Csak a szünet után gálázott a United

Szerző: shLétrehozva: 2011. július 24. 01:02
Három mérkőzés, három könnyed győzelem, 14-2-es gólkülönbség. Így fest a Premeir League-címvédő, BL-döntős Manchester United eddigi mérlege az Egyesült Államokban, de harmadikra egy kemény, a Chicago Fire alaposan megnehezítette a dolgát. A hazai együttes az első félidő után vezetett, de a szünet után becserélt Wayne Rooney, Rafael és Nani is betalált, így kialakult a 3-1-es végeredmény.

Van még mit csiszolni a manchesteri ifjak játékán, de erre még lesz is ideje Sir Alex Fergusonnak. A rutinos skót mester az első félidőre alig nevezett rutinos futballistát, de ez nem igazán tűnt fel, de csak addig, amíg nem jutottak el az ellenfél kapujáig.

A Vörös Ördögök ugyan nem játszottak hatalmas fölényben, de így is sok helyzetet kidolgoztak. A befejezéssel azonban baj volt, pedig Berbatov, Welbeck és Obertan is eredményes lehetett volna. Egyikük sem élt helyzetével, a túloldalon viszont gyorsan felavatták De Geát. A gólról nem tehetett a spanyol kapus, a szünet előtt azonban Pazar bravúrral igazolta, méltó utódja lehet a nemrég visszavonult Van der Sarnak.

A többi fiatal, köztük a szintén nyáron vásárolt Jones sem lógott ki a sorból, de azért egy-két játékhelyzetben bizonytalankodott. Meglepően jól tartotta magát a Chicago Fire, sőt a fordulás után könnyen növelhette volna előnyét.

A tengerentúli gárda azonban eltékozolta lehetőségeit, ezért pedig drága árat fizetett. A manchesteriek három Pazar találattal fordítottak, így továbbra is száz százalékos a mérlegük idén nyáron. Következik az MLS All Stars elleni találkozó, majd a BL-döntő „visszavágója” az FC Barcelona ellen.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS:
Chicago Fire-Manchester United 1-3 (1-0)
Chicago (Soldiers Field), v.:
Chicago Fire: Johnson - Segares, Gibbs, Cuesta, Anibaba - Paladini, Nyarko, Pause, Pappa - Nazarit, Oduro
Cserék:
Conway (kapus), Robinson, Mikulic, Ristic, Bone, Videira, Pantazopoulos, Husidic, Barouch, Ferrari, Grazzini, Banner.
Manchester United: De Gea - Fabio, Smalling, Jones, Evra - Obertan, Carrick, Cleverley, Welbeck - Berbatov, Diouf
Cserék: Lindegaard, Amos (kapusok), Ferdinand, Vidics, Evans, Anderson, Rafael,  Giggs, Pak, Nani, Owen, Rooney, Young, Macheda
Gól: Gibbs (13.), ill. Rooney (66.), Rafael (76.), Nani (82.)
Sárga lap: Giggs (81.)
II. FÉLIDŐ:
92.: Vége a mérkőzésnek.
87.: Anibaba, Panadini és Gibbs helyére Videira, Bone és Robinson érkezett.
82.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!! Macheda passzával Nani lépett ki középen, majd pazarul emelt a kapus fölött a hálóba. 1-3
81.: Giggs kapott sárga lapot.
79.: Nyarko le, Chaves be.
76.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Nani passzával Rafael lódult meg a jobb szélen, majd az alapvonalról beljebb lépett és Conway mellett a hálóba lőtt. 1-2
75.: Jones és Smalling helyén Rafael és Vidics.
72.: Oduro le, Ristic be.
66.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Ferdinand ívelt Rooney elé, a csatár pedig 14 méterről a kapus fölött a hálóba emelt. 1-1
64.: Nani 13 méterről lőtt. Conway kiütötte a labdát.
63.:  Husidic 12 méteres bombája a kapufáról vágódott ki.
62.: Pappa távozott, Grazzini érkezett.
61.: Pappa életerős, 14 méteres lövése vágódott az oldalhálóba.
57.: Welbeck oldotta meg a helyzetet, az ifjonc is távozott.
56.: Nani és Macheda a pályán, de csak Obertan ment le. Tizenkét játékossal a United!!!
52.: Barouch nyomta el a gyámoltalan Smallingot, középre gurított, Husdlic pedig 6 méterről hatalmas helyzetből a kapu mellé lőtt.
46.: Folytatódott a mérkőzés. Rooney, Giggs, Pak, Evans és Anderson a pályán Berbatov, Fabio, Cleverley, Diouf és Carrick helyett.  A hazaiaknál Johnson, Nazarit, Cuesta és Pause helyén Conway, Husidic, Mikulic és Barouch szerepel.
I. FÉLIDŐ:
45.: Szünet.
44.: Segares ültette hintába Fabiót, középre passzolt, Nazarit 9 méteres lövését óriási bravúrral mentette De Gea, majdnem 2-0!
40.: Az elmúlt percekben a mezőnyben zajlott a játék, a Fire egyáltalán nem húzdott a saját kapuja elé.
33.: Nazarit került jó helyzetbe, de 11 méterről nem találta el a kaput.
28.: Welbeck lódult meg középen, jól passzolt Obertanhoz, aki átemelte védőjét, majd 14 méterről a kapu fölé lőtt.
25.: Cleverley veszítette el a labdát, de a gyors ellentámadás végén Paladini "eltörte" a labdát 10 méterről.
23.: Paladini 17 méteres lövése suhant el a bal alsó sarok mellett.
19.: Obertan futott el a jobb oldalon, középre passzolt, Welbeck 10 méteres lövése az egyik védőről vágódott a kapu fölé.
13.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Jobb oldali szabadrúgás szállt középre, Gibbs pedig 6 méterről a dermedten álló De Gea kapujába bólintott. 1-0
10.: Egyelőre veszélyesebb a United, főleg a Sunderlandből visszatért Welbeck ficánkol.
6.: Welbeck pazarul ugratta ki Berbatovot, aki 9 méterről a kapusba, Johnsonba püfölte a labdát.
4.: Obertan futott el a jobb szélen, de rosszul emelt középre, odalett a lehetőség.
1.:  Végre útjára indult a labda.
23:08 ó.: Még mindig várunk a kezdésre, nem kapkodják el a csapatok.
Kezdés előtt: Meglepő vagy sem, de nincs teltház a stadionban.  A Vörös Ördögök ismét az új idegenbeli mezben lépnek pályára. A fiatalokkal teletűzdelt vendégeknél Patrice Evra a csapatkapitány.