KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "GENOA"
Inter: minden jó, ha a vége jó 2013. augusztus 25. 19:52 Nem szép játékkal, de megérdemelten nyert az Inter a Serie A első fordulójában, a San Siróban, a Genoa ellen. Tizenkét év után debütált győzelemmel új edző az Inter kispadon. Walter Mazzarri fellélegezhetett, az előszezonban és az átigazolási piacon nem sikert könyvelhetett el, és sokáig úgy tűnt, legfeljebb iksszel kezdi a szezont együttese vasárnap. Jelenleg az Interrel kezdődik a tabella, de a java még hátravan, este további hat bajnokit rendeznek Olaszországban.

Totti nagy napja, kapaszkodik a Roma 2013. március 3. 22:40 VIDEÓ! Francesco Totti góllal és két gólpasszal segítette sorozatban harmadik győzelméhez az AS Roma labdarúgócsapatát a Serie A-ban, ezúttal Tőzsér Dániel Genoája volt a Farkasok áldozata az Olimpicóban, a Serie A 27. fordulójának utolsó mérkőzésén. A világbajnok támadó 225. találatát jegyezte a bajnokságban az első negyedóra végén tizenegyesből, ezzel beérte a Serie A-góllövők örökranglistáján Gunnar Nordahlt, és már "csak" Silvio Piola (275) előzi meg. Közel 300 perc után kapott gólt Frey, a vendégek portása. A második félidőben a kezdőként debütáló, 95-ös korosztályba tartozó védő, Alessio Romagnoli és a veterán Simone Perrotta is gólra váltotta a Capitano előkészítését.

Roma: nincs kettő négy nélkül! 2012. október 21. 22:38 VIDEÓK! A Roma beférkőzött a top négy és a középcsapatok közé a tabellán, miután 0-2-ről 4-2-re fordított a Serie A nyolcadik fordulójában, a Genoa otthonában, ahol öt esztendő után sikerült ismét nyernie. De Rossi és Osvaldo tartást adott a csapatnak, minden csatár betalált a Farkasoknál. Tőzsér Dánielt nem állította be Luigi De Canio vezetőedző. A haziak az utolsó negyedórát emberhátrányban játszották le Borriello sérülése miatt. Totti 217. találatával lehagyta Jose Altafinit és Giuseppe Meaztát, már csak Silvio Piola (274) és Gunnar Nordahl (225) előzi meg a Serie A-góllövők örökranglistáján.

Mindenki őt akarta, a Genoáé lett 2012. augusztus 31. 20:15 Tőzsér Dániel klubja, a Genoa talán legnagyobb nyári igazolását könyvelhette el pénteken, a perui válogatott támadó Juan Vargasszal rohamozhat majd a most indult bajnokságban. Vargas nem illett bele az új Fiorentina-edző, Vincenzo Montella elképzeléseibe.

Nincs lejjebb: bunda genovai derbin? 2012. július 20. 16:30 A Genoa négy korábbi sztárja ellen is nyomozást indított a város ügyészsége a bundabotrányban vizsgálódó cremonai hatóságok információi alapján - robbant a bomba pénteken az olasz sajtóban. Bundagyanúról beszélünk (a jelek szerint alapos bundagyanúról), és olyan nevekről mint Domenico Criscito, Rodrigo Palacio, Omar Milanetto, és Dario Dainelli.

Levettették a mezt a Genoa-játékosokkal 2012. április 22. 19:42 50 percig állt a Genoa-Siena bajnoki vasárnap délután (a vége 1-4). Abszurd jelenetek: a hazaiak csapatkapitánya, Marco Rossi begyűjti a pályán a mezeket, eleget téve a mintegy 100 dühöngő Genoa-ultra kérésének, akik úgy gondolták, senki sem méltó a pályán lévő tizenegyből arra, hogy piros-kék szerelést öltsön magára. Volt olyan játékos, aki sírva fakadt. Giuseppe Sculli nem vette le, és meggyőzte a "szurkolókat", hogy hagyják befejezni a találkozót. Törvénysértés élőben, focimeccsen.

Villanyszámla-gondok a Genoánál 2012. április 3. 09:41 Villanyszámlák elmaradt rendezése miatt veszélybe kerültek az olasz labdarúgó élvonalban, illetve másodosztályban szereplő Genoa és Sampdoria hazai mérkőzései.

Nyert és közel a harmadik helyhez a Roma 2012. március 19. 22:38 VIDEÓ! A Roma 1-0-ra legyőzte ba Genoát a Serie A 28. fordulójának zárómeccsén, ezzel négypontnyira megközelítette a városi rivális Laziót. Nemcsak a presztízs miatt fontos ez a tény, hanem azért is, mert a világoskékek a harmadik, azaz még Bajnokok Ligája-helyen állnak. A sorsdöntő találatot Osvaldo szerezte a 3. percben, a Genoánál baj van: hiába játszott jól a csapat, Gilardinóék sorozatban nyolc meccse nyeretlenek.

Genoa: megsérült a világbajnok 2012. február 9. 16:17 Vádlisérülés miatt akár egy hónapra kieshet Alberto Gilardino, a Genoa korábbi olasz válogatott csatára.

Tőzsér a Genoához igazolt?! 2012. január 31. 11:11 Bár mindenki hallgat, mint a sír, a wikipédia szerint Tőzsér Dániel már a Genoa játékosa!