Feltámadt a Milan, átgázolt a Lazión!

Szerző: shLétrehozva: 2008. szeptember 21. 22:22
Az AC Milan együttese parádés, a futball minden szépségét felvonultató meccsen győzte le 4-1-re a Lazio csapatát az olasz élvonalbeli bajnokság (Serie A) harmadik fordulójának záró találkozóján a San Siróban. Kaká és Seedorf ellenállhatatlan formában játszott, két vereség után csodálatos győzelemmel szerezte meg első pontjait a milánói sztárgárda.

A csütörtöki UEFA-kupa győzelem hullámait akarta meglovagolni vasárnap este az AC Milan együttese. Carlo Ancelotti csapatának a Bologna és a Genoa elleni vereség után a szombaton még a tabella élén álló Lazio ellen kellett javítania renoméján.

A rómaiaknak már egy döntetlen is elég volt ahhoz, hogy visszaszerezzék éllovas pozíciójukat, de Delio Rossi tanítványai nem az egy pontért, hanem háromért érkeztek a San Siróba, amellyel egyedüliként rendelkezhettek volna makulátlan mérleggel az idei Serie A-ban.

Szemfárasztó tempóban kezdtek a csapatok a forduló zárómeccsén. Mauri már a második percben kis híján büntetőt harcolt ki, aztán a Kaká, Seedorf, Pato, Borriello mágikus négyszöggel (Ronaldinhóval és Sevcsenkóval a cserepadon) felálló Milan percei következtek.

A hatodikban Seedorf és Kaká alakítottak ki nagy helyzetet a római kapu előtt, Pato sarkazását azonban biztosan fogta Carrizo kapus. Két percre rá Seedorf egyéni akciója hozta meg az áttörést, a hollandnak sikerült úgy kényszerítőznie, hogy a labda Ledesma mellkasáról pattant elé, majd tíz méterről felvarrta a léc alá a játékszert. (1-0)

Pár percenként változott a játék ritmusa, hol a Milan, hol a Lazio irányított. Aztán a 26. percben egy szélvészgyors támadás meghozta az egyenlítést a világoskékek számára: Pandev ugratta ki a Sasok új gólzsákját Zaratét, aki 12 méterről, balról, kissé éles szögből is meg tudta lepni Abbiatit, s Zambrotta szorításában a rövid alsó sarokba tüzelt. (1-1)

Kaká 2007-es BL-formájában játszott, nem tudták tartani a Lazio védői, az újabb Milan-gól azonban onnan jött, ahonnan senki sem számított a vendégeknél. Gianluca Zambrotta gondolt egyet, s 31 méterről durrantott kapura, a vetődő Carrizo nem érte el a kapu jobb oldalába vágódó labdát. (2-1)

A szünet után kereste a fogást a római együttes a Milanon, de minden balul sült el fővárosi szempontból. Jött is a büntetés, Jankulovski félmagas baloldali beadását Pato stukkolta fejjel a hálóba már a 49. percben. (3-1)

A Lazio nem esett kétségbe, de Ledesma elszórakozta lövőhelyzetét, a pályán lévő egyetlen aranylabdás, Kaká viszont nem, 22 méterről pókhálozta le a kapu bal felső sarkát. (4-1)

A csereként beálló Ronaldinho és Borriello majdnem összehozták az ötödik hazai gólt is, de a Milan így is parádés 4-1-gyel szerezte meg első bajnoki győzelmét a Lazio ellen.

OLASZ ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (SERIE A)