A Salzburg nagyon elverte Csizmadiáékat

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 9. 21:22
Parádésan kezdte az osztrák labdarúgó-bajnokság 2008/2009-es idényét a Red Bull Salzburg együttese. A Co Adriaanse által irányított gárda 6-0-ra verte meg hazai pályán a vendég Mattersburgot, amelyben Csizmadia Csaba kezdő volt, Kovrig Ákos ellenben nem kapott lehetőséget.

Kedden bajnokveréssel kezdődött az osztrák bajnokság őszi szezonja (július nyolcadikán), a Sturm Graz ugyanis megverte a Rapidot. Kedden már pályára lépett a második helyen végző Red Bull Salzburg is.

A hazai együttes nélkülözte magyarját, Bodnár Lászlót, míg a másik oldalon Csizmadia Csaba kezdő volt, Kovrig Ákos a kispadon kezdett, és végül ott is fejezte be a meccset.

A salzburgi műfüvön jól kezdtek a hazaiak, a 11. percben egy jobb oldali Öbster-szabadrúgásnál átszállt Csizmadia felett a labda, középen berobbant Tchoyi, és a jobb sarokba bólintott.

A hazai együttes a folytatásban is támadásban maradt, és félóra elteltével megduplázta előnyét: Zickler tört be a tizenhatoson belülre, majd a becsúszó Csizmadia mellett nagyot esett. A játékvezető tizenegyest adott, és sárga lappal jutalmazta a magyar védőt. Marc Janko állt a labda mögé, és nagy nyugalommal lőtt a bal sarokba.

Sőt, Janko nem sokkal később újra betalált, egy kontra során Zickler Tchoyihoz játszott, az első gól szerzője önzetlenül a kirohanó kapus mellett középre adott, Jankónak pedig nem okozott gondot az üres kapuba gurítania. A félidő végéig még Janko egy gólpasszt is kiosztott, Mahop közvetlen közelről lőtt a léc alá.

Fordulás után folytatódott a salzburgi gólhenger, Boussaidi jobb oldali beadását Janko parádésan vette át, majd a jobb sarokba lőtt. Bő egy óra elteltével Co Adriaanse azt is megtehette, hogy a Zickler, Janko, Tchoyi hármasnak pihenőt adjon. Igaz, a helyettesek sem voltak akárkik, hiszen beállt az osztrák válogatott Leitgeb és a Holland-Antillákról származó Nelisse.

Az Utrechttől érkezett csatár nem sokáig tétlenkedett, a 71. percben Mahop beadását sarokkal küldte a vendégkapuba. A folytatásban a Mattersburg is próbálkozott néhány támadással, de nem változott az eredmény a végéig.

Nem tudott győzelemmel rajtolni a Sáfár Szabolccsal a kapujában pályára lépő Austria Wien. A fővárosiak a Paschingot fogadták, és a vendégcsapat a 16. percben vezetést szereztek: Junuzovic szögletét Chaile fejelte a hálóba. A hazai együttesnek a 75. percben sikerült egyenlítenie: a gólszerző Chaile szabálytalankodott a csereként beállt Okotiével szemben, és Acimovic magabiztosan lőtte a hálóba a büntetőt.

Vereséggel debütált az újonc Kapfenberg, amely hazai pályán kapott ki a Linzer ASK-tól, míg a Ried 3-0-ra verte meg az Altachot.

OSZTRÁK BAJNOKSÁG, 1. FORDULÓ
Austria Wien - Pasching 1-1 (Acimovic 77.-11-es ill. Chaile 16.)
Kapfenberg - LASK 0-1 (Rasswalder 38.)
Ried - Altach 3-0 (Brenner 27., Lexa 49., Salihi 56.)
Salzburg - Mattersburg 6-0 (Tchoyi 11., Janko 33.-11-es, 35., 50., Mahop 38., Nelisse 71.)