A Debrecen harmadik meccsét is hozta

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 10. 21:57
A Debrecen együttese maradt a labdarúgó Soproni Liga egyetlen száz százalékos csapata, miután a harmadik forduló vasárnapi mérkőzésén 1-0-ra legyőzte a vendég FC Fehérvár gárdáját. A hajdúsági együttes találatát a Kaposvárról igazolt Oláh Lóránt szerezte, aki az első félidőben vette be a Fejér megyeiek hálóját.

Fotó: Derencsényi István

Soproni Liga, 3. forduló:
DVSC-TEVA – FEHÉRVÁR 1-0 (1-0)
Debrecen, 6500 néző, vezette: Fábián (Szpisják, Varga Zs.)
DEBRECEN: Polekszics – Bernáth, Mészáros N., Bíró P., Takács Z. – Kiss Z., Demjén, Leandro, Czvitkovics (Szakály P. 72.) – Rudolf (Varga Z. 92.), Oláh L. (Dombi 69.) Klubmenedzser: Herczeg András
FEHÉRVÁR: Sebők Zs. – Andic, Koller, Horváth G., Mohl – Pavlicic (Simek 80.), Sifter (Romero 67.), Farkas B., Dvéri (Nagy D. 46.), Vujovics, – Sitku. Vezetőedző: Disztl László
Gólszerző: Oláh L. (33.)
Sárga lap: Mohl (6.), Dvéri (17.), Czvitkovics (52.), Andic (70.), Farkas B. (86.), Takács Z. (90.)

Láposi Gyula szupermaratoni futó nem messze lakik az Oláh Gábor utcai stadiontól, mégis 120 kilométert teljesítve ért a helyszínre, mert szokásához híven tett egy kitérőt Nyíregyházára. Jövő héten ott játszik a Loki, és ő természetesen akkor sem hiányzik majd. No persze a vonatjegyet megspórolja.

Az ő futómennyiségét nem akarták – nem is tudták volna – megdönteni a küzdőfelek, de azért nem lehetett panasz az iramra. A játékra már annál inkább. Nehezen találtak fogást egymáson a csapatok. Kevés volt az ötlet, az elképzelés a támadásokban. Nem csoda, hogy az ultrák – magukat szórakoztatva - már a Nyíregyháza elleni meccsre hangoltak.

A vendégek valamivel többet birtokolták a labdát, de az első igazi helyzetet csak a 29. percben jegyezhettük fel, amikor is Pavlicic hagyott ki ziccert. A Loki góllal büntetett, miután a piros-fehérek – Oláh Lóránt révén – kihasználták az első komoly lehetőségüket (1-0).

A gól, sőt a szünet után is kiegyenlített maradt a küzdelem. A lábát fájlaló Dvéri cserét kért, de a helyette beálló Nagy Dávid új lendületet is adott társainak. A dunántúliak többet kockáztattak, ám jól zárt a hajdúságiak „alkalmi” védelme. A sérülések miatt belső védőt játszó Bíró a kezdeti bizonytalankodása után magabiztosan futballozott a rutinos Mészáros mellett.

Ezzel együtt a listavezető nem érezhette magát biztonságban, mi több, az erősödő nyomás miatt kontrajátékra rendezkedett be. Sajnos az indulatok is elszabadultak kissé, a játékvezető sárga lapokkal igyekezett rendet teremteni – több-kevesebb sikerrel.

A fehérváriak hiába harcoltak becsülettel, az egyenlítő találatot nem tudták megszerezni, így a DVSC-TEVA a harmadik forduló után is pontveszteség nélkül áll a tabella élén.

Herczeg András: - Egy jól szervezett ellenfelet sikerült fegyelmezett játékkal felülmúlnunk.
Disztl László: - A helyzetek alapján legalább egy pontra rászolgált volna csapatom.