Elbukott a bajnoki rajton a megújult PSG

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 9. 23:16
Franciaországban is a szombati nap jelentette a labdarúgó-bajnokság kezdetét, országszerte kilenc helyszínen indult útjára a 2008-2009-es élvonalbeli szezon. A nap rangadóját Monacóban vívták, a hazaiak a megerősített, s nagy terveket szövögető PSG-t fektették két vállra, hála Frédéric Nimani 79. percben szerzett góljának. A Marseille Rennes-ben vesztett el két pontot, a Bordeaux a Caen ellen fordított.

Többhetes pihenő után Franciaországban is megbolydult a futballélet, kilenc mérkőzéssel rajtolt az idény. Monacóban a Paris Saint Germain vendégszerepelt - s kisebb meglepetésre még gólt sem rúgva veszített. Blama ez a javából.

Hiába Giuly, Makelele, Zoumana Camara, Landreau kapus, Luyindula, Rothen vagy Boli, mégis a Monaco diadalmaskodott, s 1-0-s sikerével tartotta otthon mindhárom bajnoki pontot. Nimani 79. percben szerzett vezetést, s mint később kiderült, három pontot a 17 ezer ember előtt lejátszott nyitányon.

A Marseille sem járt jobban - még akkor sem, ha ők legalább szereztek egy pontot -, hiszen a Rennes otthonában a 90. percben még 3-2-re vezettek, ám a vége 4-4 (!) lett. A vendéglátók szerezték meg a vezetést az 5. percben, aztán negyedórányi futball elteltével már a Marseille-nél volt az előny. A félidőben 3-1 volt a délieknek, a Rennes azonban nem adta fel.

A 90. percben Mandanda kapus öngóljával lett 3-3, két minutummal később, már a ráadásban Grandin ismét a Marseille-t juttatta előnyhöz, s amikor már mindenki végképp elkönyvelte a győzelmet, az ellentámadás végén Cheyrou és egalizált.

A Bordeaux a Caent fogadta és ha nehezen is, de begyűjtötte a kötelező győzelmet. Nivet révén a félidőben még a kiscsapat vezetett, a második játékrészben azonban Gourcuff és Cavenaghi góljának köszönhetően 2-1-re nyert a jobb erőkből álló esélyes.

Otthon győzött még az újonc Nantes-ot 2-1 arányban megverő Auxerre, emellett pedig a másik újonc Le Havre és a Valenciennes is örömet tudott okozni szurkolóinak. A Lorienthez hasonlóan a harmadikként felkerülő Grenoble is idegenben vitézkedett, hátrányból fordítva diadalmaskodott a Sochaux ellen.

A rennes-i döntetlenen kívül a Nancy-Lille összecsapás hozott pontosztozkodást, a gólnélküli mérkőzésen Rami 92. percben történt kiállítása okozta a legtöbb izgalmat. Egyébiránt ez volt a játéknap egyetlen piros lapja.

A bajnoki címvédő Lyon vasárnap este 21 órától fogadja a Toulouse csapatát.

FRANCIA LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG, 1. FORDULÓ:
Monaco-PSG 1-0 (0-0)
Gólszerző: Nimani (79.)
Rennes-Marseille 4-4 (1-3)
Gólszerző: Thomert (7., 51.), Mandanda (90., öngól), Cheyrou (93.), ill. Koné (13.), Ben Arfa (15.), Niang (28.), Grandin (92.)
Bordeaux-Caen 2-1 (0-1)
Gólszerző: Gourcuff (54.), Cavenaghi (79.), ill. Nivet (10.)
Auxerre-Nantes 2-1 (1-0)
Gólszerző: Jelen (36.), Quercia (72.), ill. De Freitas (68.)
Le Havre-Nice 1-0 (0-0)
Gólszerző: Lesage (72.)
Valenciennes-St-Etienne 1-0 (1-0)
Gólszerző: Danic (27. - 11-esből)