A Young Boys újra legyőzte a Lokit

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 28. 22:08
A svájci Young Boys kettős győzelemmel jutott tovább az UEFA-kupa selejtezőjének második fordulójában a DVSC-TEVA ellen. A debrecenieknek a háromgólos hátrányukat amúgy sem sok esélyük volt ledolgozni, és sajnos nem tudták átlépni saját árnyékukat.

Fotó: Derecskei István
UEFA-KUPA, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ, VISSZAVAGÓ:
DVSC-TEVA – Young Boys (svájci) 2-3 (1-1)
Debrecen, 6000 néző, vezette: Paniasvili (Elikasvili, Mentesasvili, grúzok)
DEBRECEN: Polekszics – Bernáth, Bíró P., Mészáros N., Takács Z. – Dombi, Kiss Z., Leandro, Varga Z. (Dudu 60.) – Kerekes Zs. (Czvitkovics 65.), Oláh L. (Eterovic 84.) Klubmenedzser: Herczeg András
YOUNG BOYS: Wölfli – Portillo, Ghezal, Schneider – Lüscher, Yapi, Hochstrasser (Baykal 63.), Raimondi (Bastians 70.)– Regazzoni, Schneuwly (Varela 63.), Doumbia. Vezetőedző: Vladimir Petkovics
Gólszerzők: Schneuwly (33.), Oláh L. (42.), Yapi (67.), Dudu (73.)
Sárga lap: Baykal (86.), Varela (87.)
Továbbjutott: a Young Boys, 7-3-mal

Hit nélkül nem fog menni – mondta Herczeg András klubmenedzser a meccs előtt, de tanítványai mégis megilletődötten léptek pályára. Pedig a 4-1-es berni vereség után nem volt mitől tartaniuk, felszabadultan futballozhattak volna.

De nem tették, és ezzel az amúgy is magabiztos vendégek dolgát megkönnyítették. Mintha Schneuwly bombagólja ébresztette volna fel a Lokit. A piros-fehérek parádés tíz percet produkáltak, és Oláh akár egy személyben is megfordíthatta volna az állást. Mindenesetre az iksz szünetben biztató volt, hiszen az első meccsen is 1-1 volt az eredmény.

A fordulás után még inkább felpörögtek az események, levegőben lógott az újabb debreceni gól, de helyette jött a hidegzuhany. Regazzoni villant, és szertefoszlatta az ébredő reményeket. Yapi meg a kegyelemdöfést is megadta.

A debreceni ultrák bevonták zászlóikat, percekre hátat fordítottak a pályának, és már az sem hozta őket tűzbe, hogy csereként beállt, óriási lelkesedéssel játszó Dudu szépített.

Nos, igen: ha mindegyik debreceni labdarúgó hasonló szellemben lépett volna pályára az első perctől kezdve, mint a nigériai csatár, legalább a győzelmet megszerezhette volna a DVSC-TEVA.

Így viszont nem pusztán a párharcot veszítette el az újfent visszafogottan futballozó hajdúsági alakulat, hanem drukkereik bizalmát is.

Herczeg András: Számtalan gólhelyzetet alakítottunk ki, szerintem jobban is játszottunk az ellenfelünknél, ezért nem érdemeltünk vereséget.
Vladimir Petkovics: Ahogyan a meccs előtt is mondtam: győzni jöttünk Debrecenbe. Ezért is kezdtünk három csatárral. Örülök, hogy kettős győzelemmel jutottunk tovább a szimpatikus Debrecen ellen.