Hármat szórt a Loki a csúcstartó Véghnek

Szerző: shLétrehozva: 2010. október 3. 19:23
Megtörte rossz sorozatát, három mérkőzés után ismét győzött a labdarúgó NB I-ben a Debrecen, amely teljesen simán, 3-1-re verte a gyengélkedő Vasast a 9. fordulóban. A két góltól kétes körülmények között megfosztott vendégeknél 561. élvonalbeli mérkőzésén lépett pályára, ezzel egyedüli csúcstartóvá lépett előre Végh Zoltán. A Loki ezzel 14 ponttal az ötödik helyre jött előre, a Vasas zsinórban negyedik buktájával 10 egységgel a tizenharmadik.

LABDARÚGÓ NB I, 9. FORDULÓ:
Debrecen, Oláh Gábor utca, 3000 néző. Vezette: Németh (Szpisják, Vígh)
DEBRECEN: Malinauskas - Nagy Z. (Ramos 60.), Simac, Mijadinoszki, Laczkó - Szakály, Kiss, Varga, Czvitkovics - Yannick, Coulibaly. Vezetőedző: Herczeg András. Cserepad: Pantics, Szűcs, Ramos, Dombi, Kabát, Szilágyi, Bódi.
VASAS: Végh - Mileusznics, Arnaut (Polényi 54.), Gáspár, Katona (Balog 29.) - Lázok, Arsics (Loussiaief 64.), Kovács G., Pavicsevics, Németh N. - Ferenczi. Vezetőedző: Giovanni Dellacasa. Cserepad: Tulipán, Loussiaief, Phantkhava, Bakos, Polényi, Dobrics, Balog
Gólszerző: Coulibaly (14., 17.), Kabát (68.) ill. Ferenczi (80.)
Sárga lap: Kabát (81.) ill. Arsics (53.), Németh (70.)
ÖSSZEFOGLALÓ:
Alakulhatott volna jobban a rekorddöntés Végh Zoltánnak, aki vasárnap 561. élvonalbeli mérkőzésén pályára lépve abszolút csúcstartóvá lépett elő az NB I-ben. A fővárosiak az első félidőben pályán sem voltak és a másodikban sem volt sok közül a mérkőzéshez.
Ennek ellenére bármennyire hihetetlen, ponttal távozhatott volna a Vasas Debrecenből! Coulibaly gyors duplájára és Kabát találatára ugyanis Ferenczi válaszolt, viszont csatár korábbi gólját és Lázok lövését egyaránt kétes körülmények között nem adta meg a bíró.
A Lokinak azonban nem kell magyarázkodni, egy rakat helyzetéből hármat belőtt, csütörtök után ismét jól játszott és három meccs után ismét győzött. Dellacasa legényei viszont zsinórban negyedszer kaptak ki és a 13. helyen állnak.
90.: Három perc a ráadás.
85.: A Vasas próbálkozik, de két gólra szinte biztos, hogy képtelen.
81.: Kabát nyújtott lábbal lépett oda Pavicsevicsnek, hiába reklamált a csatár, ez sárga volt.
80.: GÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLLLLL!!! Szépített a Vasas és ezt már a játékvezető sem érvénytelenítette: Polényi balról adott be, Ferenczinek pedig három méterről a kapu torkából kellett a kapuba bólintania: megtette. 3-1.
78.: A hátvédnek nincs szerencséje, Yannicknak csúszott oda, közben megint meghúzódott, nagyon sántít.
74.: Mileusznics sérült meg, ápolták, majd visszatért a pályára.
70.: Németh is besárgult.
68.: GÓÓÓÓÓLLLLLLLLLLL!!! Kabátot ugratták ki, két védővel a nyakán indult kapu felé, majd 11 méterről estében a bal alsóba gurított. 3-0.
65.: Kabát passza után Yannick elől az utolsó pillanatban tisztáztak nagy helyzetben az ötös sarkáról.
64.: Frissített Dellacasa is: Loussiaief váltotta Arsicsot.
61.: Csatárcsere: Coulibaly le, Kabát be.
61.: Czvitkovics jobb oldali lágy szögletét Mijadinoszki fejelte kevéssel fölé.
60.: Cserélt Herczeg András: Nagy Zoltán helyén Ramos
59.: Czvitkovics 22 méteres lapos szabadrúgása veszélytelenül pattogott a jobb sarok mellé.
54.: Arnaut helyére Polényi érkezett.
53.: Vargába csúszott bele Arsics, jól van a debreceni középpályás, sárgát kapott a fővárosi futballista.
52.: Czvitkovics bal oldali szöglet után a tizenhatos sarkáról lőtt: bedobással(!) jön a Vasas.
