A Chelsea hibátlan, akárcsak Hazard

Létrehozva: 2012. augusztus 25. 20:26
A Chelsea harmadik bajnokiját is megnyerte augusztusban, szombat este a Newcastle volt az áldozat. Eden Hazard góljával és gólpasszával tevékenyen hozzájárult a 2-0-s győzelemhez, a második félidőt ellazsálhatta. A Szarkák alaposan alulteljesítettek.

PREMIER LEAGUE, 2. FORDULÓ:

CHELSEA-NEWCASTLE 2-0 (2-0)

London, Stamford Bridge, 41 718 néző, vezette: Phil Dowd.

CHELSEA: Cech - Ivanovics, Cahill, D. Luiz, Cole - Mikel, Meireles (Lampard, 87.) - Mata (Ramires, 67.), Hazard, Bertrand - Torres. Menedzser: Roberto Di Matteo.

Cserék: Turnbull - kapus, Essien, Romeu, Lampard, Ramires, Oscar, Sturridge.

NEWCASTLE: Krul - Simpson (R. Taylor, 64.), S. Taylor, Coloccini, Santon ( Marveaux, 74.) - Ben Arfa, Cabaye (Perch, 77.), Anita, Gutiérrez - Ba, Cissé. Menedzser: Alan Pardew.

Cserék: Harper - kapus, Williamson, Perch, Marveaux, Amalfitano, Obertan, R. Taylor.

Gólszerző: Hazard (22. - 11-esből), Torres (45+3.)

90+5.: VÉGE A MECCSNEK!

A Chelsea európai kupakötelezettsége miatt már harmadik bajnokiján is túlvan, ráadásul három győzelemmel. Eden Hazard megint lubickolt, előbb értékesítte a Torres által kiharcolt tizenegyest, majd gólpasszal adta vissza a kölcsönt a Kölyöknek. Fordulás után már sem a belgának, sem társainak nem kellett megerőltetniük magukat, a Newcastle semmilyen ellenállást nem tudott kifejteni. Báig és Cisséig el sem jutott a labda, így nehéz gólt rúgni. A Tottenham ellen ment, egy komolyabb csapat ellen már nem.

90.: Négy perc a hosszabbítás.

89.: Ba fejelte le Luizt véletlenül, nagyon fáj a brazilnak.

87.: Meireles mehet zuhanyozni, Lampard áll be csereként.

84.: Ba 8 méterről a jobb alsót célozta meg, de Cech leért. Mintha olvasta volna a támadó gondolatait.

80.: Bertrand lövése alig ment el a bal sarok mellett, kis híján beakadt.

77.: Cabaye sokat nem tett hozzá a meccshez. Lemegy, Perch váltja.

77.: Meireles 27 méteres szabadrúgása annyira volt acélos, mint Luizé.

74.: Marveaux áll be Santon helyére.

73.: A Chelsea nem akar, a Newcastle meg nem tud jobban játszani. A második félidő igen lapos.

70.: Luiz 24 méteres szabadrúgása semmiképp sem nevezhető veszélyesnek.

67.: Mata meccsének vége, Ramires játszik egy fél félidőt.

64.: Ryan Taylor lép pályára, Simpson hagyja el a gyepet.

60.: Torres gyönyörűen, oxival tette középre a labdát, csak épp csapattárs nem állt ott.

59.: Ba balról, éles szögből lőtt, de Cech zárta a lábait.

56.: A Kékek nagyon megnyugodtak a kétgólos előnytől, ezt a meccset csak egy Newcastle-gól billenthetné ki az egyensúlyából.

52.: Ben Arfa egy csel után 16 méterről lőtt, de eltörte a labdát.

50.: A Chelsea tartja a labdát, a Newcastle-ön nem érezni az elszántságot.

46.: FOLYTATÓDOTT A MECCS.

---------

45+6.: VÉGE A FÉLIDŐNEK!

45+3.: GÓÓÓÓÓÓL, 2-0!!!

Hazard remekül lekészítette Torresnek, aki 16-ról, spiccel a bal felsőbe lőtt. Eldőlni látszik a meccs.

45.: Négy perc a ráadás.

44.: Cissé kapásból, 12 méterről ráküldte, de a lövés középre tartott, Cech gond nélkül védte.

39.: Torres addig reklamált, amíg sárga lapot nem kapott.

36.: Hazard suhintotta rá 16-ról, ám a belga karmester alaposan mellétrafált.

31.: Cole beadása után Ivanovics fejelt, de Krulnek nem okozott gondot a védés.

29.: Luiz is ápolást kér. Mi történik a Chelsea játékosaival?

27.: Meireles mégis vissza tudott jönni, egyelőre vállalja.

24.: Meireles beütötte a bal térdét, nem tud lábra állni. Lampard már melegít.

22.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 1-0!!!

Hazard a jobb alsóba lőtt. Krul érezte az irányt, de nem ért oda.

21.: Torres esett el Anita mellett, büntető!

21.: Kezdeményezőbb lett a Newcastle, de helyzete még csak a Chelsea-nek volt.

17.: Ba esett el a 16-os előterében, ehhez képest ellene ítélnek szabadrúgást.

14.: Hazard nagyszerűen vette át a labdát, majd tüzelt, de kapura nem volt veszélyes.

12.: Hazard játszotta volna meg Torrest, ám az átadás hosszúra sikerült.

9.: Mikel lövése még Meirelesénél is gyatrább.

8.: A Newcastle csak statisztál a meccshez, túl sokszor a labdával sem találkozott.

5.: Meireles lőtt távolról, de sok köszönet nem volt benne.

3.: Ivanovics beadása mély volt Torresnek, Krul könnyedén fogja.

2.: Luiz ívelése esetleges volt, csak Santonnak jó.

1.: A CHELSEA KEZDETT. Jó szórakozást mindenkinek!

18:25. Köszöntjük kedves Olvasóinkat. Pár perc, és kezdődik a Chelsea-Newcastle találkozó.

A mostani PL-szezonban még mindkét csapat hibátlan, az egy meccsel többet játszó Chelsea hat, a Newcastle három ponttal áll.