KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "PARIS SAINT-GERMAIN"
BL: bizakodhat a Chelsea és a Bayern 2015. február 17. 23:06 Bár az eredmény alapján a Chelsea lehet elégedettebb, a látottak - például a hétszer annyi helyzet - alapján a PSG-nek is van miben bíznia a BL-nyolcaddöntőjének első, kedd esti, párizsi felvonása után, ahol 1-1-re végeztek egymással a felek. Ibra és Cavani ziccerénél is parádézott Courtois a második félidőben. A Sahtar-Bayern meccsen a csontzene dominált semleges helyszínen, Lvivben, a hazaiak Xabi Alonso kiállítása után sem tudták átvenni a kezdeményezést. Továbbra is a bajorok a párharc esélyesei, ám győzelmi kényszerben lépnek majd pályára a Münchenben rendezett visszavágón.

Sarkozy kedvencei legyőzték az Intert 2014. december 31. 11:57 Icardi lerendezhette volna a francia bajnokot, de aztán jött Cabaye barátságos meccsen, Marrákesben, 30 ezer néző előtt. A PSG 1-0-ra verte az Intert a korábbi francia államelnök Nicolás Sarkozy szemei előtt. Videós összefoglaló!

Legyőzhetetlen PSG? Ugyan már! 2014. december 14. 23:36 Nemrég még a PSG volt az egyedüli - minden fronton - veretlen topligás együttes, azóta azonban pár nap leforgása alatt a második vereségét szenvedte el vasárnap este, a Guingamp otthonában a Barca elleni BL-kudarc után. Pied bő 10 perc elteltével befejelte a végül győztesnek bizonyuló találatot, s bár Ibra és Cavani is nagyon közel járt a gólhoz, megérdemelt a hazai siker, mert a bretonok többször is lezárhatták volna a meccset a második félidőben. Az OM nem tudta megbüntetni a PSG-t, kikapott Monacóban, így zsúfolttá vált a dobogósok mezőnye, amelynek harmadik tagja a hétszeres bajnok Lyon.

Féktelen Real, verhetetlen PSG 2014. november 10. 18:26 A topligás idény harmadához közeledve a legérdekesebb sorozatokat is csokorba szedtük. Nem kérdés, hogy a Real számít jelenleg Európa legjobb formában lévő élcsapatának, de a veretlenek patinás klubjában már csak a következő három együttest találjuk: Chelsea, Bayern, PSG. A Southampton négyszer nyert egymás után úgy, hogy közben nem rezdült a hálója. A Los Cármenesben, a Granada stadionjában augusztus óta várnak a hazai gólra a szurkolók.

Már hét pont a PSG hátránya 2014. október 5. 23:49 Elveszni látszik a horizonton az éllovas Marseille a címvédő PSG számára, amely ezúttal sem volt képes megőrizni a vezetést, már a hatodik döntetlenjét játszotta a francia bajnokságban, most a Monaco ellen, hazai környezetben. Jean-Christophe Bahebeck ragyogó előkészítése után Lucas Moura talált be a hajrához közeledve, de a hosszabbításban lecsapott a csereember Anthony Martial, amihez a PSG-védelem asszisztálása is kellett. A fővárosiaknak volt több helyzetük a meccsen de a nagyobb lehetőségek az ASM előtt adódtak.

Új, nem várt kihívót kapott a PSG 2014. október 2. 23:21 Követed a Ligue 1-et? Útmutatást keresel, mielőtt francia bajnoki meccsekre fogadnál? Cikkünkben a korai fordulók tapasztalatait is leszűrve szeretnénk előretekinteni a vasárnap esti PSG-Monaco rangadóra és a gall szezonra.

A Barca elbukott, a City kutyaszorítóban 2014. szeptember 30. 22:44 Harmadszorra már nem tudott egyenlíteni a Barcelona Párizsban, és alulmaradt a francia bajnokkal szemben a BL-csoportkör második fordulójában, a keddi játéknapon. Először kapott gólt tétmeccsen a katalán csapat a szezonban, és rögtön háromszor kapitulált az Ibrát nélkülöző PSG ellen. A Roma korán hátrányba került Agüero büntetője miatt, de tudott reagálni, Francesco Totti - immár a BL legidősebb gólszerzője - egyenlített Radja Nainggolan passzából. A Farkasok teljesen egyenrangú partnerei voltak az angol aranyérmesnek. A Chelsea ezúttal nem hibázott, a Schalke és a Bilbao viszont alulmúlta a várakozásokat.

Súlyos UEFA-büntetés érte a Cityt, PSG-t 2014. május 17. 12:10 Rendkívül súlyos, 60 millió eurós (18,3 milliárd forint) pénzbüntetést kapott a Paris Saint-Germain és a Manchester City az Európai Labdarúgó Szövetségtől a pénzügyi fair play megsértése miatt.

Erre számíthat a City és a PSG 2014. május 6. 13:41 Rendkívül súlyos, 60 millió eurós pénzbüntetésre számíthat a Paris Saint-Germain és a Manchester City az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) által szorgalmazott a pénzügyi fair play megsértése miatt.

Cavani-dupla, dühös Lyon, PSG-trófea 2014. április 20. 10:20 A Paris Saint-Germain nyerte a francia labdarúgó Ligakupát, mivel a szombati döntőben 2-1-re legyőzte az Olympique Lyont. A párizsi Stade de France-ban rendezett mérkőzésen a fővárosi csapat a sérült Zlatan Ibrahimovic nélkül győzött. Edinson Cavani két gólt szerzett, majd Alexandre Lacazette szépített. A PSG a negyedik Ligakupa-diadalát aratta, ezzel a sorozat legeredményesebb csapatává vált.