Csodálatos győzelem Albánia ellen

Szerző: shLétrehozva: 2009. március 28. 22:20
A magyar labdarúgó-válogatott nemcsak fogadkozott, hanem cselekedett is! Erwin Koeman együttese Tiranában 1-0-ra verte meg Torghelle Sándor góljával Albániát, ezzel továbbra is életben tartotta esélyeit a 2010-es világbajnokságra való kijutásért folyó harcban. Torghelle a 34. percben szerezte a mindent eldöntő találatot, Huszti Szabolcs beadását követően, kapu előtti kavarodás után a léc alá bombázott. Folytatódik az Afrikai Álom című mese. A következő epizód: Magyarország-Málta.

VB-SELEJTEZŐK, EURÓPAI ZÓNA, 1. CSOPORT:
ALBÁNIA-MAGYARORSZÁG 0-1 (0-1)
Tirana, 20 000 néző, vezette: Bjorn Kuipers, Patrick Gerritsen és Wilco Lobbert (hollandok)
ALBÁNIA: Hidi – Dallku, Cana, Curri, Vangjeli – Lala, Duro, Skela, Lika (Bakaj, 70.) – Salihi, Berisha Szövetségi kapitány: Arie Haan
MAGYARORSZÁG: Babos – Szélesi, Vaskó, Vanczák, Bodor – Dárdai, Hajnal (Vadócz, 79.), Halmosi (Gera, 92.) – Huszti, Rudolf – Torghelle (Priskin, 86.) Szövetségi kapitány: Erwin Koeman
Gólszerző: Torghelle (38.)
Sárga lap: Cana (13.), Duro (67.), Dallku (75.), ill. Vanczák (37.), Dárdai (69.), Halmosi (79.)
6. Málta 6 - 1 5 0 14 -14 1

Egy pillanatig sem titkolták a magyarok, hogy a vereségről hallani sem akarnak, a döntetlennel nem elégszenek meg, csakis a győzelem motiválja őket a tiranai vendégjáték előtt.

Az első negyedóra láttán azt hihettük, hogy ezúttal is csak a verbális futballig jutnak el a dél-afrikai világbajnokságra vágyó futballistáink, hiszen az albánok kezdeti mezőnyfölénye csakhamar gólveszélyes akciókkal párosult.

Sorsdöntőnek titulált, peches idegenbeli fellépéseinket felemlegetve cseppet sem lepődtünk volna meg, ha előbb-utóbb bekapunk egy gólt, csakhogy Erwin Koeman legénysége állta a sarat hátul, kisvártatva pedig elöl is riogatott.

A 38. percben pedig elérkezett az igazság pillanata, a népes albán drukkerhad elcsendesedett, a maroknyi magyar tábor hangja töltötte be az étert.

Ehhez kellett egy remek villanás. Ki más vitte volna be a tust, mint a legutóbbi két világbajnoki selejtezőn is eredményes támadó: Torghelle Sándor! Huszti Szabolcs beadása után képtelenek voltak tisztázni a hazai védők, a labda a lesipuskás Sanyi király elé került, aki a léc alá bombázott. Ahogy kell, előny itt! És a szünetig ki is húztuk.

A térfélcsere után nem győztük körmölni a ziccereket, közvetlenül a fordulás után Torghelle duplázhatott volna, de sajnos mellé szállt az ajtó-ablak helyzetben eleresztett löket. Egy árva perc sem telt el, és tízmillió magyar kapott egyszerre a szívéhez: Ervin Skela elől Babos mentett. Hűha! Ezt megúsztuk…

A 64. percben ismét a szívvel-lélekkel küzdő Torghelle volt a főszereplő, átesett az albán kapuson, nevezetesen a derék Isli Hidin a tizenhatoson belül, a játékvezető sípja néma maradt! Micsoda?! Nincs igazság!

Vagy mégis van? A hősiesen küzdő magyarok megőrizték az előnyt, a lefújásig nem változott az eredmény! Létfontosságú győzelem! És halkan jegyezzük meg, egy apró lépés Dél-Afrika felé... Bravó, fiúk!

TORGHELLE SÁNDOR NYILATKOZATA:
„Nagyon örülök, hogy az én gólommal sikerült elhódítani a három pontot - nyilatkozta a meccs után Torghelle Sándor. – Nehezen szereztük meg a győzelmet, küzdelmes meccs volt. Nagyon jó, hogy győzelemmel ünnepelhettük Ejzi (Eisemann László - a szerk.) 200. mérkőzését. Erwin Koeman azt kérte, hogy járassuk a labdát, erőltessük a mélységi passzokat, ezt szerintem megoldottuk.”

ONLINE KÖZVETÍTÉS:

90+3. p: Vége a mérkőzésnek. A magyar válogatott nagyon fontos győzelmet aratott, Torghelle Sándor góljával 1-0-ra verte ALbániát.

90+1. p: Halmosi helyére Gera Zoltán érkezik.

90. p: Kettő perc a ráadás.

88. p: Huszti 17 méteres szabadrúgása magasan a kapu fölött szállt el.

85. p: TOrghelle helyett Priskin a pályán.

84. p: Megint nyomnak az albánok, de Babos biztosan áll a lábán.

80. p: Bakaj remek beadását Berisha csúsztatta Babos kezébe.

79. p: Hajnalt Vadócz váltja.

79. p: Halmosi kapott sárga lapot Skela megrúgásáért.

75. p: Dalkku tette ki az oldalvonalon túlra Bodort, ő is besárgult.

73. p: Hatalmasat védett Babos! A magyar válogatott hálóőre Bakaj lövésénél, majd Skela fejesénél volt a helyén.

70. p: Lika helyét Bakaj foglalja el.

