Hívtuk Igaz Andrást, a kilencedik kerületiek technikai igazgatóját, majd tárcsáztuk Berki Krisztián telefonszámát. Sőt, igyekeztünk utolérni Dragóner Attilát is, ám mindhiába. Nem lettünk sokkal okosabbak. Na ja, ha nyilatkozatstop van, akkor nincs felesleges duma...
A legtöbbet a Haáz Ferenc utódja, a televíziós közvetítések által tolmácsként is megismert Igaztól tudtuk meg. Elmondta, hogy kár az edzésekre kilátogatni, zárt kapuk fogadnak mindenkit. Persze, nem a „petárda-ügy" miatt. Mindössze arról van szó, hogy a mérkőzések előtti utolsó gyakorlás egész egyszerűen nem sajtónyilvános. A fiatal vezető hozzátette, nem beszélhetnek a hétfőn kirobbant ügyről, inkább a vezérigazgatót, Berkit keressük.
Nos, a kapusból lett sportvezető megerősítette a kollégája által elmondottakat, a vizsgálatok lezárultával az egyesület mindenről beszámol majd.
A Blikk mindenesetre megszellőztetett egy információt, amely szerint mind Dragónert, mind Lipcseit határozatlan időre felfüggesztették a munkavégzés alól - a sportnapilap szerint a védő egyébként a szerda délelőtti edzésen nem is jelent meg...
Persze, sem az elöljárók, sem senki nem nyilatkozik. A belső ellenőrzéseken túl, a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) és a rendőrség is vizsgálódik az ügyben. Az MLSZ fegyelmi bizottsága a jövő hét keddi ülésén hallgatja meg az érintetteket.
Természetesen a Ferencvárosi Szurkolók Szövetségét (FSzSz) nem kötelezték némaságra. A szervezet ki is adta a saját közleményét a történtekkel kapcsolatban. Lássunk hát belőle néhány idézetet:
„A Ferencváros Szurkolók Szövetsége a Debrecen-Ferencváros mérkőzéssel kapcsolatos, állítólagosan a Ferencváros alkalmazottait is érintő incidens kapcsán a jelenleg rendelkezésre álló információk ellentmondásossága miatt nem tud és kíván végleges véleményt alkotni.
Fontosnak tartjuk azonban leszögezni, a pirotechnikai eszközök nem csak hazánkban tartoznak a bevett szurkolói kellékek közé, azok megjelenése természetes velejárói egy futballeseménynek. Így bizonyos keretek közé szorított használatuk kriminalizálása teljesen felesleges, hiszen ezek csupán olyan hangulatfokozó látványelemek, amelyek egyértelműen előnyére válnak a sokszor más látványossággal alig szolgáló mérkőzéseknek.”
Mindebben csak egyetlen bökkenő van. A hatályos törvények tiltják a pirotechnikai eszközök használatát, így az FSzSz által említett „bizonyos keretek” az egész büntető törvénykönyvet kell, hogy jelentsék... Folytatása következik.