Gyönyörű gólokkal repült tovább az Inter

Létrehozva: 2012. január 19. 22:50
Magabiztos győzelemmel őrizte meg lendületét az Inter, amely sorozatban hat bajnoki diadal mellett immár zsinórban hatodik találkozóját nyerte meg, ezúttal az Olasz Kupa nyolcaddöntőjében 2-1-re a Genoa ellen. A kék-feketék nem kis góljait 25 méterről Maicon, majd egy gyönyörű összjáték végén Andrea Poli szerezte

OLASZ KUPA, NYOLCADDÖNTŐ:

INTER-GENOA  2-0 (1-0)

Milánó, San Siro. Vezette: Carmine Russo.

INTER: Castellazzi - Maicon, Cordoba, Ranocchia, Zanetti - Faraoni, Cambiasso, Poli (Nagatomo 76.), Obi - Sneijder (Álvarez 81.), Castaignos (Zárate, 63.). Vezetőedző: Claudio Ranieri. Kispad: Orlandoni, Motta, Lúcio, Álvarez, Milito, Zárate, Nagatomo.

GENOA: Lupatelli - Sampirisi, Granqvist, Moretti, Rossi (Constant, 28., Marchiori, 54.)- Kucka, Seymour, Birsa - Jorquera, Pratto, Zé Eduardo (Sculli 69.). Vezetőedző: Pasquale Marino. Kispad: Scarpi, Jankovics, Mesto, Constant, Marchiori, Sculli, Biondini.

Gólszerző: Maicon (8.), Poli (50.), ill. Birsa (92.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

Ott folytatta az Inter, ahol vasárnap abbahagyta, látványosnak nem nevezhető, de magabiztos, szervezett játékkal uralta a mérkőzést, igaz Maicon tett róla, hogy a szurkolóknak legyen miért tapsolni, ritkán látható nagy gólt akasztott a tehetetlen Lupatelli kapujába. Ezért önmagában megérte látni az első félidőt.

Hogy a második is emlékezetes maradjon, arról a brazil mellett Obi és Poli gondoskodott, a hármas pár passzból lenullázta a vendégek védelmet és már kettővel mentek a hazaiak. A végére már csak lötyögés maradt, a vendégek nem tudtak csak a hosszabbításban szépíteni, amikor bizony késő, nagyon késő volt.

Simán ment tovább az Inter, a nyolc között nagyobb falat következik, a Napolit fogadja.

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:

93.: Vége a mérkőzésnek.

93.: Zanetti harcolt ki szögletet, csak a bíró nem fújta be.

92.: GÓÓÓÓÓLLL!!! Aludt az Inter védelme, Pratto nyolc méterről a kapufát találta el, de jött Birsa, két emberen áthámozta magát, majd jobbról a rövidbe emelt. Utolsó remény? 2-1.

90.: Három perc.

88.: Csendben passzolgat az Inter - ez a meccs már korábban eldőlt...

81.: Sneijdert is ünnepelve búcsúztatják, Álvarez kap pár percet.

78.: Zárate indult meg, lesgyanús volt, befújták - a passzoló Sneijder legnagyobb dühére.

76.: Vastaps búcsúztatja a gólszerző Polit, Nagatomo a pályán.

70.: Labdaeladás után Sculli durrantott 20-ról, Castellazzi védett.

69.: Zé Eduardo helyén Sculli folytatta.

63. Inter-csere: Zárate be, Castaignos le.

54. Újabb kényszerű Genoa-csere: Marchiori be, a csere cseréje, Constant le.

50. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Ez is gyönyörű találat! Maicon adott be jobbról, majd Poli Obihoz passzintott. A nigériai felpörgetett, majd maga mögé húzta a golyót, így lett jó Polinak, aki 9-ről, középről azonnal lőtt - a jobb alsóba. 2-0!

46. Folytatják.

45+2. Vége a félidőnek! Azért a Maicon-gólért már érdemes volt fennmaradni...1-0!

Kettő perc a ráadás.

36. Sneijder III - 19-ről, középről fölé.

30. Sneijder másodjára lőtte el 25 méterről, ezt Lupatelli ütötte oldalra.

28. Kényszerű Genoa-csere: Constant be, a megsérült Rossi le.

Az elmúlt percekben kiegyenlítettebb a játék, sőt, a Genoa mintha kicsit feljebb jött volna.

8. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Mekkora góóól! Maicon gondolt egyet, majd jobbról, 25 méterről szétlőtte a hosszú felsőt. A labda a felső kapufát is érintette. 1-0!

Aki ebből a csatából továbbjut, az a negyeddöntőben a Napolit fogadhatja majd.

2. Sneijder bombázott 23 méterről fölé.

1. Az Inter kezdte a meccset.

20:30: Köszöntjük kedves Olvasóinkat, az Inter a nyolc közé jutásért lép pályára az Olasz Kupában. Jó szórakozást kívánunk!