhattak volna a fővárosiak. Vagy lehet, hogy már az NB II-re készülődnének…

A Debrecen szereplése ennek éppen az ellenkezője: az utóbbi hónapokban szárnyalnak a piros-fehérek, és csak a legvégén kellett lemondaniuk a bajnoki címről.

A kupamérkőzéseken azonban sokszor borul a papírforma, és ebben bíztak a Bozsik-stadionba kilátogató, „Csak a Kispest!” rigmust skandáló hazai szurkolók is, akik bár nem jelentek meg nagy számban a piros-fekete „ékszerdobozban”, igazi kupahangulatot varázsoltak a lelátókon.

A mérkőzés közepes iramban kezdődött, és rengeteg hiba tarkította a játékot: úgy látszik, a játékosok sem tudtak mit kezdeni a rekkenő hőséggel.

A kilencedik percben aztán váratlanul előnybe kerültek a vendégek: Leandro 22 méteres szabadrúgását csak beljebb ütni tudta Tóth Iván, kitolni már nem (0-1).

A bekapott gól után magára talált a Honvéd, ám mezőnyfölénye komoly helyzetekben nem mutatkozott meg.

Ami hazai oldalon nem jött össze, az az ellenfélnek annál inkább; a 17. percben már 0-2 állt a kispesti eredményjelzőn: Leandro lövése kipattant Tóthról, Rudolf Gergely pedig a kapu jobb oldalába fejelte a labdát. Ez a kezdés valószínűleg a legvadabb debreceni álmokat is felülmúlta.

A mérkőzést elnézve már csak az volt kérdés, lesz-e még egyáltalán esélye a Kispestnek a visszavágón a kupagyőzelemre. Az első félidő alapján a válasz határozott „nem” volt.

Az első félóra végén teljesen padlóra került a Honvéd, amikor Czvitkovics Péter szabadrúgása talált utat a hálóba (0-3). Még a kapufa sem segített a hazaiakon, a léc is kellett ahhoz, hogy besurranjon a lövés a jobb alsó sarokba.

A vendégszurkolók nemhiába kezdték el skandálni: „Itthon vagyunk!”. Hát igen, ez a Honvéd a mai napon egy szerény képességű csapattal sem bírt volna, nemhogy a jó erőkből álló Debrecennel.

Fordulás után egyik csapat sem szaggatta az istrángot, és a lelátón helyet foglaló honvédos ultrák sem igazán a pályán történtekkel foglalkoztak: előbb Supka Attila volt vezetőedzőt éltették, majd George F. Hemingway tulajdonost illették hízelgőnek cseppet sem mondható jelzőkkel.

Akkor sem zökkentek ki a szurkolók, amikor tizenegyeshez jutottak a vendégek, Adewunmi Yusuf pedig idő előtt mehetett zuhanyozni: a piros villant, Kouemaha pedig higgadtan értékesítette a büntetőt. K.O.

A Kispest a 73. percben tette fel a koronát "teljesítményére": Dobos Attila csúszott rá Dombi Tiborra, ami után kilenc főre fogyatkoztak a fővárosiak. Ha pedig még ez sem lenne elég: Kouemaha még kétszer beköszönt Tóth Ivánnak, sőt, Czvitkovics is bepakolt még egyet.

Piros-fekete rémálom.

A visszavágóra jövő szerdán kerül sor Debrecenben, sok izgalomra azonban ne számítsunk, 7-0-s idegenbeli győzelmét követően a Loki akár már most hazavihetné a serleget.

Vass László: Hemingway úr borzasztóan le van sújtva, ennek a szégyenletes eredménynek biztosan lesznek áldozatai. Én is vállalom a felelősséget. Nagyon rossz a hangulat az öltözőben, és ez meg is látszik.
Herczeg András: A második meccset is komolyan vesszük majd, és gólratörő, szórakoztató játékkal szeretnénk megköszönni hűséges szurkolóinknak az egész idényt.