Kornis és Lencse is duplázott az MTK-nál

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 16. 19:41
A vendég MTK egy félidőnyi kitűnő játékkal mindhárom pontot elhozta Debrecenből a labdarúgó NB II Keleti csoportjának rangadóján. A másodosztályú összecsapáson Kornis Attila és Lencse László kétszer is betlált a hazaiak hálójába. A fővárosiak két forduló után százszázalékos teljesítménnyel vezetik a tabellát.

LABDARÚGÁS, NB II KELETI CSOPORT, 2. FORDULÓ
DVSC-DEAC – MTK II 1-4 (1-0)
Debrecen, 500 néző, vezette: Takács J. (Tóth I., Kulcsár J.)
DEBRECEN: Verpecz – Spitzmüller, Kardos, Fodor M., Korhut – Nagy R. (Bódi 76.), Varga J., Huszák, Rezes (Szilágyi P. 46.) – Urbin (Lucas 57.), Eterovic. Vezetőedző: Kondás Elemér
MTK II: Horváth A. – Hauser, Szekeres, Tóth I., Présinger – Kornis (Kis R. 84.), Busai, Kákonyi (Hajdu 87.), Lencse – Szabó L., Eppel (Szelecki 89.). Vezetőedző: Simon Antal.
Gólszerző: Kardos (14.), Kornis (54., 70.), Lencse (74., 82.)
Sárga lap: Huszák (5.), Urbin (12.), Spitzmüller (34.), Szabó L. (37.), Présinger (50.), Szekeres (66.)

Kondás Elemér: – Kicsit gyáván futballoztunk a jó erőkből álló MTK-val szemben. Sok labdát eladtunk, 1-0-nál pedig kihagytunk egy nagy ziccert. A második félidőben középen kilyukadtunk, a fővárosiak pedig kipasszoltak bennünket.
Simon Antal: – Az első játékrészben rossz felfogásban és nem elég agresszíven játszottunk. Szünetben megbeszéltük a hibákat, és a folytatásban már olyan teljesítményt nyújtottak a fiúk, ami a mi mércénknek megfelel.

A fővárosiak – közlekedési fennakadás miatt – később érkeztek meg Debrecenbe a tervezetnél, ezért a meccs kezdése tíz percet csúszott. Ez annyiban nem volt baj, hogy addigra elvonultak a viharfellegek, és abbamaradt a villámlás.

A felázott talajon megcsúszott a labda, és nem sokkal kerülte el a kaput, amikor is a harmadik percben Eterovic próbálkozott távolról. A nemrég igazolt horvát csatárnak ez volt a bemutatkozása tétmeccsen a DVSC színeiben, igaz, eredetileg őt az első csapat megerősítésére szerződtették.

Még az első negyedóra vége előtt a hazaiak vezető gólját is új fiúk hozták össze: egy baloldali beadás után nagy kavarodás támadt az MTK kapuja előtt, a Bőcsről visszatért Urbin az ötös jobboldali vonaláról középre fejelt, és a Szegedről érkezett Kardos 4 méterről a kapu jobb oldalába bólintott (1-0).

A gól után is a debreceniek voltak kezdeményezőek, és több helyzetet is kialakítottak. A kék-fehérek csak a félidő hajrájában birtokolták többet a labdát, ám előttük nem adódott gólszerzési lehetőség. Szünetben megérdemelten vezetett a DVSC-DEAC, de a nézők joggal vártak többet mindkét csapattól a másodosztályú rangadón.

A második félidőt nagyobb sebességgel kezdte az MTK, és egy kényszerítő után az 54. percben Kornis 14 méterről a bal sarokba helyezett (1-1).

Az egyenlítés után tovább tartott a vendégek lendülete, és a fölényük újabb gólokban realizálódott. Egy jobb oldali szöglet után Kornis fejelt a hálóba 4 méterről (1-2).

A 74. percben pedig Lencse szinte lemásolta Kornis első találatát (1-3). A teljesen szétesett Debrecennek ugyanő adta meg a kegyelemdöfést: Szabó önzetlen átadását követően 13 méterről jobb belsővel a bal alsó sarokba juttatta a labdát (1-4).

A második félidőben mutatott remek játékával az MTK ilyen különbséggel is rászolgált a győzelemre.