46.: Nincs szerencséje a Vasasnak: Ferenczi Lázok jobb oldali passza után mattolta Malinauskast, a játékvezető érvénytelenítette a találatot, ez sem tűnt lesnek.
46.: Folytatódott a mérkőzés.
45.: Nem hosszabbított Németh, vége az első félidőnek.
43.: Lázok lőtte a Vasas első szögletét, amelyet kevéssel fejelt a bal felső fölé Pavicsevics.
41.: Szabályosnak tűnő góltól fosztották meg a Vasast les miatt: Lázok ért bele egy balról érkező gyatra lövésbe.
35.: Végh védte Kiss jobblábas, jobb alsóba tartó pattogós lövését.
32.: Kissé kijött a szorításból a Vasas, amely legalább egy rövid időre képes megtartani a labdát.
29.: Katona Mátéval volt nagyon elégedetlen Giovanni Dellacasa a bal oldalon, így Balog érkezett a helyére.
27.: Az első Vasas-lövés: szabadrúgásból kellett védenie Malinauskasnak, de inkább csemege volt a kapusnak, mint komoly feladat.
21.: Csúnyán megszórhatják a Vasast, ha így folytatja, a Debrecen borzasztóan megy előre, a fővárosiak alig jönnek át a félpályán.
17.: GÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLLLLLL!!!! Szakály jobb oldali beadása után Varga Józsefet borították fel középen, Németh tizenegyest adott, amelyet Coulibaly kíméletlenül bevágott. 2-0.
14.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLLLLL!!! Nagyon, de nagyon érett! Szakály ment el a jobb oldalon, két védő mellett beadott, egy harmadik mellett elszállt középen, Coulibaly pedig középen kíméletlenül a felső lécet érintve bombázott a hálóba. 1-0.
13.: Laczkó indult meg jobbról befelé, aztán 17 méterről két méterrel a jobb alsó mellé lőtt.
12.: Ez igen: Czvitkovics jobbra nézelődött, majd hirtelen balra cselezett és úgy 20 méterről, ügyesen helyezni próbált a jobb felsőbe, a veterán Végh hatalmas bravúrral tolta a labdát szögletre.
11.: Másodpercekre van a labda a Vasasnál, a bajnok abszolút uralja a mérkőzést.
10.: Laczkó távoli lövése csaknem kirepült a stadionból.
6.: Czvitkovics szabadrúgása szállt kevéssel a jobb felső fölé.
4.: Kellemes őszi idő van Debrecenben, közel félház lehet a stadionban.
3.: Egyik csapat sincs jó formában, a Loki legutóbbi három meccsén egy döntetlen mellett két vereséget szenvedett, a Vasas viszont utolsó három összecsapását egyaránt kikapott.
1.: A Debrecen kezdte a mérkőzést.
17:29: A meccs előtt egy 561 felíratú Loki-mezzel ajándékozták meg Végh Zoltánt, aki a vasárnapi mérkőzésen minden idők legtöbb NB I-es szerepléssel rendelkező labdarúgója lett.
17:24: Perceken belül kezdődik a Vasas debreceni vendégjátéka. Jó szórakozást kívánunk!
KEDVCSINÁLÓ:
„A piros-kékek jól kezdték a bajnokságot, de most hullámvölgybe kerültek, az utóbbi három találkozójukat ugyanis elvesztették" - mondta Varga József, a Loki játékosa a Naplónak.

„Abban bízom, hogy mi az Európa Ligában nyújtott teljesítményünkkel kijöttünk a gödörből, s hazai pályán meg tudjuk szerezni a három pontot. Emellett az sem ártana, ha mindez jó játékkal párosulna."

A Debrecen pénteken délután érkezett haza Genovából a Sampdoria elleni (0-1) Európa-liga-összecsapás után, így alig két napja van a játékosoknak, hogy kipihenjék magukat. A hajdúságiak középpályása ugyanakkor nem aggódik a fáradság miatt.

„Kemény mérkőzés és hosszú utazás van mögöttünk, de tavaly is ilyen sűrű volt a programunk, mégis a kisebb döccenőktől eltekintve meg tudtuk oldani ezt a szituációt."

A mérkőzés 17:30-kor kezdődik az Oláh Gábor utcában, amelyet a SportHirado.hu élőben közvetít!