Győzelemmel búcsúztak Solksjaertől

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 2. 18:42
Végleg elköszönt az Old Traffordtól Ole Gunnar Solksjaer, aki az 1999-es Bajnokok Ligája-döntő utolsó pillanataiban győztes góllal segítette a Manchester United labdarúgócsapatát. A norvég csatár utolsó hivatalos találkozóján az idén is Európa trónján ülő angol együttes 1-0-ra győzte le az Espanyolt, Frazier Campbell a 82. percben volt eredményes.

Ole Gunnar Solksjaer búcsúmérkőzése:
Manchester United-Espanyol 1-0 (0-0)
g.: Campbell (82.)

A legendás norvég futballista 1996 és 2007 között szerepelt a „vörös ördögöknél”, az esetek többségében csereként lépett pályára. Sir Alex Ferguson vezetőedző mindig számíthatott Solksjaer remeklésére, a fáradó riválist rengeteg alkalommal törte meg. Így volt ez a barcelonai BL-fináléban is, amelyen a Bayern München 1-0-ra vezetett a 90. percig, de utána Teddy Sheringham és Solksjaer is betalált.

A szombati búcsúmérkőzésen sem került a kezdők közé a norvég csatár, a kispadról figyelte a jó iramú összecsapást. Az Espanyol bátran kezdett, de később már a hazaiak irányítottak, Tevez és Nani is veszélyesen futballozott. Az első félidőben még Fletcher és Scholes is próbálkozott, majd a barcelonaiak kísérleteztek, de sikertelenül.

A szünetet követően Vidics fejjel veszélyeztetett, majd az Espanyol kiegyenlítettebbé tette a mérkőzést. A 68. percben óriási hangrobaj rázta meg az Old Traffordot, pedig ekkor még nem született gól. Eljött a várva várt pillanat, Tevez helyére érkezett a nap hőse, a legendás Solksjaer.

A sorozatos sérülések miatt tavaly visszavonult norvég támadónak 22 perce maradt, de ez is majdnem elég volt a góllövéshez. A lefújásig folyamatosan éltették a sztárt, aki kétszer is roppant veszélyes lövést küldött kapura, de nem fogott ki Cristianon, a vendégek hálóőrén.

A 82. percben aztán már nem volt mentség, a Hullból visszahívott Campbell szépen „mattolta” a vendégeket.

A lefújás után is folytatódott az ünneplés, a csapattársak és a szurkolók is jól tudták, újabb klasszis búcsúzott el örökre a Manchester Unitedtől…

Ole Gunnar Solksjaer a BL-diadal mellett hat angol bajnoki címet, 2 FA Kupát és 1-1 Klub Világkupát és angol Ligakupát nyert a csapat tagjaként. A „vörös ördögöket” 92 találattal segítő sportember néhány hete a klub tartalékcsapatát irányítja.