69. p: Rudolf beadása után Torghelle és Hidi harcolt a labdáért, végül a magyar csatár szabálytalankodott.

67. p: Duro buktatta Rudolfot, sárga lap a jutalma.

64. p: Torghelle esett át Hidi kapuson, a játékvezető azonban nem ítélt tizenegyest.

62. p: Dárdai 21 méteres lövése szállt el a jobb felső sarok fölött.

59. p: Huszti jobboldali szöglete után Vaskó fejelt, de a játékvezető lökés miatt kifelé ítélt szabadrúgást.

56. p: Huszti jobblábas lövése halt el Hidi ölében.

55. p: Cana lépett oda Torghellének, de megúszta a második sárga lapot.

54. p: Az elmúlt percekben nagyon beszorult a magyar együttes.

49. p: Lika balról érkező beadását a kaputól két méterre álló Berisha fejelte fölé.

46. p: Pörögnek az események, Berisha jobb oldali után Lika ziccerből fejelhetett, Babos kiütötte az érkező Skela elől a labdát.

46. p: Torghelle egyből egyedül törhetett kapura, ám hiába pörgetett alá a labdának, a játékszer elkerülte a jobb sarkot.

46. p: Elkezdődött a második félidő. Egyik csapat sem cserélt.

45+2. p: Vége az első félidőnek. A magyar csapat Torghelle Sándor góljával vezet ezen a rendkívül fontos meccsen.

45. p: Huszti szabadrúgása Vaskóról került tovább az albán kapu felé, Hidinek nem okozott gondot a hárítás.

44. p: Babosnak kellett vetődne felszednie a labdát Duro elől.

38. p: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Huszti beadása után tudtak felszabadítani az albánok, nevezetesen Dalkku, a labda Torghelle elé került, és a támadó hat méterről kíméletlenül a léc alá bombázott. 0-1

37. p: Vanczák terítette le Salihit, övé az első magyar sárga.

37. p: Hajnal balról érkező szögletét Torghelle csúsztatta a bal sarok mellé.

34. p: Hajnal ígéretes helyzetből elvégzett szabadrúgása a sorfalról jött vissza, a dortmundi középpályás ismétlése viszont kevéssel ment csak el a léc felett.

30. p: Skela jobb oldali beadását Salihi fejelte kapu fölé - ráadásul lesről.

29. p: Helyzet a másik oldalon, Berisha lövése szerencsére kapu mellé száll.

28. p: Rudolf tette középre a labdát Hajnalhoz, akinek 20 méteres lövése centikkel kerülte el a bal sarkot. Szép próbálkozás volt!

25. p: Az elmúlt percekben a mezőnyben folyt a játék, nem forogtak veszélyben a kapuk.

20. p: Nagy védelmi hiba után hatalmas terület nyílt Salihi előtt, a támadó 17 méteres lövése szerencsére egy méterrel elkerülte a jobb sarkot.

17. p: Remek jobb oldali beadás után Salihi hatalmas helyzetből kapu mellé fejelt.

16. p: Hajnal szöglete után nagy tűzijáték volt az albán kapu előtt, de végül mentettek a védők.

14. p: Huszti jobbról érkező szabadrúgására nagyon rosszul jött ki Hidi, Torghelle azonban kapu mellé csúsztatott.

13. p: Torghelle kapott hatalmasat oldalról, Canát sárga lappal jutalmazza a játékvezető.

11. p: Salihi felé szállt egy jó beívelés, ám a támadó szerencsére elvétette a labdát, és az Babosé lett.

9. p: Rudolf lendületesen indult meg középen, ám fennakadt Currin, ráadásul a játékvezető ellene ítélt szabadrúgást.

6. p: Skela balról érkező szabadrúgását Babos öklözte ki az érkező albán támadók elől.

4. p: Torghellét állítja meg lesen az asszisztens.

2. p: Az első két percben főleg szabálytalanságok tördelik a meccset.

1. p: A magyar csapat kezdte a találkozót.

A két csapat a holland Kuipers játékvezetése mellett a következő összeállításban kezdi a meccset 20 ezer néző előtt.

Albánia: Isli Hidi - Armend Dalkku, Debatik Curri, Kristi Vangjeli, Lorik Cana - Altin Lala, Ervin Skela, Klodian Duro, Gilman Lika - Hamdi Salihi, Besart Berisha

Magyarország: Babos Gábor - Szélesi Zoltán, Vaskó Tamás, Vanczák Vilmos, Bodor Boldizsár - Dárdai Pál - Hajnal Tamás, Halmosi Péter - Huszti Szabolcs, Rudolf Gergely - Torghelle Sándor.

Erwin Koeman szövetségi kapitány alaposan megkeverte a kártyákat. Kihagyta a kezdőcsapatból Dzsudzsák Balázst és Gera Zoltánt is, míg Priskin Tamással szemben Torghelle Sándornak szavazott bizalmat.

ELŐZETES:

Eddig két győzelem, egy döntetlen és egy vereség aranylábú fiaink mérlege a csoportban. Éppen itt az ideje a harmadik győzelemnek, semmi akadálya, hogy hétről tízre növekedjen pontjaink száma!

Tekintsünk vissza az eddigi szereplésre! Íme az eredmények időrendi sorrendben: 2008. 09. 06. - Magyarország-Dánia 0-0, 2008. 09. 10. - Svédország - Magyarország 2-1, 2008. 10. 11. - Magyarország - Albánia 2-0, 2008. 10. 15. - Málta - Magyarország 0-1

Előbb szombaton Albánia, majd pedig szerdán Mélta. Tiranában, Budapesten. Nincs mese, itt is, ott is nyerni kell. Menekülés a győzelembe, a dél-afrikai álomért! Kövesse nyomon online tudósításunkat 20 óra 30 perctől!