BL-selejtező: szerencsés norvég továbbjutás, jöhet a Marseille

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 5. 19:39
A norvég Brann Bergen együttese jutott tovább elsőként a Bajnokok Ligája második selejtező fordulójából, a gárda idegenben lőtt góllal búcsúztatta a lett Ventspils csapatát.

A norvégok az első mérkőzésen is gyorsak voltak, már ami a rendezést illeti: a BL július 29-i, keddi játéknapján Nyren 87. percben szerzett találatával győzték le lett ellenfelüket.

A Ventspils a visszavágón már a hatodik percben ledolgozta hátrányát hazai pályán. Talán több, jóval több is benne volt számukra a mérkőzésben, ha a gólt szerző Metesasvellit második sárga lapja után ki nem állítják a 16.(!) percben.

Bár a szünet előtt még eredményes volt a létszámhátrányban játszó házigazda – Rimkus volt a gólszerző -, az 50. percben a vendégek részéről Bjarnason is betalált, amely gól együttese számára továbbjutást ért. A hazaiak erejéből többre a lefújásig már nem futotta, a vendégeknek pedig elég volt ennyi is: döntött az idegenben lőtt gólt.

A szerencsével nem éppen hadilábon álló norvég gárda a csoportkörbe való bejutásért a selejtező harmadik fordulójában a francia Olympique Marseille csapatával találkozik majd.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ:
2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ:
FK Ventspils (lett)-Brann Bergen (norvég) 2-1 (Metesasvelli 6., Rimkus 44., ill. Bjarnason 50.)
Továbbjutott: Brann Bergen 2-2-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal