Hét gól és hazai győzelem Békéscsabán

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 16. 19:51
A békéscsabai publikum már nagyon várta, hogy ismét a másodosztályban láthassa kedvenceit, s nem kellett csalódnia. A lila-fehérek hősies küzdelemben, 1-3-ról fordították a maguk javára az eredményt a mérkőzést kilenc emberrel befejező jászberényiek ellen.

LABDARÚGÓ NB II, KELETI CSOPORT, 2. FORDULÓ:
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE – JÁSZBERÉNYI SE 4-3 (0-2)
Békéscsaba, 800 néző. Vezette: Guta János (Horváth R., Tőkés R.)
BÉKÉSCSABA: Máthé G. – Szeverényi P. (Ködöböcz Cs., 66.) , Szenti Z., Brlázs G., Rubus G.,– Okos I., Bakró G., Kovács D. (Ladányi R., 77.), Polczer D. (Cseke T., 68.) – Ábel P., Pozsár G.
JÁSZBERÉNY: Szalma P. – Gulyás L., Lukácsi L., Majzik B., Bárkonyi A. – Mohácsi G.(Hídvégi S., 65.), Hevesi-Tóth T., Rebecsák Sz. (Póti K., 68.), Móczó N. – Bubori K., Németh Gy.(Hamar Á., 77.)
Gólszerző: Pozsár (53., 67., 72., 84.), ill. Bubori (23.), Rebecsák (45+1.), Lukácsi (58.)
Sárga lap: Németh J. (30.), Bárkány (36.), Bakró (58.), Ködöböcz (76.), Ladányi (90.)
Kiállítva: Hamar Á. (80.), Hídvégi S. (83.)

Kiss János: Hősies küzdelemben fordítottunk 1-3-ról. Óriási diadalt értünk el a jó erőkből álló jászberényi csapat ellen!
Földesi Károly: Az első félidőben fegyelmezetten, jól játszottunk. Utána viszont hibáztunk, de nem csak mi! Kétszer vezettünk, viszont az emberelőnyben lévő csabaiak kihasználták az adódó lehetőséget.

Az első negyedórát az Előre nyomasztó fölénye jellemezte, melynek eredménye három-négy kontratámadás volt. Ezeket a helyzeteket rendre Pozsár fejezte be látványosan, ollózásos mozdulatokkal, gól nélkül. A 20. perc környékén érezték meg a vendégek, hogy sebezhető a hazai védelem és egy gyors ellentámadás végén Majzik lőtt élesen, óriási helyzetben Máthéba.

Ezt a helyzetet még kihagyták a jászberényiek, de nem kellett sokáig várni az első gólra: a 23. percben egy félpályán történt szabálytalanság után a pontrúgást gyorsan elvégezték a vendégek, a lesre játszó védelem beragadt és a bal oldalon Bárkonyi ugrott ki – lesgyanús helyzetben –, majd középre gurítását követően érkezett Bubori, aki jobbal a bal alsóba passzolt, 0-1.

A hazaiak pályaedzője nem is hagyta szó nélkül a vendégek vezető találatát, hevesen reklamált Horváth Róbert partjelzőnél, amit a játékvezető a lelátóra küldésével jutalmazott…

A békéscsabaiak folytatták fölényes labdatartásukat és további kiugratásokkal próbálták Ábelt és Pozsárt gólhelyzetbe hozni, eredménytelenül. A jászberényiek sok szabálytalansággal tördelték a játékot.

Sorozatos hazai próbálkozások után, egy hazai szögletet követően a békéscsabai Kovácsot vitatható körülmények között szerelték, Guta játékvezető továbbot intett, a reklamációval foglalkozó csabaiakat gyorsan lekontrázta a Németh-Rebecsák kettős. Előbbi gyönyörű kiugratással hozta kihagyhatatlan helyzetbe Rebecsákot, aki nem hibázott és Máthé lábai között gurított a hálóba, 0-2.

A második félidőben sokkal nagyobb ellánnal küzdő viharsarkiak, Szeverényi jobb oldali kiugrásával jelezték, hogy csak a győzelem az elfogadható eredmény számukra, de beadása átszállt Pozsár és Kovács feje felett is.

Az 53. percig kellett várni az első hazai gólra, ekkor Kovács Dániel ment el a bal oldalon, a visszalépő Pozsár fejére varázsolta a labdát, aki öt méterről a felugró védők mellett bólintott a jobb felső sarokba, 1-2.

Az 58. percben jött a következő vendéggól: Bubori szlalomozott a csabai tizenhatoson belül, majd Szeverényi mellett tolta meg a labdát, a védő egy ütemet tévesztett és becsúszását tizenegyessel jutalmazta a játékvezető. A büntetőt Lukácsi jobbal a bal alsó sarokba helyezte a jobb oldalra elvetődő Máthé mellett, 1-3.

Potyogtak a gólok, a 67. percben ismét az Előre talált be a berényiek kapujába: Kovács ugratta ki megint Pozsárt, aki tizenöt méterről, ballal nagy erővel vágta a kapu jobb oldalába a labdát, 2-3.

A 72. percben újabb hazai találat következett, ekkor Hídvégi vágta fel a kapura forduló Ábelt a tizenhatoson belül, a büntetőt pedig Pozsár váltotta magabiztosan gólra, 3-3.

A forró hangulatú mérkőzést fokozta, hogy a vendégek a 80. percben emberhátrányba kerültek. A két perce pályán lévő Hamar csúszott rá hátulról Szentire, és a játékvezető azonnal kiállította a magáról megfeledkező futballistát.

Három perccel később a jászberényi Hídvégi indult el középen, majd a hazai Okos akasztotta óvatosan. A sértett nem bírta szó nélkül elviselni a szabálytalanságot, amit Guta játékvezető ismét piros lappal „jutalmazott". Az utolsó percekre tehát kettős emberhátrányba kerültek a vendégek.

A megrökönyödött berényiek csak nézték, ahogyan a következő kontra végén Rubus bal oldali beadását Pozsár – gyönyörű mozdulattal – csukafejessel a bal felső sarokba fejelte, 4-3!

Az utolsó pár percben a labdatartásra koncentráltak a békéscsabaiak, de egy-két kiugrásukkal további gólokat is szerezhettek volna.