Fradi-kiütés a 199. örökrangadón

Szerző: shLétrehozva: 2010. október 1. 20:51
A Ferencváros végtelenül simán, 3-0-ra nyerte a 199. örökrangadót az MTK ellen a labdarúgó NB I 9. fordulójában. A Rósa Dénest térdsérülés miatt elvesztő Fradi huszonöt perc alatt, "másfél" öngóllal eldöntötte a találkozót, Csizmadia Csaba találata már csak esztétikai célokat szolgált. Bár valószínűleg csak ideiglenesen, de az FTC a második helyre ugrott a tabellán, éppen az MTK elé.

LABDARÚGÓ NB I, 9. FORDULÓ:
FERENCVÁROS-MTK 3-0 (2-0)
Budapest, Albert-stadion, 4000 néző, vezette: Szabó Zsolt.
FERENCVÁROS: Ranilovic - Balog Z., Csizmadia, Rodenbücher, Adriano - Andrezinho, Maróti, Sztanics (Tóth B., 65.) - Rósa D. (Józsi, 14.), Schembri, Miljkovic (Abdi, 80.). Szakmai igazgató: Prukner László.
Cserék: Mester - kapus, Junior, Józsi, Abdi, Tóth B., Stockley, Kulcsár.
MTK: Szatmári - Vukadinovics, Szekeres, Sütő, Vadnai (Ladányi, 46.) - Gál A., Pátkai - Szabó Á. (Könyves, 61.), Kanta J., Pál A. - Tischler (Eppel, 86.). Szakmai igazgató: Garami József.
Cserék: Groppioni - kapus, Ladányi, Vukmir, Könyves, Eppel, Nikházi, Hajdú S.
Gólszerző: Andrezinho (7.), Sütő (24. - öngól), Csizmadia (85.)
Sárga lap: Sztanics (55.), Rodenbücher (78.), ill. Vadnai (23.), Pátkai (50.)
A Ferencváros igencsak hullámzó teljesítményt nyújtott az elmúlt hetekben, így nem lehetett tudni, melyik arcát mutatja az MTK elleni örökrangadón péntek este.

Utólag megállapíthatjuk, a zöld-fehérek nagyon felszívták magukat a találkozóra, és az első perctől érzékeltették, sok babér nem terem a vendégeknek az Albert-stadionban.

Andrezinho lövése (Sütőről a kapuba pattanva) már a nyolcadik percben előnyhöz juttatta az FTC-t, majd negyedórával később ismét a hátvéd ért szerencsétlenül a labdába: ezt a találatot már menthetetlenül az öngól rubrikába kellett bejegyezni.

Az első félidőben még többet is rúghatott volna a Fradi, a kék-fehérek szabálytalanságokkal próbálták elvenni a kedvét a fickándozástól.

Fordulás után néha-néha már futballozott is a vendégcsapat, és csak a kapufa akadályozta meg abban, hogy ne tegye szorossá a végjátékot.

Ehhez képest percekkel a lefújás előtt Csizmadia Csaba tovább növelte a különbséget, így a Győr és a Vasas után ismét három gólt szerezve nyertek a ferencvárosiak.

A győzelem azt jelenti, hogy – noha lehet, csak ideiglenesen, de – az FTC fellépett a második helyre, a képzeletbeli dobogó legalsó fokára taszítva pénteki ellenfelét.
A Fradi győzelmét csupán az árnyékolja be, hogy Rósa Dénest a 14. percben térdsérülés miatt le kellett cserélni, és egyelőre nem lehet tudni, mennyire komoly a baj.

ONLINE KÖZVETÍTÉS:
90+2.: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK. Egy csapat volt a pályán, leszámítva a második félidő első negyedóráját.
90.: Két perc a ráadás.
86.: Tischler le, Eppel be.
85.: EZ MÁR KIÜTÉS, 3-0!!!
Tóth Bence bal oldali szögletét Csizmadia fejelte a bal alsó sarokba 5 méterről.
84.: Tóth távoli szabadrúgása megpattant, szöglet.
80.: Abdi kap tíz percet. Miljkovic jól focizott, megérdemli a pihenőt.
78.: Rodenbücher kezezett, sárga lap.
72.: Józsi távoli lövésében csak a vállalkozókedvet lehet díjazni.
67.: Balog térdét fejelte le Csizmadia, fel is repedt a bőr az arcán.
65.: Sztanicsot Tóth Bence váltotta.
61.: Szabó Ádám meccsének vége, Könyves a pályán.
56.: Kanta 23 méteres szabadrúgása elsuhant a jobb sarok mellett.
55.: Sztanics kezére pattant a labda, sárga lap.
52.: Tischler a felsőlécre fejelte a labdát 5 méterről.
51.: Pátkai 25 méteres lövése a bal oldali lécet súrolta.
50.: Pátkai rántotta le Marótit, sárga lap.
46.: FOLYTATÓDOTT A MÉRKŐZÉS. Vadnai helyére Ladányi állt be az MTK-nál a szünetben.
-----------------------------------------------
45.: VÉGE A FÉLIDŐNEK.
A Fradi teljesen megérdemelten vezet két góllal, az MTK játékosainak lesz mit mondania Garami Józsefnek.
42.: Andrezinho passza után Józsi vétette el nem sokkal a bal felső sarkot.
38.: Andrezinho 12 méterről célba vette a jobb alsó sarkot, de erőt nem vitt bele, így Szatmári védett.
38.: Az FTC némileg visszaállt, igaz, hova is siessen. Most már az MTK-nak kell előhúznia valamit a kalapból.
32.: Tischler 30 méteres szabadrúgása a felsőkapufáról pattant az alapvonalon túlra. Ranilovic csak szemmel követte.
29.: Az MTK-nak momentumai sincsenek, ebből így még kiütés is lehet.
24.: MÁR KETTŐ A FRADI ELŐNYE!!!
Sztanics jobb oldali beadása Sütő lábáról pattant a kapuba 3 méterről.
23.: Vadnai kapott sárga lapot.
22.: Egy lepattanó labdára majdnem lecsapott Schembrit, de Sütő jó ütemű becsúszása megakadályozta ebben.
17.: Vukadinovics szándékossal kézzel ért a labdához, de megúszta lap nélkül.
14.: Rósa nem tudja folytatni a játékot, Józsi állt be a helyére.
12.: Szabó rúgta térden Rósát, a Fradi motorját hordágyon kell levinni a pályáról.
10.: Rósa lőhetett ígéretes helyzetből egy visszagurítás után, de eltörte a labdát.
7.: VEZET A FRADI, 1-0!!!
Andrezinho 8 méterről, jobbról lőtt, Sütő már csak beljebb segíteni tudta a labdát.
6.: Maróti maradt a földön egy ütközést követően, a játákvezető nem jelzett.
3.: Miljkovic jobb oldali beadása után Sütő szabadított fel.
1.: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS.
19:03. A ferencvárosi szurkolók elénekelték a himnuszt a mérkőzés előtt. Immár minden készen áll az örökrangadóhoz.